OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

Prečo je potrebné denne chrániť pleť SPF faktorom?

Vedeli ste, že faktory vonkajšieho prostredia (UV žiarenie a znečistenie) sú zodpovedné až za 80 % starnutia pleti?* Čítajte ďalej a zistite, prečo je každodenná ochrana pomocou SPF faktora pre budúcnosť pleti taká dôležitá.

Prečo je potrebné denne chrániť pleť SPF faktorom?

*Poškodenie spôsobené vplyvom UV žiarenia je zodpovedné až za 80 % predčasného starnutia pleti.

UVA vs UVB žiarenie: ako pleti škodia?


UV žiarenie je spoločne so znečistením a zlou kvalitou ovzdušia jedným z mnohých vonkajších faktorov, ktorým je naša pleť denne vystavená. Tieto faktory pleť môžu z dlhodobého hľadiska potenciálne poškodiť. 35 % prípadov rakoviny kože je pripisovaných UVA žiareniu[1], tak ako väčšina viditeľných známok starnutia pleti. To je pomerne znepokojujúce, ak si uvedomíme, že 95 % UV žiarenia spadá práve do tejto prvej kategórie. Lúče UVB žiarenia sú viac než 100-krát silnejšie v júli než v decembri a bývajú hlavnou príčinou slnečných spálenín, začervenania a tmavých škvŕn. Lúče UVA žiarenia sa vyskytujú počas celého roka. Aby sme sa vyhli problémom s predčasným starnutím pokožky, je preto zásadné pleť pred UV žiarením chrániť 365 dní v roku. Poškodenie vplyvom slnka sa totiž neobmedzuje iba na letné obdobie.

For their part, UVB rays are over 100 times stronger in July than in December, making them the leading cause of sunburn-related redness and dark spots. UVA rays, on the other hand, are present all year round, meaning it’s crucial to protect your skin 365 days a year to avoid problems linked with premature aging. When it comes to factors affecting your skin’s health, sun damage isn’t just for summer.

Prípravok s SPF faktorom by mal byť súčasťou našej rutiny počas celého roka

Oba typy UV žiarenia majú potenciál poškodzovať pokožku počas celého roka, preto sa uistite, že vaša kozmetická rutina pleť chráni pred UVA aj UVB žiarením. Jemná hmla v spreji Idéal Soleil od Vichy je absolútne dokonalá pre pobyt v meste, pomáha pleť chrániť pred UVA aj UVB  žiarením a ponúka ochranu SPF 50 partiám tváre s tou najjemnejšou pokožkou. Prípravok môžete nanášať aj na make-up, takže sa nemusíte obávať použiť ho kedykoľvek počas dňa.  

Vaša denná starostlivosť o pleť by určite mala obsahovať minimálne SPF 25, aby bola garantovaná aspoň základná ochrana. Denný krém by mal ďalej obsahovať rovnako anti PPD (persistent pigment darkening) technológiu, ktorá bojuje proti fotostarnutiu spôsobenému vplyvom UVA žiarenia a proti ďalším závažným problémom vznikajúcim v dôsledku nadmernej expozície UV žiarenia.


Sources:
[1] Agence française de Sécurité sanitaire environnementale (AFSSE). Ultraviolets - état des connaissances sur l’exposition et les risques sanitaires.. Mau 2005. pp. 36, 41

Náš ikonický prípravok

 • Osviežujúci sprej na tvár SPF 50 - obrázok výrobku

  CAPITAL SOLEIL

  Osviežujúci sprej na tvár SPF 50

  Ochranné spreje

  Neviditeľný jemný sprej chráni pred poškodením UV žiarením

 • Best-seller

  Fluidný krém - obrázok výrobku

  SLOW ÂGE

  Fluidný krém

  Denné krémy

  Krém spomaľujúci prejavy starnutia pleti

 • Najčítanejšie

  Buďte v menopauze v pohode

  Pleť

  Buďte v menopauze v pohode

  Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4