OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

UV lúče a ich „odrazový efekt“

Aj keď si to mnohí z nás neuvedomujú, UV žiarenie pôsobí na pokožku 365 dní v roku bez ohľadu na ročné obdobie. Pokožku je nutné pred vplyvom škodlivých lúčov chrániť počas celého roka, s blížiacim sa letom však potreba ochrany ešte rastie.

UV lúče a ich „odrazový efekt“

UV žiarenie: neviditeľný škodca

Je to proste tak. Či už je slnečno, prší alebo je vonku sneh, UV žiarenie je tu vždy – a my to môžeme dokázať. Vedeli ste, že až 95 % celkového UV žiarenia sa dostane na povrch zeme, aj keď je zatiahnuté? A že sneh v zime odráža až 85 % slnečného svetla[1], ktoré potenciálne znovu poškodzuje našu pleť? [2] Stres vyvolaný nadmernou expozíciou UVA a UVB žiarenia je zodpovedný za takmer 80 % viditeľného starnutia[3], voľné radikály navyše „kradnú“ molekuly pod povrchom pleti, a tým znižujú množstvo kolagénu (nehovoriac o slnečných škvrnách, hyperpigmentácii a rakovine kože). Pokiaľ teda chceme, aby bola budúcnosť našej pleti čo najžiarivejšia, je dôležité byť v pozore pred poškodením vplyvom UVA žiarenia počas celého roka.

Nechce sa vám ťahať ťažké krémy a premýšľate nad tým, ako zaistiť, že počas dňa na aplikáciu ochrany pred UV žiarením nezabudnete? Pribaľte do kabelky Osviežujúci sprej na tvár SPF 50 s nemastným finišom, ktorého vysoký SPF faktor pleť ochráni pred oxidačným stresom vyvolaným lúčmi UV žiarenia. Prípravok navyše obsahuje ikonickú Mineralizujúcu vodu Vichy, ktorá pleť príjemne osvieži a povzbudí.

[1] Robert Kandel, directeur de recherche honoraire du CNRS, Laboratoire de météorologie dynamique (LMD/IPSL), Palaiseau.
[2] http://www.cnrs.fr/cw/dossiers/dosclim/contenu/alternative/alter_etape1_4.html
[3] Effect of the sun on visible clinical signs of aging in caucasin skin. F. Flament and al. Clinical, Cosmetic and investigational Dermatol. 2013

Náš ikonický prípravok

 • Osviežujúci sprej na tvár SPF 50 - obrázok výrobku

  CAPITAL SOLEIL

  Osviežujúci sprej na tvár SPF 50

  Ochranné spreje

  Neviditeľný jemný sprej chráni pred poškodením UV žiarením

 • Najčítanejšie

  Buďte v menopauze v pohode

  Pleť

  Buďte v menopauze v pohode

  Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4