getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = SK Test : 'SK/'

OK

OKCancel


Ďakujeme

Zavrieť
mediacachable:1

Áno, môžete pracovať a aj napriek tomu mať dokonalú pleť!

Áno, môžete pracovať a aj napriek tomu mať dokonalú pleť!
 • favoris

Keď chcete v práci uspieť, môže si stres súvisiaci s budovaním kariéry vybrať svoju daň na vašej pleti.

Aké sú najčastejšie problémy spojené so stresom doma a v kancelárii?

Pokiaľ v kancelárii trávite príliš veľa času a na konci dlhého dňa si neoddýchnete a nevypnete, škodí to nielen vášmu fyzickému a psychickému zdraviu, ale môže sa to odraziť aj na stave vašej pleti – môžete sa stretávať so závažnými či opakujúcimi sa problémami. Pokúsili sme sa preto identifikovať hlavné problémy s pleťou, ktoré súvisia práve s pracovným stresom, a požiadali sme dermatologičku Dr. Ninu Roos, aby nám priblížila najčastejšie problémy, s ktorými sa stretáva u svojich najviac zaneprázdnených pacientov. Podľa Niny medzi symptómy chronického stresu patrí akné a celkovo mdlý či unavený vzhľad pleti. Nina tvrdí, že za týmito reakciami na povrchu pleti často stojí dlhodobý stres nízkej intenzity, ktorý tiež môže zhoršiť už existujúce kožné ochorenie. Tento stav môže potenciálne viesť k zmene typu a textúry pleti. Suchá pleť sa napríklad môže začať olupovať alebo sa na nej môžu objaviť šupinky, naopak mastnejšia pleť môže bojovať so zvýšenou produkciou kožného mazu.

Ako sa starať o pleť počas obdobia, kedy máme skutočne veľa práce alebo čelíme inému stresu?

Pleť každého z nás reaguje na dlhodobý stres či únavu rôzne. Nina však upozorňuje, že pleť žien je všeobecne tenšia a citlivejšia než pleť mužov, čo je dôvod, prečo pleť žien rýchlejšie vykazuje viditeľné známky stresu a únavy. Nina dodáva: „Dôležité je podniknúť kroky už vtedy, keď očakávame stresujúce či pracovne nabité obdobie. A to preto, aby sme predišli rozvoju problémov s pleťou, ktoré by následne mohlo byť náročné riešiť.“ Pre prípad každodenného odbúravania stresu Nina odporúča pravidelné dychové cvičenia: v kombinácii s klasickým cvičením, ako je chôdza či jogging, sa vám totiž postupne zlepší mikrocirkulácia a vy budete na ceste k zdravej a rozjasnenej pleti.

Akú kozmetickú starostlivosť by sme mali používať v boji proti prejavom stresu?

Nina tiež odporúča pravidelné používanie exfoliačnej masky, ktorá pleť pomôže detoxikovať. A keď na pleti začnete pozorovať známky stresu, navštívte dermatológa. Vichy ponúka ílovú čistiacu masku pre mastnú pleť a minerálnu masku, ktorá pomôže rehydratovať vyprahnutú a vysušenú pleť. Pokiaľ nechcete mať unavenú a vystresovanú pleť, Nina radí: „Kľúčová je prevencia, nie liečba, takže nečakajte, kým bude neskoro a budete musieť zápasiť so známkami únavy!“ Voľba správnej pleťovej starostlivosti, spoločne s pravidelnou fyzickou aktivitou (ktorá je sama o sebe skvelým spôsobom, ako zrelaxovať po stresujúcom dni v práci), pleti pomôže zbaviť sa toxínov a bojovať proti škodlivým dopadom oxidačného stresu.

Prebuďte svoju pleť s novou Idéaliou!

Náš ikonický prípravok

 • Krém pre normálnu a zmiešanú pleť

  IDÉALIA

  Krém pre normálnu a zmiešanú pleť

  Denné krémy

  Vyhladzujúci a rozjasňujúci

 • Krém pre suchú pleť

  IDÉALIA

  Krém pre suchú pleť

  Denné krémy

  Vyhladzujúci a rozjasňujúci

 • Očný krém proti známkam únavy

  IDÉALIA

  Očný krém proti známkam únavy

  Očné krémy

  Pre ženy, ktoré trápia známky únavy, tmavé kruhy a jemné vrásky

 • Najčítanejšie

  go to top