Stiahnutie z trhu sa týka len nižšie uvedených výrobkov:

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULE 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Vzorka

Popis materiálu

ECH LIFT AMP Inter 1.8ml

EAN

30157880

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 30 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 30 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1.8ml x30 EN FR NL

EAN

3337875670630

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 10 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 10 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1,8ml x10 DE/FR (IT)

EAN

3337875702508

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa ampuliek LiftActiv Peptide-C, kontaktujte našu zákaznícku linku na čísle +421 233 215 662 alebo navštívte stránku www.vichy.sk. Pre vašu informáciu, k ampulkám LiftActiv Peptide-C je možné zakúpiť alternatívu: sérum Vichy Liftactiv Supreme Vitamín C, ktoré rieši rovnaké problémy pleti. Ponúka iný a jednoduchý spôsob aplikácie pomocou kvapkadla.

OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Áno, môžete pracovať a aj napriek tomu mať dokonalú pleť!

Keď chcete v práci uspieť, môže si stres súvisiaci s budovaním kariéry vybrať svoju daň na vašej pleti.

Áno, môžete pracovať a aj napriek tomu mať dokonalú pleť!

Aké sú najčastejšie problémy spojené so stresom doma a v kancelárii?

Pokiaľ v kancelárii trávite príliš veľa času a na konci dlhého dňa si neoddýchnete a nevypnete, škodí to nielen vášmu fyzickému a psychickému zdraviu, ale môže sa to odraziť aj na stave vašej pleti – môžete sa stretávať so závažnými či opakujúcimi sa problémami. Pokúsili sme sa preto identifikovať hlavné problémy s pleťou, ktoré súvisia práve s pracovným stresom, a požiadali sme dermatologičku Dr. Ninu Roos, aby nám priblížila najčastejšie problémy, s ktorými sa stretáva u svojich najviac zaneprázdnených pacientov. Podľa Niny medzi symptómy chronického stresu patrí akné a celkovo mdlý či unavený vzhľad pleti. Nina tvrdí, že za týmito reakciami na povrchu pleti často stojí dlhodobý stres nízkej intenzity, ktorý tiež môže zhoršiť už existujúce kožné ochorenie. Tento stav môže potenciálne viesť k zmene typu a textúry pleti. Suchá pleť sa napríklad môže začať olupovať alebo sa na nej môžu objaviť šupinky, naopak mastnejšia pleť môže bojovať so zvýšenou produkciou kožného mazu.

Ako sa starať o pleť počas obdobia, kedy máme skutočne veľa práce alebo čelíme inému stresu?

Pleť každého z nás reaguje na dlhodobý stres či únavu rôzne. Nina však upozorňuje, že pleť žien je všeobecne tenšia a citlivejšia než pleť mužov, čo je dôvod, prečo pleť žien rýchlejšie vykazuje viditeľné známky stresu a únavy. Nina dodáva: „Dôležité je podniknúť kroky už vtedy, keď očakávame stresujúce či pracovne nabité obdobie. A to preto, aby sme predišli rozvoju problémov s pleťou, ktoré by následne mohlo byť náročné riešiť.“ Pre prípad každodenného odbúravania stresu Nina odporúča pravidelné dychové cvičenia: v kombinácii s klasickým cvičením, ako je chôdza či jogging, sa vám totiž postupne zlepší mikrocirkulácia a vy budete na ceste k zdravej a rozjasnenej pleti.

Akú kozmetickú starostlivosť by sme mali používať v boji proti prejavom stresu?

Nina tiež odporúča pravidelné používanie exfoliačnej masky, ktorá pleť pomôže detoxikovať. A keď na pleti začnete pozorovať známky stresu, navštívte dermatológa. Vichy ponúka ílovú čistiacu masku pre mastnú pleť a minerálnu masku, ktorá pomôže rehydratovať vyprahnutú a vysušenú pleť. Pokiaľ nechcete mať unavenú a vystresovanú pleť, Nina radí: „Kľúčová je prevencia, nie liečba, takže nečakajte, kým bude neskoro a budete musieť zápasiť so známkami únavy!“ Voľba správnej pleťovej starostlivosti, spoločne s pravidelnou fyzickou aktivitou (ktorá je sama o sebe skvelým spôsobom, ako zrelaxovať po stresujúcom dni v práci), pleti pomôže zbaviť sa toxínov a bojovať proti škodlivým dopadom oxidačného stresu.

Náš ikonický prípravok

go to top