OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Ako môžeme spomaliť vznik prejavov starnutia pleti a vrások?

Aby sme mohli odpovedať na túto otázku, musíme najskôr porozumieť, ako známky starnutia vznikajú. Odpoveď spočíva v Exposome.

Ako môžeme spomaliť vznik prejavov starnutia pleti a vrások?

Exposom je vedecký koncept, ktorý bol objavený v roku 2005 a objasňuje vzťah medzi vystavením pleti vplyvom vonkajšieho prostredia a zdravím. C. Wild ho definoval ako kumulatívne množstvo vplyvov vonkajšieho prostredia a biologických odpovedí organizmu na vnútorné procesy. Do toho môžeme zahrnúť všetko, čo nie je spojené s genetikou, teda všetky vonkajšie vplyvy, ktorým sme vystavení, ale aj fajčenie, stravovacie návyky, stres a spánok. 

Tento holistický prístup je nový spôsob, ako pochopiť nielen naše zdravie, ale aj našu pokožku. Pokožka chráni naše telo a je teda najviac vystavená vonkajším vplyvom (ako UV žiarenie a znečistenie), a tiež musí odolávať vnútornému napätiu (ako je únava, úzkosť alebo nevyvážená strava). 

V podmienkach Exposomu pleť denne trpí biologickým poškodením, hlavne oxidáciou a zápalom, ktoré sa v pleti hromadia kúsok po kúsku, rok čo rok. Po dlhú dobu zostáva toto poškodenie neviditeľné, ale jeden deň sa objaví. Zo začiatku sa prejavuje v podobe suchšej pleti bez jasu a nejednotným odtieňom, potom sa objavia tmavé škvrnky, pleť stráca pevnosť a tvoria sa vrásky. 

Vichy, odborník na zdravie pokožky a vždy nablízku ženám, je kozmetická značka, ktorá túto novú oblasť študuje. Prípravok Slow Âge je prvý prípravok od Vichy, ktorý využíva poznatky z tejto oblasti, a preto v sebe spája: 
• široké spektrum UV filtrov (UVA, UVB) na ochranu pleti pred UV žiarením, ktoré je zodpovedné za 80 % známok starnutia
• Bifidus, získaný z probiotík, a Mineralizujúcu termálnu vodu Vichy pre posilnenie pleti 
• širokospektrálny antioxidant z koreňov Baikalínu, aby pomohol v boji proti oxidačnému fenoménu.

Náš ikonický prípravok

go to top