OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Prečo je potreba denne používať opaľovací krém s spf faktorom?

Vedeli ste, že faktory vonkajšieho prostredia (UV žiarenie a znečistenie) sú zodpovedné až za 80 % starnutia pleti?* Zistite, prečo je každodenná ochrana pomocou SPF faktora pre vzhľad pleti taká dôležitá.

Prečo je potreba denne používať opaľovací krém s spf faktorom?

*Poškodenie spôsobené vplyvom UV žiarenia je zodpovedné až za 80 % predčasného starnutia pleti.

UVA vs UVB žiarenie: ako pleti škodia?


UV žiarenie je spoločne so znečistením a zlou kvalitou ovzdušia jedným z mnohých vonkajších faktorov, ktorým je naša pleť denne vystavená. Tieto faktory pleť môžu z dlhodobého hľadiska potenciálne poškodiť. 35 % prípadov rakoviny kože je pripisovaných UVA žiareniu[1], tak ako väčšina viditeľných známok starnutia pleti.

Hoci sú lúče UVB žiarenia viac než 100-krát silnejšie v júli než v decembri a bývajú hlavnou príčinou slnečných spálenín a vyrážok zo slnka pri opaľovaní bez ochrany alebo s nízkou ochranou, spomínané lúče UVA žiarenia pôsobia počas celého roka. Dokonca aj počas zimy sneh odráža až 85 % slnečného žiarenia.

Aby sme sa vyhli problémom s predčasným starnutím pokožky, je preto zásadné pleť pred UV žiarením chrániť 365 dní v roku. Poškodenie vplyvom slnka sa totiž neobmedzuje iba na letné obdobie.

Starostlivosť s SPF faktorom by mala byť súčasťou našej rutiny počas celého roka


Oba typy UV žiarenia majú potenciál poškodzovať pokožku počas celého roka, preto sa uistite, že váš krém na tvár chráni pred UVA aj UVB žiarením. Vaša denná starostlivosť o pleť by preto mala obsahovať minimálne SPF 25, aby bola garantovaná aspoň základná ochrana. Navzdory všeobecnému presvedčeniu, produkty slnečnej ochrany aj napriek svojej štruktúre nezaťažujú pokožku.

Pri pravidelnej starostlivosti o pleť, je strávený čas v kúpeľni často pre mnoho žien problémom – prevažne ak sa jedná o skoré rána. Preto sú vhodnou voľbou krémy už obsahujúce SPF – ušetrí to mnoho vzácnych minút pri rannej rutine a zároveň ochráni pleť proti poškodeniu od slnečného žiarenia.

Vhodným riešením je Vichy UV Daily s SPF ochranou 50+, ktorý chráni a koriguje známky fotostarnutia pleti. Vybrať si môžete z tónovanej či netónovanej varianty s príjemnou fluidnou textúrou na báze vody. Ponúka 24h ochranu a zároveň aj hydratáciu. Všetko, čo od denného aj "opaľovacieho" krému na tvár potrebujete.

Sources:
[1] Agence française de Sécurité sanitaire environnementale (AFSSE). Ultraviolets - état des connaissances sur l’exposition et les risques sanitaires.. Mau 2005. pp. 36, 41

Náš ikonický prípravok

UV-AGE DAILY

UV-AGE DAILY

Fluid na báze vody proti fotostarnutiu
SPF 50+

40 ml

( 40 názorov )

UV-CLEAR

UV-CLEAR

Zmatňujúci ochranný krém 3v1 SPF 50+ - obrázok výrobku

Zmatňujúci ochranný krém 3v1 SPF 50+

go to top