OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Fenomén URBAN AGEING

Aký vplyv má na pleť život v meste? Faktory, s ktorými sa v mestskom prostredí bežne stretávame, napr. fajčenie, smog a stres, spadajú pod hromadný pojem exposom a sú veľmi úzko spojené s predčasným starnutím pleti.

Akú odpoveď ponúkajú laboratóriá Vichy?

Fenomén URBAN AGEING

80 % starnutia je spôsobených vplyvom životného prostredia

Mitochondrie sú drobné organely, ktoré sú zásadné na udržanie mladistvosti pleti. Sú totiž centrom bunkového dýchania a využívajú kyslík na to, aby bunkám dodali potrebnú energiu na zaistenie všetkých funkcií, ktoré sú dôležité na udržanie štruktúry a pevnosti pleti.

KEĎ SA PLEŤ DUSÍ VPLYVOM EXPOSOMU

Práve tieto drobné organely sú mimoriadne citlivé na vplyv okolitého prostredia. Pokiaľ sú opakovane vystavované negatívnym faktorom, dochádza k oxidačnému stresu, ktorý ovplyvňuje schopnosť mitochondrií dýchať. To všetko vedie k urýchleniu procesu starnutia.

SLOW ÂGE a MINÉRAL 89 - OCHRANNÝ ŠTÍT PROTI EXTERNÝM FAKTOROM

Rad Slow Âge je odpoveďou Laboratórií Vichy na fenomén exposomu, vrátane urban-ageingu. Je založený na zásadnej myšlienke spomalenia životného štýlu, a tým aj starnutia. Denné krémy obsahujú koktail aktívnych ingrediencií na báze prírodných zložiek, ktorých cieľom je vyhladiť vrásky, spomaliť starnutie a posilniť pleť. A práve to sa ešte znásobuje pri kombinovaní radu Slow Âge s Hyaluron-Boosterom Minéral 89.

Náš ikonický prípravok

 • Novinka

  CBA_1-misto-2019
  Slow Âge - Nočný krém - obrázok výrobku

  SLOW ÂGE

  Slow Âge - Nočný krém

  Nočné krémy

  Obnovuje pleť a pomáha jej okysličovaniu

 • Best-seller

  Fluidný krém - obrázok výrobku

  SLOW ÂGE

  Fluidný krém

  Denné krémy

  Krém spomaľujúci prejavy starnutia pleti

 • Denný krém pre suchú pleť - obrázok výrobku

  SLOW ÂGE

  Denný krém pre suchú pleť

  Denné krémy

  Krém spomaľujúci prejavy starnutia pleti

 • Očný krém - obrázok výrobku

  SLOW ÂGE

  Očný krém

  Očné krémy

  Pre spomalenie prejavov starnutia pleti v očnom okolí

 • Najčítanejšie

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Slow life

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Avokádo je milované food bloggermi po celom svete a s viac ako 4,686,153 instagramovými postmi ( a áno, stále ich pribúda ) je dnes úplne základnou surovinou v kuchyni každého správneho labužníka. Čo je ale hlavnou výhodou tejto takzvanej zázračnej suroviny, ktorú máte na nákupnom zozname? Spýtali sme sa odborníkov Dr. Niny Roos a Raphaela Grumana, ako čo najlepšie využiť prínosy, ktoré môže avokádo ponúknuť našej pleti. Požiadali sme ich, aby nám objasnili tiež vedecké fakty.

  Prečítať článok

  go to top