OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Škola krásy: ako vlastne fungujú pleťové masky?

Pokiaľ vaša pleť potrebuje vzpruhu, nie je nič jednoduchšie, než si v prostredí domova dopriať pleťovú masku. Viete ale, ako maska na vašu pleť pôsobí?

Škola krásy: ako vlastne fungujú pleťové masky?

Pozrime sa spoločne na najčastejšie typy pleťových masiek a ich účinky.

Hydratačné masky

Pokiaľ sa vám na pleti objavujú suché miesta alebo šupinky, sú tieto masky určené práve pre vás. Väčšina hydratačných masiek vrátane hydratačnej masky od Vichy často obsahuje intenzívne hydratačné ingrediencie ako napríklad glycerín, ktorý pleti prináša komfort alebo kyselinu hyalurónovú pôsobiacu proti strate vlhkosti v pleti. Masku jednoducho čistými prstami naneste na čelo, líčka a bradu, aby ste pleti doplnili množstvo minerálov. Nechajte 15 minút pôsobiť, potom zvyšok masky jemne vmasírujte do pleti – nie je potrebné oplachovať!

Čistiace/detoxikačné masky

Chcete si vyčistiť póry, ale máte na to len niekoľko minút? Žiadny problém! Detoxikačné masky sú skvelé pre tých z nás, ktorí majú mastnú pleť a trápia sa s akné. Aby masky pleť vyčistili a absorbovali nadbytočné množstvo kožného mazu, využívajú často ingrediencie ako íl. Dôležité je, aby ste masku pred umytím nenechali na tvári celkom zaschnúť, mohlo by totiž dôjsť k zbytočnému vysušeniu pleti. Pokiaľ však máte pocit, že by si vaša pleť po tomto dôkladnom vyčistení zaslúžila aj poriadnu porciu hydratáciu, naneste potom ešte svoju obľúbenú hydratačnú masku. Niektoré čistiace masky môžu byť pre krehkú a citlivú pleť dráždivé, Čistiaca ílová pleťová maska od Vichy je navyše obohatená o upokojujúce látky ako aloe vera a alantoín, a je preto pre citlivú pleť ideálna.

Náš ikonický prípravok

Novinka

Hyaluron-Booster Posilňujúca a obnovujúca pleťová maska - obrázok výrobku

Hyaluron-Booster Posilňujúca a obnovujúca pleťová maska

Novinka

Slow Âge - Nočný krém - obrázok výrobku

Slow Âge - Nočný krém

Obnovuje pleť a pomáha jej okysličovaniu

( 92 názorov )

go to top