OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Prečo je potrebné denne chrániť pleť SPF faktorom?

Vedeli ste, že faktory vonkajšieho prostredia (UV žiarenie a znečistenie) sú zodpovedné až za 80 % starnutia pleti?* Čítajte ďalej a zistite, prečo je každodenná ochrana pomocou SPF faktora pre budúcnosť pleti taká dôležitá.

Prečo je potrebné denne chrániť pleť SPF faktorom?

*Poškodenie spôsobené vplyvom UV žiarenia je zodpovedné až za 80 % predčasného starnutia pleti.

UVA vs UVB žiarenie: ako pleti škodia?


UV žiarenie je spoločne so znečistením a zlou kvalitou ovzdušia jedným zmnohých vonkajších faktorov, ktorým je naša pleť denne vystavená. Tieto faktory pleť môžu z dlhodobého hľadiska potenciálne poškodiť. 35 % prípadov rakoviny kože je pripisovaných UVA žiareniu[1], tak ako väčšina viditeľných známok starnutia pleti. To je pomerne znepokojujúce, ak si uvedomíme, že 95 % UV žiarenia spadá práve do tejto prvej kategórie. Lúče UVB žiarenia sú viac než 100-krát silnejšie v júli než v decembri a bývajú hlavnou príčinou slnečných spálenín, začervenania a tmavých škvŕn. Lúče UVA žiarenia sa vyskytujú počas celého roka. Aby sme sa vyhli problémom s predčasným starnutím pokožky, je preto zásadné pleť pred UV žiarením chrániť 365 dní v roku. Poškodenie vplyvom slnka sa totiž neobmedzuje iba na letné obdobie.
 

Prípravok s SPF faktorom by mal byť súčasťou našej rutiny počas celého roka

Oba typy UV žiarenia majú potenciál poškodzovať pokožku počas celého roka, preto sa uistite, že vaša kozmetická rutina pleť chráni pred UVA aj UVB žiarením. Jemná hmla v spreji Idéal Soleil od Vichy je absolútne dokonalá pre pobyt v meste, pomáha pleť chrániť pred UVA aj UVB  žiarením a ponúka ochranu SPF 50 partiám tváre s tou najjemnejšou pokožkou. Prípravok môžete nanášať aj na make-up, takže sa nemusíte obávať použiť ho kedykoľvek počas dňa.  

Vaša denná starostlivosť o pleť by určite mala obsahovať minimálne SPF 25, aby bola garantovaná aspoň základná ochrana. Denný krém by mal ďalej obsahovať rovnako anti PPD (persistent pigment darkening) technológiu, ktorá bojuje proti fotostarnutiu spôsobenému vplyvom UVA žiarenia a proti ďalším závažným problémom vznikajúcim v dôsledku nadmernej expozície UV žiarenia.


Sources:
[1] Agence française de Sécurité sanitaire environnementale (AFSSE). Ultraviolets - état des connaissances sur l’exposition et les risques sanitaires.. Mau 2005. pp. 36, 41

Náš ikonický prípravok

Zmatňujúci ochranný krém 3v1 SPF 50+ - obrázok výrobku

Zmatňujúci ochranný krém 3v1 SPF 50+

go to top