Stiahnutie z trhu sa týka len nižšie uvedených výrobkov:

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULE 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Vzorka

Popis materiálu

ECH LIFT AMP Inter 1.8ml

EAN

30157880

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 30 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 30 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1.8ml x30 EN FR NL

EAN

3337875670630

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 10 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 10 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1,8ml x10 DE/FR (IT)

EAN

3337875702508

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa ampuliek LiftActiv Peptide-C, kontaktujte našu zákaznícku linku na čísle +421 233 215 662 alebo navštívte stránku www.vichy.sk. Pre vašu informáciu, k ampulkám LiftActiv Peptide-C je možné zakúpiť alternatívu: sérum Vichy Liftactiv Supreme Vitamín C, ktoré rieši rovnaké problémy pleti. Ponúka iný a jednoduchý spôsob aplikácie pomocou kvapkadla.

OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Prečo je potrebné denne chrániť pleť SPF faktorom?

Vedeli ste, že faktory vonkajšieho prostredia (UV žiarenie a znečistenie) sú zodpovedné až za 80 % starnutia pleti?* Čítajte ďalej a zistite, prečo je každodenná ochrana pomocou SPF faktora pre budúcnosť pleti taká dôležitá.

Prečo je potrebné denne chrániť pleť SPF faktorom?

*Poškodenie spôsobené vplyvom UV žiarenia je zodpovedné až za 80 % predčasného starnutia pleti.

UVA vs UVB žiarenie: ako pleti škodia?


UV žiarenie je spoločne so znečistením a zlou kvalitou ovzdušia jedným z mnohých vonkajších faktorov, ktorým je naša pleť denne vystavená. Tieto faktory pleť môžu z dlhodobého hľadiska potenciálne poškodiť. 35 % prípadov rakoviny kože je pripisovaných UVA žiareniu[1], tak ako väčšina viditeľných známok starnutia pleti. To je pomerne znepokojujúce, ak si uvedomíme, že 95 % UV žiarenia spadá práve do tejto prvej kategórie. Lúče UVB žiarenia sú viac než 100-krát silnejšie v júli než v decembri a bývajú hlavnou príčinou slnečných spálenín, začervenania a tmavých škvŕn. Lúče UVA žiarenia sa vyskytujú počas celého roka. Aby sme sa vyhli problémom s predčasným starnutím pokožky, je preto zásadné pleť pred UV žiarením chrániť 365 dní v roku. Poškodenie vplyvom slnka sa totiž neobmedzuje iba na letné obdobie.

For their part, UVB rays are over 100 times stronger in July than in December, making them the leading cause of sunburn-related redness and dark spots. UVA rays, on the other hand, are present all year round, meaning it’s crucial to protect your skin 365 days a year to avoid problems linked with premature aging. When it comes to factors affecting your skin’s health, sun damage isn’t just for summer.

Prípravok s SPF faktorom by mal byť súčasťou našej rutiny počas celého roka

Oba typy UV žiarenia majú potenciál poškodzovať pokožku počas celého roka, preto sa uistite, že vaša kozmetická rutina pleť chráni pred UVA aj UVB žiarením. Jemná hmla v spreji Idéal Soleil od Vichy je absolútne dokonalá pre pobyt v meste, pomáha pleť chrániť pred UVA aj UVB  žiarením a ponúka ochranu SPF 50 partiám tváre s tou najjemnejšou pokožkou. Prípravok môžete nanášať aj na make-up, takže sa nemusíte obávať použiť ho kedykoľvek počas dňa.  

Vaša denná starostlivosť o pleť by určite mala obsahovať minimálne SPF 25, aby bola garantovaná aspoň základná ochrana. Denný krém by mal ďalej obsahovať rovnako anti PPD (persistent pigment darkening) technológiu, ktorá bojuje proti fotostarnutiu spôsobenému vplyvom UVA žiarenia a proti ďalším závažným problémom vznikajúcim v dôsledku nadmernej expozície UV žiarenia.


Sources:
[1] Agence française de Sécurité sanitaire environnementale (AFSSE). Ultraviolets - état des connaissances sur l’exposition et les risques sanitaires.. Mau 2005. pp. 36, 41

Náš ikonický prípravok

go to top