OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

UV lúče a ich „odrazový efekt“

Aj keď si to mnohí z nás neuvedomujú, UV žiarenie pôsobí na pokožku 365 dní v roku bez ohľadu na ročné obdobie. Pokožku je nutné pred vplyvom škodlivých lúčov chrániť počas celého roka, s blížiacim sa letom však potreba ochrany ešte rastie.

UV lúče a ich „odrazový efekt“

UV žiarenie: neviditeľný škodca

Je to proste tak. Či už je slnečno, prší alebo je vonku sneh, UV žiarenie je tu vždy – a my to môžeme dokázať. Vedeli ste, že až 95 % celkového UV žiarenia sa dostane na povrch zeme, aj keď je zatiahnuté? A že sneh v zime odráža až 85 % slnečného svetla[1], ktoré potenciálne znovu poškodzuje našu pleť? [2] Stres vyvolaný nadmernou expozíciou UVA a UVB žiarenia je zodpovedný za takmer 80 % viditeľného starnutia[3], voľné radikály navyše „kradnú“ molekuly pod povrchom pleti, a tým znižujú množstvo kolagénu (nehovoriac o slnečných škvrnách, hyperpigmentácii a rakovine kože). Pokiaľ teda chceme, aby bola budúcnosť našej pleti čo najžiarivejšia, je dôležité byť v pozore pred poškodením vplyvom UVA žiarenia počas celého roka.

Nechce sa vám ťahať ťažké krémy a premýšľate nad tým, ako zaistiť, že počas dňa na aplikáciu ochrany pred UV žiarením nezabudnete? Pribaľte do kabelky Cell Protect na báze vody v spreji snemastným finišom, ktorého vysoký SPF faktor pleť ochráni pred oxidačným stresom vyvolaným lúčmi UV žiarenia. Prípravok navyše obsahuje ikonickú Mineralizujúcu vodu Vichy, ktorá pleť príjemne osvieži a povzbudí.

[1] Robert Kandel, directeur de recherche honoraire du CNRS, Laboratoire de météorologie dynamique (LMD/IPSL), Palaiseau.
[2] http://www.cnrs.fr/cw/dossiers/dosclim/contenu/alternative/alter_etape1_4.html
[3] Effect of the sun on visible clinical signs of aging in caucasin skin. F. Flament and al. Clinical, Cosmetic and investigational Dermatol. 2013

Náš ikonický prípravok

Zmatňujúci ochranný krém 3v1 SPF 50+ - obrázok výrobku

Zmatňujúci ochranný krém 3v1 SPF 50+

Ochranný krém na tvár SPF 50+ - obrázok výrobku

Ochranný krém na tvár SPF 50+

Krém na tvár s veľmi vysokým stupňom ochrany a 24H hydratáciou

go to top