OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Slow Âge bol testovaný v skutočných podmienkach

Rozprávali sme sa s dermatologičkou Sabine Laquieze, ktorá riadi nezávislé centrum pre bio-medicínsky výskum a ktorá viedla kozmetické testy pre prípravok Slow Âge.

Slow Âge bol testovaný v skutočných podmienkach

Slow Âge bol podrobený bezprecedentnému testovaniu. Môžete nám k tomu povedať viac?

Vôbec prvýkrát Vichy porovnalo účinnosť novinky Slow Âge oproti skupine žien, ktoré používali ich zvyčajný pleťový krém.

Aká bola hlavná myšlienka tejto klinickej štúdie a ako sa vyvíjala?

Hlavnou myšlienkou bolo ukázať účinnosť prípravku v čase, v skutočných podmienkach a so skutočnými ženami a nespoliehať sa len na laboratórne testy.

Čo bolo cieľom testovania?

Cieľom bolo mať 2 klinicky identické skupiny, ktoré boli vystavené 9 faktorom Exposomu (vonkajšej premennej ako UV žiarenie, znečistenie, fajčenie alebo podnebie a vnútornej premennej ako únava, stres, emócie, stravovacie návyky, spánok) a hlavne boli tieto skupiny vystavené rovnakému UVA žiareniu.

Koľko žien sa zúčastnilo tohto testu a za akých podmienok?

Celkom sa zúčastnilo 120 žien, rozdelených do 2 skupín. Jedna skupina používala Slow Âge a druhá pokračovala v ich zvyčajnej starostlivosti o pleť. Hovorili sme so ženami počas náboru, aby sme skontrolovali klinické kritériá, ďalej museli vyplniť dotazník týkajúci sa ich životného štýlu. Vybrané ženy dostali UV senzor v podobe náramku, ktorý vrátili po 15 dňoch, aby sme zmerali vystavenie UVA žiareniu. Štúdia trvala 2 mesiace a klinické zhodnotenie začalo spoločne s testovaním a pravidelne sa opakovalo.

Prečo je také dôležité meranie dopadu UV žiarenia?

Všetky dôkazy ukazujú, že UV žiarenie má významné dopady na starnutie pleti, je dokonca zodpovedné za
80 % starnutia, a preto to bol hlavný faktor pre 2 porovnávané skupiny. Toto je zvyčajne kontrolované v laboratórnom prostredí, takže UV náramok bol jediný presný spôsob v reálnych podmienkach.

Môžete nám prezradiť nejaké výsledky tejto štúdie?

Zistili sme, že skupina používajúca Slow Âge zaznamenala výrazné zníženie vzniku pigmentových škvŕn, vrások na líčkach, spomalenie straty plnosti pleti a zníženie viditeľnosti pórov. Celkovo väčšina žien zo skupiny používajúcej Slow Âge zhodnotila, že ihneď po prechode na Slow Âge z ich pôvodného prípravku, sa ich pleť zdala pokojnejšia (97 %), hladšia (92 %) a žiarivejšia (81 %). Po 8 týždňoch 89 % z nich uviedlo, že ich pleť pôsobila jemnejšie, 87 % tvrdilo, že ich pleť vyzerala zdravšie a 71 % konštatovalo, že ich pleť sa zdala posilnená.

Náš ikonický prípravok

 • Fluidný krém - obrázok výrobku

  SLOW ÂGE

  Fluidný krém

  Denné krémy

  Krém spomaľujúci prejavy starnutia pleti

 • Najčítanejšie

  Dr. Prosper Haller a príbeh o pôvode Vichy

  Hodnoty značky

  Dr. Prosper Haller a príbeh o pôvode Vichy

  Vichy má bohaté skúsenosti vo vývoji inovatívnych prípravkov, ktoré sú prispôsobené individuálnym potrebám rôznych typov pleti. Pozrite sa s nami na video, ktoré zachytáva celý príbeh o tom, ako Dr. Prosper Haller spôsobil revolúciu vo svete starostlivosti o pleť a o tom, ako jeho myšlienky naďalej ovplyvňujú celý kozmetický priemysel.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4