OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Áno, môžete pracovať a aj napriek tomu mať dokonalú pleť!

Keď chcete v práci uspieť, môže si stres súvisiaci s budovaním kariéry vybrať svoju daň na vašej pleti.

Áno, môžete pracovať a aj napriek tomu mať dokonalú pleť!

Aké sú najčastejšie problémy spojené so stresom doma a v kancelárii?

Pokiaľ v kancelárii trávite príliš veľa času a na konci dlhého dňa si neoddýchnete a nevypnete, škodí to nielen vášmu fyzickému a psychickému zdraviu, ale môže sa to odraziť aj na stave vašej pleti – môžete sa stretávať so závažnými či opakujúcimi sa problémami. Pokúsili sme sa preto identifikovať hlavné problémy s pleťou, ktoré súvisia práve s pracovným stresom, a požiadali sme dermatologičku Dr. Ninu Roos, aby nám priblížila najčastejšie problémy, s ktorými sa stretáva u svojich najviac zaneprázdnených pacientov. Podľa Niny medzi symptómy chronického stresu patrí akné a celkovo mdlý či unavený vzhľad pleti. Nina tvrdí, že za týmito reakciami na povrchu pleti často stojí dlhodobý stres nízkej intenzity, ktorý tiež môže zhoršiť už existujúce kožné ochorenie. Tento stav môže potenciálne viesť k zmene typu a textúry pleti. Suchá pleť sa napríklad môže začať olupovať alebo sa na nej môžu objaviť šupinky, naopak mastnejšia pleť môže bojovať so zvýšenou produkciou kožného mazu.

Ako sa starať o pleť počas obdobia, kedy máme skutočne veľa práce alebo čelíme inému stresu?

Pleť každého z nás reaguje na dlhodobý stres či únavu rôzne. Nina však upozorňuje, že pleť žien je všeobecne tenšia a citlivejšia než pleť mužov, čo je dôvod, prečo pleť žien rýchlejšie vykazuje viditeľné známky stresu a únavy. Nina dodáva: „Dôležité je podniknúť kroky už vtedy, keď očakávame stresujúce či pracovne nabité obdobie. A to preto, aby sme predišli rozvoju problémov s pleťou, ktoré by následne mohlo byť náročné riešiť.“ Pre prípad každodenného odbúravania stresu Nina odporúča pravidelné dychové cvičenia: v kombinácii s klasickým cvičením, ako je chôdza či jogging, sa vám totiž postupne zlepší mikrocirkulácia a vy budete na ceste k zdravej a rozjasnenej pleti.

Akú kozmetickú starostlivosť by sme mali používať v boji proti prejavom stresu?

Nina tiež odporúča pravidelné používanie exfoliačnej masky, ktorá pleť pomôže detoxikovať. A keď na pleti začnete pozorovať známky stresu, navštívte dermatológa. Vichy ponúka ílovú čistiacu masku pre mastnú pleť a minerálnu masku, ktorá pomôže rehydratovať vyprahnutú a vysušenú pleť. Pokiaľ nechcete mať unavenú a vystresovanú pleť, Nina radí: „Kľúčová je prevencia, nie liečba, takže nečakajte, kým bude neskoro a budete musieť zápasiť so známkami únavy!“ Voľba správnej pleťovej starostlivosti, spoločne s pravidelnou fyzickou aktivitou (ktorá je sama o sebe skvelým spôsobom, ako zrelaxovať po stresujúcom dni v práci), pleti pomôže zbaviť sa toxínov a bojovať proti škodlivým dopadom oxidačného stresu.

Náš ikonický prípravok

Krém pre normálnu a zmiešanú pleť - obrázok výrobku

Krém pre normálnu a zmiešanú pleť

Vyhladzujúci a rozjasňujúci

( 3 názorov )

Krém pre suchú pleť - obrázok výrobku

Krém pre suchú pleť

Vyhladzujúci a rozjasňujúci

Liftactiv Flexiteint - obrázok výrobku

Liftactiv Flexiteint

Make-up proti vráskam

( 2 názorov )

go to top