getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = SK Test : 'SK/'

OK

OKCancel


Ďakujeme

Zavrieť
mediacachable:1

UV lúče a ich „odrazový efekt“

UV lúče a ich „odrazový efekt“
 • favoris

Aj keď si to mnohí z nás neuvedomujú, UV žiarenie pôsobí na pokožku 365 dní v roku bez ohľadu na ročné obdobie. Pokožku je nutné pred vplyvom škodlivých lúčov chrániť počas celého roka, s blížiacim sa letom však potreba ochrany ešte rastie.

UV žiarenie: neviditeľný škodca

Je to proste tak. Či už je slnečno, prší alebo je vonku sneh, UV žiarenie je tu vždy – a my to môžeme dokázať. Vedeli ste, že až 95 % celkového UV žiarenia sa dostane na povrch zeme, aj keď je zatiahnuté? A že sneh v zime odráža až 85 % slnečného svetla[1], ktoré potenciálne znovu poškodzuje našu pleť? [2] Stres vyvolaný nadmernou expozíciou UVA a UVB žiarenia je zodpovedný za takmer 80 % viditeľného starnutia[3], voľné radikály navyše „kradnú“ molekuly pod povrchom pleti, a tým znižujú množstvo kolagénu (nehovoriac o slnečných škvrnách, hyperpigmentácii a rakovine kože). Pokiaľ teda chceme, aby bola budúcnosť našej pleti čo najžiarivejšia, je dôležité byť v pozore pred poškodením vplyvom UVA žiarenia počas celého roka.

Nechce sa vám ťahať ťažké krémy a premýšľate nad tým, ako zaistiť, že počas dňa na aplikáciu ochrany pred UV žiarením nezabudnete? Pribaľte do kabelky skladný Jemný sprej na tvár SPF 50 s nemastným finišom, ktorého vysoký SPF faktor pleť ochráni pred oxidačným stresom vyvolaným lúčmi UV žiarenia. Prípravok navyše obsahuje ikonickú Mineralizujúcu vodu Vichy, ktorá pleť príjemne osvieži a povzbudí.

[1] Robert Kandel, directeur de recherche honoraire du CNRS, Laboratoire de météorologie dynamique (LMD/IPSL), Palaiseau.
[2] http://www.cnrs.fr/cw/dossiers/dosclim/contenu/alternative/alter_etape1_4.html
[3] Effect of the sun on visible clinical signs of aging in caucasin skin. F. Flament and al. Clinical, Cosmetic and investigational Dermatol. 2013

Náš ikonický prípravok

 • Osviežujúci sprej na tvár SPF 50

  IDÉAL SOLEIL

  Osviežujúci sprej na tvár SPF 50

  Ochranné spreje

  Neviditeľný jemný sprej chráni pred poškodením UV žiarením

 • Najčítanejšie

  go to top