OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Peptidy: zoznámte sa s anti-ageingovou ingredienciou, ktorá mení všetko

PEPTIDY: ZOZNÁMTE SA S ANTI-AGEINGOVOU INGREDIENCIOU, KTORÁ MENÍ VŠETKO

Retinol, antioxidanty, AHA kyseliny a vitamín C – všetky tieto zložky sú na zozname používaných kozmetických ingrediencií. Skoro by sa zdalo, že k nim každý mesiac pribudne nová superaktívna látka.

Najnovšou senzáciou, o ktorej sa teraz v kozmetike hovorí, sú peptidy – krátke reťazce aminokyselín, z ktorých majú niektoré schopnosť opätovne obnoviť produkciu kolagénu a spomaliť tak proces starnutia.

Vysvetlíme vám, prečo by ste túto anti-ageingovú ingredienciu mali poznať.

Ako starneme, je potrebné pleť stimulovať, aby sa obnovovala.

Rovnako ako je to pri ostatných častiach tela, dochádza aj v koži k spomaleniu metabolizmu. To znamená, že sa pokožka obnovuje menej efektívne a kolagén (hlavné vlákno v dermis) sa vytvára pomalšie, čo následne vedie k strate pevnosti a elasticity v pleti. K tomu si pridajte nadmieru času stráveného na slnku a expozícii UV žiareniu, tým sa celý proces ešte drasticky urýchli. Starnutie môže urýchliť aj zápal vzniknutý v dôsledku voľných radikálov z okolitého znečistenia a cigaretového dymu. Ako starneme, je potrebné pleť stimulovať, aby sa obnovovala.

Peptidy

Peptidy sú motorom

Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je voliť aktívne ingrediencie cieliace na hlavné vlákna v pokožke: kolagén a elastín. Stave na peptidy, účinnú skupinu anti-ageingových ingrediencií, ktoré majú preukázanú účinnosť in vitro. Sú prirodzene prítomné v tele pri hormónoch ako endorfíny a oxytocín a fungujú tak, že sa primknú na receptorové bunky a spúšťajú metabolické procesy, ako sú vyššia tvorba kolagénu bunkami či absorpcia a využívanie tuku. Najefektívnejšie peptidy vyberané pre prípravky starostlivosti o pleť sú peptid z hrášku a tripeptidy.

Peptid z hrášku je prírodného pôvodu. Posilňuje kolagén a elastín a stimuluje pokožku k tomu, aby ich vytvárala, stabilizuje spojenie medzi dermis a epidermis, aby pleť bola pevnejšia.

Tripeptidy sú takým motorom ku zvýšeniu syntézy kolagénu a lumicanu (vďaka nim sú spojivové tkanivá stabilné), podporujú štruktúru pokožky a jej celkové posilnenie. Zlepšujú hrúbku pleti a zanechávajú ju plnšiu.

Ako zapracovať peptidy do kozmetickej rutiny

Starostlivosť o pleť s obsahom peptidov ako Liftactiv Collagen Specialist je investíciou do mladosti a krásy pleti.  Spoločne s ďalšími ingredienciami môžu byť peptidy navyše dokonca účinnejšie.

Liftactiv Collagen Specialist bol navrhnutý špeciálne pre korekciu viditeľných známok straty kolagénu v pleti, nie je teda prekvapením, že je nabitý peptidmi. Je tvorený 38 % aktívnych ingrediencií, čo je najvyššie množstvo, aké kedy Laboratóriá Vichy použili ako súčasť hypoalergénnej formuly, ktorá je šetrná k citlivej pleti. Prípravok ďalej obsahuje vitamín C pre boj s pigmentáciou, eperulín pre upokojenie a HEPES pre vyhladenie povrchu pleti. Peptidy len završujú účinnú anti-ageingovú formulu.
Testy ukázali zvýšenie pevnosti pleti, zmiernenie jemných liniek a vrások okolo očí, na čele a v oblasti nosovo-perovej ryhy. Zároveň došlo k výraznému zlepšeniu obnovy epidermis, vďaka čomu pôsobíte mladšie a oddýchnutejšie.
Niekedy môže byť obtiažne vyznať sa vo svete anti-ageingovej starostlivosti. V zložení sa preto pozerajte po peptidoch a nechajte ich, aby ťažkú prácu urobili za vás. Môžete si tak byť istí, že pre svoju pleť robíte to najlepšie. A to je ten najlepší spôsob, ako cieliť proti 100 % známok starnutia.

Najčítanejšie

Kolagén – všetko, čo potrebujete vedieť

Ingrediencie

Kolagén – všetko, čo potrebujete vedieť

Čo ste počuli, je pravda. Vaša pleť je na ňom závislá.
Pamätáte si dobu, kedy ste vôbec netušili, že je kolagén pre pleť dôležitý? Mali ste asi tak dvadsať rokov a produkcia kolagénu u vás bola taká vysoká (približne o 75 %  vyššia než s terajším postupujúcim vekom), že ste o ňom práve dvakrát nepremýšľali. Slovo kolagén ste niekde letmo započuli, vedeli ste, že ide o proteín a že nejakým spôsobom súvisí so štruktúrou pleti.

Prečítať článok

Viac než len hydratácia! Kyselina hyalurónová posúva anti-ageing na ďalšiu úroveň!

Ingrediencie

Viac než len hydratácia! Kyselina hyalurónová posúva anti-ageing na ďalšiu úroveň!

Prečo je hydratujúca kyselina hyalurónová darom aj v starostlivosti proti starnutiu pokožky? 

Kyselina hyalurónová, tajomstvo hydratovanej a vyplnenej pokožky. Najúčinnejšia hydratačná dermatologická aktívna látka. Ingrediencia, ktorá skrátka funguje. Nové technológie vstrebávania do pokožky ešte násobia jej účinky. Inovácie v procedúrach a inovácie v zložení ešte zvyšujú účinky na vyplnenie jemných liniek. Od mikroihličiek koncentrovanej kyseliny hyalurónovej pre difúziu do hlbšej vrstvy pokožky až po niekoľko jej foriem kombinovaných pre zvýšenie účinnosti, vitajte v ďalšej generácii kyseliny hyalurónovej.

Prečítať článok

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

1 minúta
na analýzu
Vašej pleti

Urobte si selfie

Vyplňte informácie o svojom profile

Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaša silná stránka
Vrásky pod
očami
Vaša priorita
Strata pevnosti pleti

Objavte
SkinconsultAI

circle1circle2circle3circle4