OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

Čo môže byť príčinou vašej suchej, mdlej pleti? Možno je to znečistením!

Premýšľali ste niekedy nad tým, aký vplyv môže mať veľkomesto na pleť? Zoznámime vás s 5 najčastejšími spôsobmi, ako znečistenie môže ovplyvňovať našu pleť a ako tomu zabrániť!

Čo môže byť príčinou vašej suchej, mdlej pleti? Možno je to znečistením!

Suchá pleť

Najbežnejším vinníkom suchej pleti je práve znečistenie. V kombinácii s ďalšími faktormi ako počasie, silnejší vietor a prekúrené miestnosti môže pleť začať vykazovať známky suchosti. Ako sa ale brániť? Aj v zime by ste na pleť mali nanášať prípravky s ochranným SPF faktorom, siahnite ale skôr po hydratačných prípravkoch s krémovejšou textúrou – ideálne s obsahom intenzívne hydratačných látok, ako je napríklad kyselina hyalurónová.

Vrásky

Znečistenie samé o sebe je zlé – štúdie navyše ukázali, že pokožka je voči UV žiareniu ešte citlivejšia, ak je vystavená znečistenému prostrediu.[1] Kým sa znečistenie na pleti prejaví, môže to trvať aj roky. Viditeľný dopad fotostarnutia však urýchľuje UVA žiarenie, a to znamená, že v dobe, kedy znečistenie aj UV žiarenie dosahujú svoj vrchol, musíte starostlivosti o pleť venovať zvýšenú pozornosť. Aby bola vaša pleť správne chránená, mali by ste určite každý deň používať prípravky s ochranným faktorom minimálne SPF 25.

Mdlá pleť


Jeden z mnohých dôvodov mdlo vyzerajúcej pleti? Zlá cirkulácia! Tá býva spôsobená nedostatočným prúdením krvi v jednej či niekoľkých častiach tváre, čo je dobre známym vedľajším účinkom práve zhoršenej kvality ovzdušia. Pre rozjasnenejšiu a zdravšiu pleť si preto pravidelne dopriavajte peeling a nezabúdajte ani na pravidelnú masáž tváre. Tu sú naše obľúbené techniky, ktoré vám pomôžu dať unavenej pleti pod očami zbohom.

Hyperpigmentácia

Znečistenie vo veľkých industrializovaných mestách či veľkomestách na pleti zanecháva nažltnutý nádych[2], Nikoho tak neprekvapí, že hyperpigmentáciou častejšie trpia ľudia žijúci v mestských oblastiach.[3] Dôkladné vyčistenie pleti by tak malo byť neoddeliteľnou súčasťou vašej kozmetickej rutiny, aby hlboko vo vnútri pórov nedochádzalo k nahromadeniu nečistôt. Uistite sa zároveň, že vami zvolený SPF faktor pleť chráni pred UVA aj UVB žiarením – práve UVA totiž stojí za väčšinou symptómov hyperpigmentácie.[4]


Ochabnutá pleť

S pribúdajúcim vekom sa znižuje množstvo kolagénu v pleti, čo vedie k tvorbe jemných liniek a vrások. Ide o normálnu súčasť procesu starnutia pleti - tieto prejavy sa však môžu zhoršiť vplyvom dlhodobej expozície znečisteniu, kedy v pleti dochádza k fenoménu, ktorý označujeme pojmom oxidačný stres. Tento proces vedie k nárastu voľných radikálov pod povrchom pleti, ktoré priľnú k už tak vyčerpaným bunkám kolagénu. Výsledok? Pleť omnoho rýchlejšie stráca svoj objem a mladistvý vzhľad. Pokiaľ chcete proti narušeniu spôsobenému voľnými radikálmi bojovať, mal by váš jedálniček aj rutina starostlivosti o pleť obsahovať čo najväčšie množstvo antioxidantov. Antioxidanty majú voľné elektróny, na ktoré sa môžu naviazať voľné radikály – a to znamená, že voľné radikály s veľkou pravdepodobnosťou nechajú na pokoji vaše vzácne molekuly kolagénu!

[1]‘Study: Oxidation of squalene, a human skin lipid: a new reliable marker of environmental pollution studies’, D-M Pham, International Journal of Cosmetic Science [2]‘Study: Consequences of urban pollution upon skin status. A controlled study in Shanghai area’. M Pham, International Journal of Cosmetic Science [3]http://dermatologytimes.modernmedicine.com/dermatology-times/content/tags/anti-aging/pollution-stress-take-toll-skin-aging [4]‘Study: Evaluation of the impact of urban pollution on the quality of skin, a multi-center study in Mexico’. M.-A Lefebvre, D.-M Pham, International Journal of Cosmetic Science

Náš ikonický prípravok

 • Očný krém - obrázok výrobku

  SLOW ÂGE

  Očný krém

  Očné krémy

  Pre spomalenie prejavov starnutia pleti v očnom okolí

 • Denný krém pre suchú pleť - obrázok výrobku

  SLOW ÂGE

  Denný krém pre suchú pleť

  Denné krémy

  Krém spomaľujúci prejavy starnutia pleti

 • Fluidný krém - obrázok výrobku

  SLOW ÂGE

  Fluidný krém

  Denné krémy

  Krém spomaľujúci prejavy starnutia pleti

 • Najčítanejšie

  Buďte v menopauze v pohode

  Pleť

  Buďte v menopauze v pohode

  Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4