OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

Na menopauze záleží: odborné rady, ako zvládnuť svoju pleť

S menopauzou prichádza aj množstvo nečakaných zmien, ktoré sa dotknú vašej pleti. Pokiaľ sa k tomuto životnému obdobiu práve blížite (alebo sa v ňom práve teraz nachádzate) a potrebujete pár SOS kozmetických rád, čítajte ďalej.

Na menopauze záleží: odborné rady, ako zvládnuť svoju pleť

Čo sa deje počas menopauzy?

Prejavy menopauzy môžu byť u každej ženy trochu iné, ale odborníci definujú menopauzu ako moment, kedy zaznamenáme trvalé ukončenie menštruácie. Aktivita vaječníkov klesá a naše telo produkuje menej hormónu estrogénu. „Perimenopauza nastáva, keď zmeny, ktorými telo prechádza, vedú k menopauze. Mesačný cyklus začína byť nepravidelný, ale môže nasledovať niekoľko mesiacov pravidelnej menštruácie,“ hovorí Sarah Gora, Ph.D., vedúca Medical and Scientific Relations pre značku Vichy v Kanade. Čo tým teda vravíme? Pokles estrogénu môže mať zásadný vplyv na vašu fyzickú a psychickú pohodu. „Výsledkom môžu byť menopauzálne symptómy ako: návaly tepla, potenie, výkyvy nálad, kardiovaskulárne problémy, osteoporóza a zníženie množstva kolagénu v našej pleti,“ hovorí Dr. Gora.

Vaša pleť počas menopauzy

Starnutím sa vaša pleť stáva obeťou neodbytných vrások, suchosti a nedostatku jasu. S nástupom menopauzy začínajú byť tieto zmeny viditeľnejšie – je to, ako keby sa proces starnutia zrazu zrýchlil. Menopauza sa na pleti prejavuje stratou lipidov, čo znamená, že je suchšia a tenšia. „Dochádza k úbytku bunkových vrstiev epidermis, splošteniu buniek a spomaleniu procesu bunkovej obnovy,“ hovorí Dr. Gora. Nehovoriac o tom, že nižšia hladina estrogénu často znamená stratu objemu v tvári, čo následne vedie k tomu, že pleť pôsobí ochabnuto a bledo.

Menopauza: upravte svoju dennú rutinu starostlivosti o pleť

„Zrelá pleť skrátka potrebuje nežnejšiu, láskavú starostlivosť. Niekoľko drobných zmien vo vašej súčasnej rutine starostlivosti o pleť pomôže minimalizovať dopad symptómov menopauzy.“ Odporúča sa nepoužívať krémy, ktoré sú príliš mastné, upchávajú póry a pleti síce prinášajú komfort, ale neriešia dopad menopauzy,“ vraví Dr. Gora. „Lepšie je používať formulu olej vo vode s obsahom lipidov a anti-agingových látok pre posilnenie prirodzenej ochrannej bariéry pokožky a zlepšenie hydratácie.“ Je tiež úplne zásadné pleť chrániť pred škodlivým UVA a UVB žiarením (hlavné dôvody fotostarnutia, vzniku tmavých škvŕn a kožných ochorení). Aby ste predišli poškodeniu kože, každé ráno používajte širokospektrálne opaľovacie prípravky s ochranným faktorom aspoň SPF 30.

Pleť v noci potrebuje extra dávku jemnej starostlivosti

Pretože je pleť v období menopauzy krehkejšia a tenšia, vyhnite sa nešetrným peelingom a prípravkom obsahujúcim alkohol, ktoré môžu suchosť pleti len zhoršiť. Hľadajte krémové čistiace prípravky, ktoré pleť hydratujú sérom na báze oleja alebo hydratačným balzamom. „Dôležité je dôkladne odlíčiť make-up krémovou formulou alebo jemnou formulou na báze vody,“ hovorí Dr. Gora. Kožné tkanivo v období menopauzy v noci zadržiava viac vody, čo spôsobuje opuchy. Zvoľte adaptovanú kozmetickú starostlivosť s drenážnym účinkom, ktorá pleti vykompenzuje stratu vody a lipidov. „Je tiež načase pleť rozmaznávať maskou a/alebo pleti vrátiť vyrysovanosť masážou, ktorá prípravku umožní vstrebať sa.“

Náš ikonický prípravok

 • Phytosculpt - obrázok výrobku

  NEOVADIOL

  Phytosculpt

  Denné krémy

  Spevňujúca a remodelačná starostlivosť o krk a kontúry tváre

 • Magistral Elixir Revitalizačný olej - obrázok výrobku

  NEOVADIOL

  Magistral Elixir Revitalizačný olej

  Séra na tvár

  Pre zrelú pleť scitlivenú po menopauze

 • Night Compensating Complex Nočný krém pre zrelú pleť - obrázok výrobku

  NEOVADIOL

  Night Compensating Complex Nočný krém pre zrelú pleť

  Nočné krémy

  Pomáha redukovať prejavy menopauzy na pleť a navracať jej mladistvý vzhľad

 • Compensating Complex Sérum - obrázok výrobku

  NEOVADIOL

  Compensating Complex Sérum

  Séra na tvár

  Pokrokové remodelačné sérum pre zrelú pleť

 • Najčítanejšie

  Buďte v menopauze v pohode

  Pleť

  Buďte v menopauze v pohode

  Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

  Prečítať článok

  Menopauza: v akom veku dochádza k tejto „životnej zmene“?

  Pleť

  Menopauza: v akom veku dochádza k tejto „životnej zmene“?

  Menopauza sa objavuje typicky medzi 45. a 55. rokom života. Jej začiatok sa však u každej ženy líši – každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo tak neexistuje.

  Priemerná žena v menopauze má dnes 51 rokov. Ide však o postupnú hormonálnu zmenu, ku ktorej nedochádza cez noc, je to prechod začínajúci obdobím premenopauzy či perimenopauzy.

  Je pravda, že väčšinou na túto zmenu nie sme pripravené. Zvyčajne nastupuje s celým radom fyzických prejavov, ktoré môže byť ťažké zvládnuť. Čím lepšie sa ale na túto zmenu pripravíme, tým lepšie jej dokážeme čeliť.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4