OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Na menopauze záleží: odborné rady, ako zvládnuť svoju pleť

S menopauzou prichádza aj množstvo nečakaných zmien, ktoré sa dotknú vašej pleti. Pokiaľ sa k tomuto životnému obdobiu práve blížite (alebo sa v ňom práve teraz nachádzate) a potrebujete pár SOS kozmetických rád, čítajte ďalej.

Na menopauze záleží: odborné rady, ako zvládnuť svoju pleť

Čo sa deje počas menopauzy?

Prejavy menopauzy môžu byť u každej ženy trochu iné, ale odborníci definujú menopauzu ako moment, kedy zaznamenáme trvalé ukončenie menštruácie. Aktivita vaječníkov klesá a naše telo produkuje menej hormónu estrogénu. „Perimenopauza nastáva, keď zmeny, ktorými telo prechádza, vedú k menopauze. Mesačný cyklus začína byť nepravidelný, ale môže nasledovať niekoľko mesiacov pravidelnej menštruácie,“ hovorí Sarah Gora, Ph.D., vedúca Medical and Scientific Relations pre značku Vichy v Kanade. Čo tým teda vravíme? Pokles estrogénu môže mať zásadný vplyv na vašu fyzickú a psychickú pohodu. „Výsledkom môžu byť menopauzálne symptómy ako: návaly tepla, potenie, výkyvy nálad, kardiovaskulárne problémy, osteoporóza a zníženie množstva kolagénu v našej pleti,“ hovorí Dr. Gora.

Vaša pleť počas menopauzy

Starnutím sa vaša pleť stáva obeťou neodbytných vrások, suchosti a nedostatku jasu. S nástupom menopauzy začínajú byť tieto zmeny viditeľnejšie – je to, ako keby sa proces starnutia zrazu zrýchlil. Menopauza sa na pleti prejavuje stratou lipidov, čo znamená, že je suchšia a tenšia. „Dochádza k úbytku bunkových vrstiev epidermis, splošteniu buniek a spomaleniu procesu bunkovej obnovy,“ hovorí Dr. Gora. Nehovoriac o tom, že nižšia hladina estrogénu často znamená stratu objemu v tvári, čo následne vedie k tomu, že pleť pôsobí ochabnuto a bledo.

Menopauza: upravte svoju dennú rutinu starostlivosti o pleť

„Zrelá pleť skrátka potrebuje nežnejšiu, láskavú starostlivosť. Niekoľko drobných zmien vo vašej súčasnej rutine starostlivosti o pleť pomôže minimalizovať dopad symptómov menopauzy.“ Odporúča sa nepoužívať krémy, ktoré sú príliš mastné, upchávajú póry a pleti síce prinášajú komfort, ale neriešia dopad menopauzy,“ vraví Dr. Gora. „Lepšie je používať formulu olej vo vode s obsahom lipidov a anti-agingových látok pre posilnenie prirodzenej ochrannej bariéry pokožky a zlepšenie hydratácie.“ Je tiež úplne zásadné pleť chrániť pred škodlivým UVA a UVB žiarením (hlavné dôvody fotostarnutia, vzniku tmavých škvŕn a kožných ochorení). Aby ste predišli poškodeniu kože, každé ráno používajte širokospektrálne opaľovacie prípravky s ochranným faktorom aspoň SPF 30.

Pleť v noci potrebuje extra dávku jemnej starostlivosti

Pretože je pleť v období menopauzy krehkejšia a tenšia, vyhnite sa nešetrným peelingom a prípravkom obsahujúcim alkohol, ktoré môžu suchosť pleti len zhoršiť. Hľadajte krémové čistiace prípravky, ktoré pleť hydratujú sérom na báze oleja alebo hydratačným balzamom. „Dôležité je dôkladne odlíčiť make-up krémovou formulou alebo jemnou formulou na báze vody,“ hovorí Dr. Gora. Kožné tkanivo v období menopauzy v noci zadržiava viac vody, čo spôsobuje opuchy. Zvoľte adaptovanú kozmetickú starostlivosť s drenážnym účinkom, ktorá pleti vykompenzuje stratu vody a lipidov. „Je tiež načase pleť rozmaznávať maskou a/alebo pleti vrátiť vyrysovanosť masážou, ktorá prípravku umožní vstrebať sa.“

Náš ikonický prípravok

Pre obdobie peri- a postmenopauzy<br />Meno 5 Bi-Sérum

Pre obdobie peri- a postmenopauzy
Meno 5 Bi-Sérum

( 42 názorov )

Peri-Menopause<br />Vypľňajúci liftingový denný krém pre obdobie perimenopauzy

Peri-Menopause
Vypľňajúci liftingový denný krém pre obdobie perimenopauzy

( 9 názorov )

Peri-Menopause<br />Vypľňajúci revitalizačný nočný krém pre obdobie perimenopauzy

Peri-Menopause
Vypľňajúci revitalizačný nočný krém pre obdobie perimenopauzy

Minerálne micelárne mlieko - suchá pleť - obrázok výrobku

Minerálne micelárne mlieko - suchá pleť

go to top