OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

4 ingrediencie pre krásne a zdravé vlasy

 • Obľúbené

Vyvážená strava je prvým krokom ku zdravým vlasom. Čítajte ďalej a zoznámte sa so 4 ingredienciami pre silné, lesklé a krásne vlasy.

4 ingrediencie pre krásne a zdravé vlasy

Tajomstvo zvodných kučier? Starajte sa o svoje vlasy zvnútra – a vďaka týmto štyrom lahodným prísadám, ktoré určite musíte zaradiť do svojho jedálnička, nie je nič jednoduchšie!

#Bielkoviny

Vedeli ste, že keratín – hlavná zložka, ktorou sú tvorené naše vlasy, pokožka a nechty – je vlastne bielkovina? Nie je teda nijak prekvapujúce, že pokiaľ chcete podporiť zdravý rast svojich vlasov, naložte si na tanier jedlo s vysokým obsahom proteínov. Pokrmy s vysokým podielom bielkovín sú tiež bohaté na aminokyseliny, pomáhajú zvyšovať tvorbu keratínu a kapilárnych buniek. Výsledkom je potom to, že vlasy rastú lepšie, rýchlejšie a sú silnejšie!

V čom ich hľadať: Vajce (predovšetkým žĺtok), mäso (hovädzie, kuracie, jahňacie) a ryby/morské plody.

#Zinok

Zinok je podobný síre. A pokiaľ ide o posilnenie vlasov, dokáže zázraky. Pomáha viazať molekuly keratínu tak, že spája ich proteíny.

V čom ho hľadať: Cesnak, morské plody, mandle a zelené fazuľky, byliny a korenie ako tymián, bazalka, koriander a zázvor.

#Kremík

Ďalším v poradí na našom jedálničku je kremík, ktorý je nevyhnutný pre optimálne zloženie keratínu, čo prispieva k väčšiemu rastu vlasov. Pokiaľ túžite po objeme, uistite sa, že konzumujete dostatočné množstvo tohto stopového prvku!

V čom ho hľadať: Repa, dula, špenát, kvaka, petržlen, reďkovka.

#Vitamíny skupiny B

Alias kúzelné vitamíny pre vlasy! Vitamíny skupiny B stimulujú rýchly rast vlasov a obnovujú vlasový folikul – vo vlasovom folikule dochádza k najrýchlejšej prestavbe buniek v ľudskom tele!

 • Vitamín B3 stimuluje krvnú cirkuláciu pri korienkoch vlasov. V čom ho hľadať: Mandle, huby, špargľa, avokádo, kakaové bôby, chren, petržlen, kel.
 • Vitamín B5 podporuje rast vlasov. V čom ho hľadať: Zeler, karfiol, orechy, cesnak a avokádo.
 • Vitamín B8 reguluje tvorbu mazu. V čom ho hľadať: Banán, kel, mandle, rajčina a celozrnné potraviny.

Náš ikonický prípravok

 • Aminexil Clinical 5 - pre ženy - obrázok výrobku

  DERCOS

  Aminexil Clinical 5 - pre ženy

  Starostlivosť o vlasy

  Viacúčelová kůra proti vypadávaniu vlasov

 • Aminexil Clinical 5 - muži - obrázok výrobku

  DERCOS

  Aminexil Clinical 5 - muži

  Multiúčelová kúra proti vypadávaniu vlasov

 • Najčítanejšie

  Menopauza: v akom veku dochádza k tejto „životnej zmene“?

  PLEŤ

  Menopauza: v akom veku dochádza k tejto „životnej zmene“?

  Menopauza sa objavuje typicky medzi 45. a 55. rokom života. Jej začiatok sa však u každej ženy líši – každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo tak neexistuje.

  Priemerná žena v menopauze má dnes 51 rokov. Ide však o postupnú hormonálnu zmenu, ku ktorej nedochádza cez noc, je to prechod začínajúci obdobím premenopauzy či perimenopauzy.

  Je pravda, že väčšinou na túto zmenu nie sme pripravené. Zvyčajne nastupuje s celým radom fyzických prejavov, ktoré môže byť ťažké zvládnuť. Čím lepšie sa ale na túto zmenu pripravíme, tým lepšie jej dokážeme čeliť.

  Prečítať článok

  go to top