OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Starnutie pleti a pigmentové škvrny možno riešIť

Tmavé škvrny patria medzi najčastejšie problémy, ktoré ženy, okrem vrások, od určitého veku riešia. Pigmentové škvrny sa objavujú predovšetkým na tvári, dekolte a rukách (chrbtoch rúk). Často sa používa výraz ,,starecké škvrny“, pretože kvôli nim pokožka vyzerá staršie. Existuje niekoľko druhov hyperpigmentácie pokožky – pozrime sa na tie najčastejšie, čo ich spôsobuje a ako ich je možné riešiť.

pigmentácia a pigmentové škvrny

Slnko, starnutie pleti a genetika patria medzi hlavné faktory, ktoré majú vplyv na hyperpigmentáciu pokožky.

Tieto faktory negatívne ovplyvňujú tvorbu melanínu a mechanizmu jeho distribúcie do pokožky. Melanín – pigment, ktorý je zodpovedný za farbu pokožky, sa v dôsledku nerovnomerného rozloženia hromadí na povrchu epidermis. Následkom je nejednotná pigmentácia pleti a tvorba tmavých škvŕn na koži.Starnutie a pigmentové škvrny

Po 30. roku sa na pokožke mnohých žien objavuje nepravidelná pigmentácia (ide najčastejšie o pigmentové škvrny tmavšej farby než je okolitá koža). Tie bývajú spôsobené predovšetkým vplyvom externého slnečného žiarenia, hlavne žiarením UVA. Tieto škvrny sú dôsledkom vnútornej zmeny v pokožke spojenej s procesom starnutia. Aby ste minimalizovali vznik tmavých škvrn na tvári a dekóte odporúča sa používať UV ochrana celoročne. Svoju pleť môžete chrániť pomocou produktu Krém proti tmavým škvrnám SPF 50+ alebo denným krémom s SPF 50 LIFTACTIV B3 KRÉM PROTI TMAVÝM ŠKVRNÁM.

Hormonálne zmeny a hyperpigmentácia

Medzi druhú najčastejšiu kategóriu zaraďujeme "fľaky" na koži vzniknuté ako následok hormonálnej nerovnováhy. Môžu sa vyskytnúť ako negatívny efekt pri užívaní niektorých liekov (napr. hormonálna antikoncepcia) alebo môžu byť spôsobené slnečnou expozíciou počas tehotenstva alebo počas menopauzy.

Stopy po akné

Tento typ hyperpigmentácie vzniká v dôsledku zápalu alebo poranenia kože. Netýka sa teda „stareckých škvŕn“, ale môže sa objaviť v akomkoľvek veku. Najväčšou kategóriou sú tmavé škvrny, ktoré sa objavujú po akné. Vplyvom zápalu kože sa do pokožky uvoľní melanín a ten spôsobí ploché ružové, červené alebo hnedé škvrny. Samotné UV žiarenie teda tento problém nevyvoláva, ale zhoršuje ho.

Ako na pigmentové škvrny:

Pre redukciu tmavých škvŕn a získanie žiarivej, zjednotenej a jednotnej pokožky je najdôležitejšie osvojiť si správnu každodennú rutinu starostlivosti o pokožku, predovšetkým spojenú s prevenciou.

Prevencia pigmentových škvŕn

Slnko je základným faktorom vzniku a zhoršenia tmavých škvŕn, preto dermatológovia a odborníci čím ďalej častejšie odporúčajú UV ochranu pre každodennú starostlivosť. Pokiaľ trpíte na pigmentové škvrny a chcete pôsobiť preventívne pred tvorbou nových a znížiť tmavnutie existujúcich, používajte každé ráno krém s UV ochranou. Ideálne je používať prípravky ochrany pred UVA a UVB s najvyšším faktorom, a to nielen vtedy, keď plánujete pobyt na slniečku. Využite „opaľovacie“ krémy s SPF 50, alebo siahnite po špeciálnych pleťových krémoch.

Korekcia - ako zjednotiť farbu pleti

Využite intenzívne korektívne starostlivosti v podobe séra, ktoré vďaka koncentráciám dermatologicky aktívnych látok pomáhajú k zjednoteniu farby a zníženiu pigmentácie. Najviac využívané sú ingrediencie pre jemný peeling – ako sú kyseliny (kyselina hyalurónová, kyselina glykolová...) a vitamíny C a E, ktoré spolu s ďalšími komplexmi znižujú výskyt škvŕn.

Ideálne je doplniť každodennú starostlivosť aj o vhodný denný a nočný krém.

Neváhajte sa obrátiť na dermatológa, ktorý ponúka ďalšie invazívne riešenia (laserové odstránenie pigmentových škvŕn, peelingové ošetrenie pleti, kryoterapiu atď.) alebo vám pomôže vykonať presnú diagnózu a ponúknuť vhodnú liečbu pre váš typ tmavých škvŕn.

Ideálne je doplniť každodennú starostlivosť aj o vhodný denný a nočný krém.

Neváhajte sa obrátiť na dermatológa, ktorý ponúka ďalšie viac invazívne riešenia (laserové odstránenie pigmentových škvŕn, peelingové ošetrenie pleti, kryoterapiu atď.) alebo vám pomôže vykonať presnú diagnózu a ponúknuť vhodnú liečbu pre váš typ tmavých škvŕn.

Náš ikonický prípravok

B3 KRÉM<br />PROTI TMAVÝM ŠKVRNÁM<br />SPF 50

B3 KRÉM
PROTI TMAVÝM ŠKVRNÁM
SPF 50

Prevencia a korekcia tmavých škvŕn a vrások

50 ml

( 25 názorov )

GLYCO-C ANTI-AGE AMPULY PROTI PIGMENTÁCII - obrázok výrobku

GLYCO-C ANTI-AGE AMPULY PROTI PIGMENTÁCII

( 1 názorov )

Novinka

B3 NOČNÝ KRÉM PROTI TMAVÝM ŠKVRNÁMS ČISTÝM RETINOLOM

B3 NOČNÝ KRÉM PROTI TMAVÝM ŠKVRNÁMS ČISTÝM RETINOLOM

+ 2 milióny nových buniek noc čo noc*

50 ml

go to top