OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

UV lúče a ich „odrazový efekt“

Aj keď si to mnohí z nás neuvedomujú, UV žiarenie pôsobí na pokožku 365 dní v roku bez ohľadu na ročné obdobie. Pokožku je nutné pred vplyvom škodlivých lúčov chrániť počas celého roka, s blížiacim sa letom však potreba ochrany ešte rastie.

UV lúče a ich „odrazový efekt“

UV žiarenie: neviditeľný škodca

Je to proste tak. Či už je slnečno, prší alebo je vonku sneh, UV žiarenie je tu vždy – a my to môžeme dokázať. Vedeli ste, že až 95 % celkového UV žiarenia sa dostane na povrch zeme, aj keď je zatiahnuté? A že sneh v zime odráža až 85 % slnečného svetla[1], ktoré potenciálne znovu poškodzuje našu pleť? [2] Stres vyvolaný nadmernou expozíciou UVA a UVB žiarenia je zodpovedný za takmer 80 % viditeľného starnutia[3], voľné radikály navyše „kradnú“ molekuly pod povrchom pleti, a tým znižujú množstvo kolagénu (nehovoriac o slnečných škvrnách, hyperpigmentácii a rakovine kože). Pokiaľ teda chceme, aby bola budúcnosť našej pleti čo najžiarivejšia, je dôležité byť v pozore pred poškodením vplyvom UVA žiarenia počas celého roka.

Nechce sa vám ťahať ťažké krémy a premýšľate nad tým, ako zaistiť, že počas dňa na aplikáciu ochrany pred UV žiarením nezabudnete? Pribaľte do kabelky Cell Protect na báze vody v spreji snemastným finišom, ktorého vysoký SPF faktor pleť ochráni pred oxidačným stresom vyvolaným lúčmi UV žiarenia. Prípravok navyše obsahuje ikonickú Mineralizujúcu vodu Vichy, ktorá pleť príjemne osvieži a povzbudí.

[1] Robert Kandel, directeur de recherche honoraire du CNRS, Laboratoire de météorologie dynamique (LMD/IPSL), Palaiseau.
[2] http://www.cnrs.fr/cw/dossiers/dosclim/contenu/alternative/alter_etape1_4.html
[3] Effect of the sun on visible clinical signs of aging in caucasin skin. F. Flament and al. Clinical, Cosmetic and investigational Dermatol. 2013

Náš ikonický prípravok

UV-AGE DAILY

UV-AGE DAILY

Fluid na báze vody proti fotostarnutiu
SPF 50+

40 ml

( 40 názorov )

Zmatňujúci ochranný krém 3v1 SPF 50+ - obrázok výrobku

Zmatňujúci ochranný krém 3v1 SPF 50+

Ochranný krém na tvár SPF 50+ - obrázok výrobku

Ochranný krém na tvár SPF 50+

Krém na tvár s veľmi vysokým stupňom ochrany a 24H hydratáciou

go to top