OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

4 ingrediencie pre krásne a zdravé vlasy

Vyvážená strava je prvým krokom ku zdravým vlasom. Čítajte ďalej a zoznámte sa so 4 ingredienciami pre silné, lesklé a krásne vlasy.

4 ingrediencie pre krásne a zdravé vlasy

Tajomstvo zvodných kučier? Starajte sa o svoje vlasy zvnútra – a vďaka týmto štyrom lahodným prísadám, ktoré určite musíte zaradiť do svojho jedálnička, nie je nič jednoduchšie!

#Bielkoviny

Vedeli ste, že keratín – hlavná zložka, ktorou sú tvorené naše vlasy, pokožka a nechty – je vlastne bielkovina? Nie je teda nijak prekvapujúce, že pokiaľ chcete podporiť zdravý rast svojich vlasov, naložte si na tanier jedlo s vysokým obsahom proteínov. Pokrmy s vysokým podielom bielkovín sú tiež bohaté na aminokyseliny, pomáhajú zvyšovať tvorbu keratínu a kapilárnych buniek. Výsledkom je potom to, že vlasy rastú lepšie, rýchlejšie a sú silnejšie!

V čom ich hľadať: Vajce (predovšetkým žĺtok), mäso (hovädzie, kuracie, jahňacie) a ryby/morské plody.

#Zinok

Zinok je podobný síre. A pokiaľ ide o posilnenie vlasov, dokáže zázraky. Pomáha viazať molekuly keratínu tak, že spája ich proteíny.

V čom ho hľadať: Cesnak, morské plody, mandle a zelené fazuľky, byliny a korenie ako tymián, bazalka, koriander a zázvor.

#Kremík

Ďalším v poradí na našom jedálničku je kremík, ktorý je nevyhnutný pre optimálne zloženie keratínu, čo prispieva k väčšiemu rastu vlasov. Pokiaľ túžite po objeme, uistite sa, že konzumujete dostatočné množstvo tohto stopového prvku!

V čom ho hľadať: Repa, dula, špenát, kvaka, petržlen, reďkovka.

#Vitamíny skupiny B

Alias kúzelné vitamíny pre vlasy! Vitamíny skupiny B stimulujú rýchly rast vlasov a obnovujú vlasový folikul – vo vlasovom folikule dochádza k najrýchlejšej prestavbe buniek v ľudskom tele!

  • Vitamín B3 stimuluje krvnú cirkuláciu pri korienkoch vlasov. V čom ho hľadať: Mandle, huby, špargľa, avokádo, kakaové bôby, chren, petržlen, kel.
  • Vitamín B5 podporuje rast vlasov. V čom ho hľadať: Zeler, karfiol, orechy, cesnak a avokádo.
  • Vitamín B8 reguluje tvorbu mazu. V čom ho hľadať: Banán, kel, mandle, rajčina a celozrnné potraviny.

Najčítanejšie

Menopauza: v akom veku dochádza k tejto „životnej zmene“?

Pleť

Menopauza: v akom veku dochádza k tejto „životnej zmene“?

Menopauza sa objavuje typicky medzi 45. a 55. rokom života. Jej začiatok sa však u každej ženy líši – každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo tak neexistuje.

Priemerná žena v menopauze má dnes 51 rokov. Ide však o postupnú hormonálnu zmenu, ku ktorej nedochádza cez noc, je to prechod začínajúci obdobím premenopauzy či perimenopauzy.

Je pravda, že väčšinou na túto zmenu nie sme pripravené. Zvyčajne nastupuje s celým radom fyzických prejavov, ktoré môže byť ťažké zvládnuť. Čím lepšie sa ale na túto zmenu pripravíme, tým lepšie jej dokážeme čeliť.

Prečítať článok

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

1 minúta
na analýzu
Vašej pleti

Urobte si selfie

Vyplňte informácie o svojom profile

Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaša silná stránka
Vrásky pod
očami
Vaša priorita
Strata pevnosti pleti

Objavte
SkinconsultAI

circle1circle2circle3circle4