OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Buďte v menopauze v pohode

Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

Ako prijať menopauzu ako súčasť života?

Menopauza je prirodzenou súčasťou života každej zdravej ženy. A pýtať sa, ako ju prijať ako súčasť života, je, ako pýtať sa, ako prijať to, že máme pubertu alebo menštruáciu. Je to tak zariadené z určitého dôvodu. Naše emócie sa často premietajú do nášho prežívania. Pokiaľ sme niečo nezažili, môžeme mať nejaký pocit len z predstavy o tom, čo nás čaká. A často sa naše predstavy veľmi líšia od reality. Takže zmenou našich predstáv môžeme veľa zmeniť. Konkrétne to znamená, že pokiaľ sa menopauzy bojíme, skúsme definovať, z čoho presne máme strach, a s tým potom pracovať.

Čo by ste poradili svojim klientkam, ktoré majú obavy z menopauzy?

Viete, nielen menopauza, ale aj celé starnutie nie je otázkou fyzického stavu tela, ale hlavne našich myšlienok. Keď všade okolo seba počujeme, že staroba = choroba, tak tomu väčšina ľudí uverí a toto proroctvo sa jednoducho naplní. Zmenou myslenia zmeníme aj fungovanie svojho fyzického tela. Rockové hviezdy, umelci, športovci sa často dožívajú vysokého veku, pretože majú inak nastavenú myseľ a ich spôsob života sa dlhé roky nemení. Aj vo vysokom veku sa rovnako obliekajú, stretávajú sa s mladými ľuďmi a „mlado“ myslia. Skúste zachovať mladosť svojho tela mladou mysľou. Bolo dokázané, že tridsaťroční vedci majú rovnaký mozog aj ako deväťdesiatroční, pretože mu nedajú šancu zostarnúť, lebo ho neustále používajú a trénujú. Často sa stretávam s tým, že máme o menopauze nejaké zmýšľanie, obavy, predstavy a zmenou týchto predstáv zmeníme aj ich dopad na nás.

Môže ženám menopauza priniesť niečo vyložene pozitívne?

Znie to možno paradoxne, ale práve určitý nekomfort, ktorý menopauza prináša, sám osobe môže byť obrovskou príležitosťou na zmenu. Moje životné motto je, že život je zmena. A pokiaľ sa nemeníme, stagnujeme a stagnácia znamená v určitom zmysle slova smrť. Takže meniť sa znamená žiť. Môžeme teda túto zmenu brať ako skvelú výzvu na ďalší životný rozvoj. Bolesti a nepríjemnosti nás väčšinou vedú k väčšiemu a hlbšiemu kontaktu so sebou samými. Hľadáme cesty, ako sa tých nepríjemných vecí zbaviť. Možno si telo formou menopauzy práve takéto hľadanie a kontakt želá. Moje skúsenosti, bohužiaľ, nie sú reprezentatívnou vzorkou, ale vypozorovala som, že ženy, ktoré so sebou tento hlboký kontakt nadväzujú celý život, každý deň, priebeh menopauzy zvládajú omnoho ľahšie. Všeobecne, napojenie sa na vlastné telo prostredníctvom meditácie, sebepoznávacích kurzov, sebevzdelávania, cvičení rôznych druhov je obzvlášť prínosné, a to nemusíme čakať ani na menopauzu.

Možno zvíťaziť nad menopauzou?

Najdôležitejšie je prijať menopauzu ako prirodzenú súčasť  života každej zdravej ženy. Tiež si musíme uvedomiť, že príjemné pocity a pocit šťastia nezáležia na vonkajších okolnostiach, ale hlavne na nás samotných. Preto odporúčam každej žene v tomto období, aby svoj život začala napĺňať aktivitami, ktoré ju bavia, a ďalej ich rozvíjala, ale tiež, aby skúsila aj niečo úplne nové. Som presvedčená, že s týmto prístupom k životu ženy nielen výrazne spomalia starnutie a vyhnú sa emocionálnym prepadom, ale naštartujú úplne novú etapu svojho života.

Redakcia

Náš ikonický prípravok

MENOPAUSE<br />VYPĽŇAJÚCI LIFTINGOVÝ DENNÝ KRÉM PRE OBDOBIE MENOPAUZY-NORMÁLNA AŽ ZMIEŠANÁ PLEŤ

MENOPAUSE
VYPĽŇAJÚCI LIFTINGOVÝ DENNÝ KRÉM PRE OBDOBIE MENOPAUZY-NORMÁLNA AŽ ZMIEŠANÁ PLEŤ

( 9 názorov )

Menopause<br />Vypľňajúci revitalizačný nočný krém pre obdobie perimenopauzy

Menopause
Vypľňajúci revitalizačný nočný krém pre obdobie perimenopauzy

Pre obdobie peri- a postmenopauzy<br />Meno 5 Bi-Sérum

Pre obdobie peri- a postmenopauzy
Meno 5 Bi-Sérum

( 43 názorov )

go to top