OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Rosacea: ako na make-up pre pleť so sklonom k začervenaniu?

Pokiaľ trpíte začervenaním a vaša pleť je nezjednotená, potrebujete make-up s vysokým stupňom krytia a zároveň prirodzeným finišom líčenia. Prečítajte si naše tipy pre bezchybnú pleť.

Ako zakryť začervenanie pleti

Voľba správneho odtieňa make-upu býva často náročná. Čo ale robiť, keď máte nejednotný odtieň pleti alebo sa potýkate so začervenaním? Pokiaľ podobne ako mnoho ďalších žien bojujete so začervenaním na lícach, okolo nosa a úst, použite na tieto oblasti korektor s vysokým stupňom krytia v odtieni vašej pleti, ktorý pleť zjednotí. V prípade, že potrebujete riešiť rozsiahlejšie oblasti nejednotného odtieňa pleti či začervenanie celej tváre, môžete zvoliť aj farebne zjednocujúci primer, ktorý nanesiete pod korektor alebo make-up. Poslúži vám ako báza pre nanesenie make-upu na celú tvár. 

Ingrediencie a zloženie make-upu pre pleť so sklonom k začervenaniu


V prípade, že bojujete s rosaceou alebo máte na tvári angióm (ľudovo tiež oheň), oceníte make-up s vyšším stupňom krytia, ktorý vám ponúkne prirodzený finiš. Voľte produkty s vysokým obsahom pigmentu a dlhodobou výdržou, aby ste make-up nemuseli stále upravovať. Ak trpíte začervenaním v dôsledku akné siahnite po prípravkoch obsahujúcich zmatňujúce ingrediencie, ktoré absorbujú nadbytok kožného mazu. Citlivá pleť sa môže potýkať aj so začervenaním v dôsledku podráždenia a stresu, je preto dôležité overiť si, že vami vybraný produkt bol testovaný na citlivej pleti, aby ste predišli nepríjemnej reakcii.

Náš ikonický prípravok

go to top