OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Vitamín C – bojovník proti unavenej pleti a predčasnému starnutiu!

Odborníci na pleť a influenceri po celom svete neustále hovoria o benefitoch, ktoré vitamín C prináša pleti. Zistite, čo táto účinná ingrediencia môže skutočne urobiť pre vašu pleť!

Vitamín C – bojovník proti unavenej pleti a predčasnému starnutiu!
Vitamin C main

Benefity vitamínu C na tvár aj vašu pleť


Vonkajšie faktory ako znečistenie a poškodenie pleti vplyvom voľných radikálov a slnečného žiarenia, môžu mať za následok, že vaša pleť vyzerá unavene, mdlo a má šedý nádych. Oxidačný stres spojený s okolitým prostredím a životným štýlom môže navyše urýchliť aj vznik známok predčasného starnutia pleti.

Vitamín C našťastie môže vzhľad našej pleti významne zlepšiť – má totiž výrazné antioxidačné vlastnosti, ktoré sú zásadné pre nápravu poškodenia kože v dôsledku pôsobenia voľných radikálov. Pomáha pleť rozjasniť a zjednotiť jej tón.

Tým však benefity vitamínu C nekončia. Je preukázané, že vitamín C zvyšuje aj produkciu kolagénu[1] (ten dodáva pleti mladistvý a plný vzhľad) a zmierňuje viditeľné známky starnutia spôsobeného UV žiarením (fotostarnutím).[2] Niektoré produkty s obsahom tohto vitamínu navyše preukázateľne a viditeľne zlepšujú vzhľad vrások, čo bolo aj klinicky potvrdené.[3]

Dôležité však je vybrať si správnu starostlivosť o pleť s dostatočnou koncentráciou a formou vitamínu C.

Špeciálne inovované séra a kúry, obohatené práve vitamínom C, poskytujú pleti koncentrovanú vzpruhu so všetkými benefitmi, ktoré môže táto úctyhodná ingrediencia ponúknuť.

Vyskúšajte rozjasňujúce sérum s antioxidačnými zložkami z radu Liftactiv od Vichy, obsahuje vysokú koncentráciu 15 % vitamínu C, vďaka ktorej vytvára viditeľne jasnejšiu a pevnejšiu pleť, vyhladzuje textúru pleti a redukuje vzhľad jemných liniek už za 10 dní.*

Vitamín C urýchľuje obnovu buniek, inými slovami podporuje bunkový metabolizmus.

Dr. Nina Roos, dermatologička

Ako vitamín C pomáha bojovať proti unavenej pleti?


Slušný zoznam benefitov – ale čo vlastne vitamín C pod povrchom pokožky robí? O vysvetlenie sme požiadali dermatologičku Dr. Ninu Roos: „Vitamín C urýchľuje obnovu buniek, inými slovami podporuje bunkový metabolizmus. To znamená, že pleť je schopná lepšie sa zotaviť a vyrovnať sa s viditeľnými známkami únavy. Vitamín C stimuluje aj syntézu kolagénu, pomáha pleti udržať si elasticitu a bojovať s poškodením spôsobeným vplyvom oxidačného stresu.“ Vitamín C teda pomáha zlepšiť vzhľad mdlej či unavenej pleti, ktorý býva často pripisovaný nahromadeniu odumretých buniek.

Sources:
[1] Boyera, N. Galey, I. and Bernard, B.A. ‘Effect of vitamin C and its derivatives on collagen synthesis and cross-linking by normal human fibroblasts’ in Internet Journal of Cosmetic Science 20.3 (1998) pp. 151-158 [Accessible at: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18505499/]
[2] P. Telang, ‘Vitamin C in dermatology’ in Indian Dermatology Online Journal (2013) 4.2, pp. 143-146. [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3673383/
[3] Boyera, N. Galey, I. and Bernard, B.A. (Cited above)
[4] Vichy LiftActiv Fresh Shot, tested on 40 women in clinical conditions. 15% pure vitamin C.

Redakcia

Náš ikonický prípravok

Best-seller

Collagen Specialist Denný krém

Collagen Specialist Denný krém

Koriguje viditeľné známky straty kolagénu

50ml

( 129 názorov )

VICHY COLLAGEN SPECIALIST NOČNÝ - obrázok produktu

COLLAGEN SPECIALIST NOČNÝ
Komplexný nočný krém proti vráskam a znižovaniu kvality kolagénu v pleti

50 ml

( 1 názorov )

VITAMIN C Rozjasňujúce SÉRUM

VITAMIN C Rozjasňujúce SÉRUM

S antioxidačnými zložkami pre žiarivejšiu pleť

20 ml

go to top