OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

Škola krásy: ako vlastne fungujú pleťové masky?

Pokiaľ vaša pleť potrebuje vzpruhu, nie je nič jednoduchšie, než si v prostredí domova dopriať pleťovú masku. Viete ale, ako maska na vašu pleť pôsobí?

Škola krásy: ako vlastne fungujú pleťové masky?

Pozrime sa spoločne na najčastejšie typy pleťových masiek a ich účinky.

Hydratačné masky

Pokiaľ sa vám na pleti objavujú suché miesta alebo šupinky, sú tieto masky určené práve pre vás. Väčšina hydratačných masiek vrátane hydratačnej masky od Vichy často obsahuje intenzívne hydratačné ingrediencie ako napríklad glycerín, ktorý pleti prináša komfort alebo kyselinu hyalurónovú pôsobiacu proti strate vlhkosti v pleti. Masku jednoducho čistými prstami naneste na čelo, líčka a bradu, aby ste pleti doplnili množstvo minerálov. Nechajte 15 minút pôsobiť, potom zvyšok masky jemne vmasírujte do pleti – nie je potrebné oplachovať!

Rozjasňujúce masky


Ak vašej pleti chýba v poslednej dobe vplyvom stresu, únavy či zlej cirkulácie jas, odporučili by sme vám vyskúšať rozjasňujúcu pleťovú masku. Pre rozjasnenie pleti skúste Rozjasňujúcu pleťovú masku od Vichy, ktorá kombinuje dva druhy exfoliácie tak, aby z povrchu pleti odstránila čo najviac odumretých kožných buniek. Pre vyčistenie pleti je tu použitá prírodná hornina sopečného pôvodu spoločne s AHA (ovocnou kyselinou známou svojím peelingovým účinkom). A výsledok? 81 % spotrebiteľov uvádza, že po použití masky bola ich pleť žiarivejšia.[1] Majte na pamäti, že rozjasňujúcu peelingovú masku by ste mali nechať na pleti pôsobiť po dobu piatich minút a následne pleť krúživými pohybmi jemne premasírovať. Potom masku jednoducho umyte a naneste svoj zvyčajný pleťový krém.

[1] Sebahodnotenie, 86 žien belošiek vo veku 18 - 65 rokov s citlivou pleťou.

Čistiace/detoxikačné masky

Chcete si vyčistiť póry, ale máte na to len niekoľko minút? Žiadny problém! Detoxikačné masky sú skvelé pre tých z nás, ktorí majú mastnú pleť a trápia sa s akné. Aby masky pleť vyčistili a absorbovali nadbytočné množstvo kožného mazu, využívajú často ingrediencie ako íl. Dôležité je, aby ste masku pred umytím nenechali na tvári celkom zaschnúť, mohlo by totiž dôjsť k zbytočnému vysušeniu pleti. Pokiaľ však máte pocit, že by si vaša pleť po tomto dôkladnom vyčistení zaslúžila aj poriadnu porciu hydratáciu, naneste potom ešte svoju obľúbenú hydratačnú masku. Niektoré čistiace masky môžu byť pre krehkú a citlivú pleť dráždivé, Čistiaca ílová pleťová maska od Vichy je navyše obohatená o upokojujúce látky ako aloe vera a alantoín, a je preto pre citlivú pleť ideálna.

Najčítanejšie

Buďte v menopauze v pohode

Pleť

Buďte v menopauze v pohode

Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

Prečítať článok

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

1 minúta
na analýzu
Vašej pleti

Urobte si selfie

Vyplňte informácie o svojom profile

Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaša silná stránka
Vrásky pod
očami
Vaša priorita
Strata pevnosti pleti

Objavte
SkinconsultAI

circle1circle2circle3circle4