OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Posledné novinky

Menopauza: dôležité obdobie, kedy je dobré zbaviť sa stresu

MOMENTY V ŽIVOTE

Menopauza: dôležité obdobie, kedy je dobré zbaviť sa stresu

Menopauza môže znamenať koniec menštruácie, je ale tiež obdobím veľkej zmeny. A prispôsobiť sa jej môže byť náročné. Prechod so sebou koniec koncov prináša celý rad fyzických dôsledkov a má tiež značný dopad na psychiku, čo môže viesť k úzkosti a stresu. Pri akejkoľvek zmene je potrebný čas adaptovať sa na ňu. V prípade menopauzy a jej vplyvu na psychiku je potrebné starať sa o seba a zaujať pozitívny prístup. A to najdôležitejšie: zabrániť stresu.

Prečítať článok

7 športov na obdobie menopauzy

MOMENTY V ŽIVOTE

7 športov na obdobie menopauzy

Asi ako väčšina z nás ste si počas života nejaké športy už vyskúšali… Najskôr Vás to uchváti, zaobstaráte si vybavenie a členstvo, potom Vám do toho jednoducho vždy niečo príde a je po pravidelnosti. Je to tak? Spočiatku vynecháte pár lekcií, potom sa z toho stanú mesiace a kým sa nazdáte, už si proste ani neviete predstaviť, že by ste sa do telocvične vrátili – často zo strachu, aby ste nevyzerali trápne. No, deje sa to nám všetkým. Dobré predsavzatia ľahko opustíte aj v dôsledku hektického života a nedostatku času. Teraz je ale naozaj načase udržiavať sa fit a ísť v ústrety novému, zdravšiemu životnému štýlu, pretože Vám to pomôže obdobie menopauzy zvládnuť.

Prečítať článok

Menopauza: v akom veku dochádza k tejto „životnej zmene“?

PLEŤ

Menopauza: v akom veku dochádza k tejto „životnej zmene“?

Menopauza sa objavuje typicky medzi 45. a 55. rokom života. Jej začiatok sa však u každej ženy líši – každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo tak neexistuje.

Priemerná žena v menopauze má dnes 51 rokov. Ide však o postupnú hormonálnu zmenu, ku ktorej nedochádza cez noc, je to prechod začínajúci obdobím premenopauzy či perimenopauzy.

Je pravda, že väčšinou na túto zmenu nie sme pripravené. Zvyčajne nastupuje s celým radom fyzických prejavov, ktoré môže byť ťažké zvládnuť. Čím lepšie sa ale na túto zmenu pripravíme, tým lepšie jej dokážeme čeliť.

Prečítať článok

Najčítanejšie

Buďte v menopauze v pohode

PLEŤ

Buďte v menopauze v pohode

Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

Prečítať článok

go to top