OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Tipy, ktoré vám ušetria čas: 5 trikov, ako počas dňa zrýchliť

Pokiaľ máte pocit (ako väčšina z nás), že sa ponáhľate zo stretnutia na stretnutie a nemáte čas navyše, je načase zastaviť sa a preskúmať svoje každodenné návyky.

Tipy, ktoré vám ušetria čas: 5 trikov, ako počas dňa zrýchliť

Po prečítaní týchto tipov sa už nikdy nebudete pozerať rovnako na svoju rannú rutinu. Vaša nová mantra = vyššia rýchlosť, menej zhonu.

Pripojte sa

Denne strávime na našom smartfóne či iných elektronických prístrojoch priemerne 4,7 hodiny[1], tak prečo to nevyužiť v náš prospech? Medzi praktické aplikácie na zlepšenie produktivity patrí napríklad Pocket – táto aplikácia je ideálna, ak si chcete niektoré príbehy, videá či články uložiť na neskôr a nenechať sociálne médiá, aby vám ukrajovali čas v dobe, kedy ste v kancelárii. Pokiaľ ale máte radšej zoznamy, bude vám vyhovovať Evernote. Táto aplikácia je skvelá pre brainstorming, to-do zoznamy a poznámky naprieč aplikáciami a platformami na posielanie správ, čo vám ušetrí čas pri prezeraní sociálnych médií, pokiaľ hľadáte tu zásadnú adresu.

[1] http://www.digitaltrends.com/mobile/informate-report-social-media-smartphone-use/

Prispôsobte svoju rutinu svojmu životnému štýlu

... a nie svoj životný štýl svojej rutine. Už sme zmieňovali dôležitosť kvalitného nočného spánku, ale aby ste z odpočinku vyťažili čo najviac, je dôležité si dennú rutinu nastaviť tak, aby vyhovovala vašim návykom. Pokiaľ ste ranné vtáča, zvážte, či si cvičenie/prípravu jedla/administratívne úlohy nevybavíte ešte pred tým, ako vyrazíte do práce (alebo naopak, pokiaľ sršíte energiou skôr večer). Výsledok? Viac voľného času po dlhom dni v práci alebo ráno čas navyše pre váľanie sa v posteli – záleží na tom, čo vám vyhovuje viac.

Zmodernizujte si svoj kozmetický regiment

Buďme úprimní. Kto z nás má každé ráno polhodinku, ktorú by mohol stráviť v pokoji v kúpeľni? Pokiaľ chcete svoju každodennú rutinu starostlivosti o pleť zrýchliť, zvážte, či nezainvestovať do niektorých kľúčových prípravkov. Hovoríme o ošetrujúcich BB krémoch, bronzeri, ktorý môže fungovať aj ako očné tiene, a gélových či zafarbených prípravkoch na lícne kosti a pery, ktoré zdôraznia váš vnútorný jas. Finančne sa vám to vyplatí a navyše vo svojej kozmetickej taštičke získate priestor navyše – a to sa nám páči.

Raňajky za 30 sekúnd alebo menej

Pokiaľ ste ešte nezainvestovali do mixéra, radíme vám, urobte to, pokiaľ si ráno chcete ušetriť pár minút. Vezmite ingrediencie „pre záchranu pleti“ (výbornou voľbou sú čučoriedky, maliny alebo banány), bleskovo ich rozmixujte a pripravte si tie najrýchlejšie (a najlahodnejšie) raňajky. Čistenie mixéra vám navyše nezaberie viac než pár sekúnd – jednoducho naplňte vodou, opäť mixujte a voilà. Takže už žiadne výhovorky a preskakovanie raňajok s výhovorkou, že by ste dorazili neskoro na ranné stretnutie.

Večer vypnite elektronické prístroje – a ráno tiež

Všetci sme spadli do tejto (veľmi modernej) pasce, ktorá nám uberá čas: „len rýchlo preletieť“ instagram, kým som ešte v posteli, a kým si uvedomíte, koľko je hodín, idete neskoro do práce, a to ste nestihli ani sprchu. Strácať čas na našich chytrých elektronických zariadeniach hneď ráno je to najhoršie, ako začať deň. Takže si dajte záväzok, že na sociálne médiá sa pozriete až potom, čo vyrazíte z domu. Iste, naraziť do stromu pri čítaní správ o najnovších výsledkoch volieb môže bolieť, ale možno nie tak ako to, že do práce už tretí deň za sebou idete neskoro. Nechceme ale nikoho súdiť.

go to top