OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Peptidy: zoznámte sa s anti-ageingovou ingredienciou, ktorá mení všetko

PEPTIDY: ZOZNÁMTE SA S ANTI-AGEINGOVOU INGREDIENCIOU, KTORÁ MENÍ VŠETKO

Retinol, antioxidanty, AHA kyseliny a vitamín C – všetky tieto zložky sú na zozname používaných kozmetických ingrediencií. Skoro by sa zdalo, že k nim každý mesiac pribudne nová superaktívna látka.

Najnovšou senzáciou, o ktorej sa teraz v kozmetike hovorí, sú peptidy – krátke reťazce aminokyselín, z ktorých majú niektoré schopnosť opätovne obnoviť produkciu kolagénu a spomaliť tak proces starnutia.

Vysvetlíme vám, prečo by ste túto anti-ageingovú ingredienciu mali poznať.

Ako starneme, je potrebné pleť stimulovať, aby sa obnovovala.

Rovnako ako je to pri ostatných častiach tela, dochádza aj v koži k spomaleniu metabolizmu. To znamená, že sa pokožka obnovuje menej efektívne a kolagén (hlavné vlákno v dermis) sa vytvára pomalšie, čo následne vedie k strate pevnosti a elasticity v pleti. K tomu si pridajte nadmieru času stráveného na slnku a expozícii UV žiareniu, tým sa celý proces ešte drasticky urýchli. Starnutie môže urýchliť aj zápal vzniknutý v dôsledku voľných radikálov z okolitého znečistenia a cigaretového dymu. Ako starneme, je potrebné pleť stimulovať, aby sa obnovovala.

Peptidy

Peptidy sú motorom

Jedným zo spôsobov, ako to urobiť, je voliť aktívne ingrediencie cieliace na hlavné vlákna v pokožke: kolagén a elastín. Stave na peptidy, účinnú skupinu anti-ageingových ingrediencií, ktoré majú preukázanú účinnosť in vitro. Sú prirodzene prítomné v tele pri hormónoch ako endorfíny a oxytocín a fungujú tak, že sa primknú na receptorové bunky a spúšťajú metabolické procesy, ako sú vyššia tvorba kolagénu bunkami či absorpcia a využívanie tuku. Najefektívnejšie peptidy vyberané pre prípravky starostlivosti o pleť sú peptid z hrášku a tripeptidy.

Peptid z hrášku je prírodného pôvodu. Posilňuje kolagén a elastín a stimuluje pokožku k tomu, aby ich vytvárala, stabilizuje spojenie medzi dermis a epidermis, aby pleť bola pevnejšia.

Tripeptidy sú takým motorom ku zvýšeniu syntézy kolagénu a lumicanu (vďaka nim sú spojivové tkanivá stabilné), podporujú štruktúru pokožky a jej celkové posilnenie. Zlepšujú hrúbku pleti a zanechávajú ju plnšiu.

Ako zapracovať peptidy do kozmetickej rutiny

Starostlivosť o pleť s obsahom peptidov ako Liftactiv Collagen Specialist je investíciou do mladosti a krásy pleti.  Spoločne s ďalšími ingredienciami môžu byť peptidy navyše dokonca účinnejšie.

Liftactiv Collagen Specialist bol navrhnutý špeciálne pre korekciu viditeľných známok straty kolagénu v pleti, nie je teda prekvapením, že je nabitý peptidmi. Je tvorený 38 % aktívnych ingrediencií, čo je najvyššie množstvo, aké kedy Laboratóriá Vichy použili ako súčasť hypoalergénnej formuly, ktorá je šetrná k citlivej pleti. Prípravok ďalej obsahuje vitamín C pre boj s pigmentáciou, eperulín pre upokojenie a HEPES pre vyhladenie povrchu pleti. Peptidy len završujú účinnú anti-ageingovú formulu.
Testy ukázali zvýšenie pevnosti pleti, zmiernenie jemných liniek a vrások okolo očí, na čele a v oblasti nosovo-perovej ryhy. Zároveň došlo k výraznému zlepšeniu obnovy epidermis, vďaka čomu pôsobíte mladšie a oddýchnutejšie.
Niekedy môže byť obtiažne vyznať sa vo svete anti-ageingovej starostlivosti. V zložení sa preto pozerajte po peptidoch a nechajte ich, aby ťažkú prácu urobili za vás. Môžete si tak byť istí, že pre svoju pleť robíte to najlepšie. A to je ten najlepší spôsob, ako cieliť proti 100 % známok starnutia.

Redakcia

Náš ikonický prípravok

VICHY COLLAGEN SPECIALIST NOČNÝ - obrázok produktu

COLLAGEN SPECIALIST NOČNÝ
Komplexný nočný krém proti vráskam a znižovaniu kvality kolagénu v pleti

50 ml

( 1 názorov )

B3 Sérum proti pigmentovým škvrnám<br />a vráskam

B3 Sérum proti pigmentovým škvrnám
a vráskam

Zníženie pigmentácie a zjednotenie odtieňa pleti

30ml

( 22 názorov )

H.A. SPEVŇUJÚCI KRÉM PROTI VRÁSKAM, BEZ PARFUMÁCIE

H.A. SPEVŇUJÚCI KRÉM PROTI VRÁSKAM, BEZ PARFUMÁCIE

KOREKCIA JEMNÝCH LINIEK A VRÁSOK

SÉRUM RETINOL SPECIALIST

SÉRUM RETINOL SPECIALIST

Pôsobí na všetky známky starnutia pleti

30ml

( 1 názorov )

H.A. SPEVŇUJÚCI NOČNÝ KRÉM PROTI VRÁSKAM

H.A. SPEVŇUJÚCI NOČNÝ KRÉM PROTI VRÁSKAM

( 38 názorov )

go to top