OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Starostlivosť o pleť proti starnutiu: aký je rozdiel medzi krémom a sérom

Možno si myslíte, že vám váš krém proti starnutiu stačí. Tu je však dôvod, prečo by ste mali zvážiť pridanie séra do vašej rutiny starostlivosti proti starnutiu.

Starostlivosť o pleť proti starnutiu: aký je rozdiel medzi krémom a sérom

Po 35. roku života by mali byť produkty proti starnutiu nevyhnutnou súčasťou vašej starostlivosti o pleť. Od peptidov po vitamín C, aktívne látky proti starnutiu môžu vo vašom pleťovom prípravku pomáhať v boji proti procesu starnutia tým, že pomáhajú čeliť dopadom straty kolagénu a kyseliny hyalurónovej a spomaleniu procesu obnovy pokožky, ktoré vedú k starnutiu pleti. Rôzne účinné látky sa však vstrebávajú rôznymi spôsobmi, a preto je potrebné vami vybrané produkty proti starnutiu používať správnym spôsobom, aby ste získali maximálny úžitok zo svojho anti-age pleťového prípravku. A zatiaľ čo krémy so správne zvolenými aktívnymi látkami môžu byť účinnou zbraňou proti starnutiu, pridanie séra do vašej rutiny môže pomôcť posilniť výhody vašej rutiny starostlivosti o pleť.

Sérum proti starnutiu


Séra sú navrhnuté tak, aby poskytovali vyššiu koncentráciu účinných látok v malých, silných dávkach, ktoré zvyšujú účinok krému. Sú ľahšie než hydratačné krémy, prenikajú pokožkou rýchlejšie, dodávajú aktívne látky hlbšie do pokožky a pripravujú pokožku na nasledujúce produkty.

Ako aplikovať sérum proti starnutiu: Po dôkladnom vyčistení pleti a použití tonika na odstránenie zvyškov čistiaceho prostriedku, vklepte - nevtierajte - do ľahko navlhčenej pokožky, ktorá je priepustnejšia. Kým prejdete na ďalší krok vo vašej rutine v starostlivosti o pleť proti starnutiu, uistite sa, že sa sérum celkom vstrebalo.

Krém proti starnutiu


Hydratačné krémy proti starnutiu a nočné krémy, sú krémy obsahujúce pridané aktívne látky, ktoré sú navrhnuté tak, aby udržiavali pokožku vypnutú, vyhladzovali jemné linky a vrásky alebo zvýšili žiarivosť pokožky. Ide o všestranný účinok na pokožku, vrátane hydratácie a výhod zameraných na niekoľko známok starnutia. Nezabudnite ale zvoliť zloženie, ktoré je navrhnuté pre váš typ pleti. Pokiaľ je vaša pleť mastná, vyhnite sa príliš mastným alebo ťažkým prípravkom; silným alebo nadmerne chemickým produktom, pokiaľ máte citlivú pleť, prípadne púdrom, regulátorom kožného mazu a ďalším prostriedkom potláčajúcich lesk, pokiaľ je vaša pleť suchá.

Ako aplikovať krém proti starnutiu: Hneď ako sa vaše sérum úplne vstrebe do pleti, vmasírujte si ráno krém s SPF alebo hydratačný krém a večer nočný krém, ktorý si rozotrite po celej tvári a krku. Pokiaľ používate očný krém proti starnutiu, najlepšie ho jemne vklepte ako posledný krok vo vašej rutine starostlivosti o pleť po hydratačnom kréme.

Ako si vybrať medzi sérom proti starnutiu a krémom


Vedieť, ako používať krémy a séra ako súčasť svojej rutiny v starostlivosti o pleť proti starnutiu, môže mať veľký vplyv na to, ako vaša pokožka absorbuje všetky tieto aktívne látky, a nakoniec aj na to, ako efektívne sú pri udržiavaní pokožky v jej najlepšom stave. Séra a krémy majú rôzne funkcie v starostlivosti o pleť a hrajú inú úlohu vo vašej kozmetickej rutine.

Náš ikonický prípravok

Pre obdobie peri- a postmenopauzy<br />Meno 5 Bi-Sérum

Pre obdobie peri- a postmenopauzy
Meno 5 Bi-Sérum

( 40 názorov )

go to top