OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Škola krásy: ako vlastne fungujú pleťové masky?

Pokiaľ vaša pleť potrebuje vzpruhu, nie je nič jednoduchšie, než si v prostredí domova dopriať pleťovú masku. Viete ale, ako maska na vašu pleť pôsobí?

Škola krásy: ako vlastne fungujú pleťové masky?

Pozrime sa spoločne na najčastejšie typy pleťových masiek a ich účinky.

Hydratačné masky

Pokiaľ sa vám na pleti objavujú suché miesta alebo šupinky, sú tieto masky určené práve pre vás. Väčšina hydratačných masiek vrátane hydratačnej masky od Vichy často obsahuje intenzívne hydratačné ingrediencie ako napríklad glycerín, ktorý pleti prináša komfort alebo kyselinu hyalurónovú pôsobiacu proti strate vlhkosti v pleti. Masku jednoducho čistými prstami naneste na čelo, líčka a bradu, aby ste pleti doplnili množstvo minerálov. Nechajte 15 minút pôsobiť, potom zvyšok masky jemne vmasírujte do pleti – nie je potrebné oplachovať!

Rozjasňujúce masky


Ak vašej pleti chýba v poslednej dobe vplyvom stresu, únavy či zlej cirkulácie jas, odporučili by sme vám vyskúšať rozjasňujúcu pleťovú masku. Pre rozjasnenie pleti skúste Rozjasňujúcu pleťovú masku od Vichy, ktorá kombinuje dva druhy exfoliácie tak, aby z povrchu pleti odstránila čo najviac odumretých kožných buniek. Pre vyčistenie pleti je tu použitá prírodná hornina sopečného pôvodu spoločne s AHA (ovocnou kyselinou známou svojím peelingovým účinkom). A výsledok? 81 % spotrebiteľov uvádza, že po použití masky bola ich pleť žiarivejšia.[1] Majte na pamäti, že rozjasňujúcu peelingovú masku by ste mali nechať na pleti pôsobiť po dobu piatich minút a následne pleť krúživými pohybmi jemne premasírovať. Potom masku jednoducho umyte a naneste svoj zvyčajný pleťový krém.

[1] Sebahodnotenie, 86 žien belošiek vo veku 18 - 65 rokov s citlivou pleťou.

Čistiace/detoxikačné masky

Chcete si vyčistiť póry, ale máte na to len niekoľko minút? Žiadny problém! Detoxikačné masky sú skvelé pre tých z nás, ktorí majú mastnú pleť a trápia sa s akné. Aby masky pleť vyčistili a absorbovali nadbytočné množstvo kožného mazu, využívajú často ingrediencie ako íl. Dôležité je, aby ste masku pred umytím nenechali na tvári celkom zaschnúť, mohlo by totiž dôjsť k zbytočnému vysušeniu pleti. Pokiaľ však máte pocit, že by si vaša pleť po tomto dôkladnom vyčistení zaslúžila aj poriadnu porciu hydratáciu, naneste potom ešte svoju obľúbenú hydratačnú masku. Niektoré čistiace masky môžu byť pre krehkú a citlivú pleť dráždivé, Čistiaca ílová pleťová maska od Vichy je navyše obohatená o upokojujúce látky ako aloe vera a alantoín, a je preto pre citlivú pleť ideálna.

Náš ikonický prípravok

Novinka

Hyaluron-Booster Posilňujúca a obnovujúca pleťová maska - obrázok výrobku

Hyaluron-Booster Posilňujúca a obnovujúca pleťová maska

Prípravok na čistenie pleti 3v1 - obrázok výrobku

Prípravok na čistenie pleti 3v1

Pleť je dokonale čistá, svieža, s pocitom komfortu

( 3 názorov )

go to top