Stažení se týká pouze níže uvedených výrobků:

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULE 1.8ml

Dotčený výrobek

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 1.8ml

Popis kategorie výrobku

Vzorek

Popis materiálu

ECH LIFT AMP Inter 1.8ml

EAN

30157880

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 30 x 1.8ml

Dotčený výrobek

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 30 x 1.8ml

Popis kategorie výrobku

Hotový výrobek

Popis materiálu

LIFT AMP 1.8ml x30 EN FR NL

EAN

3337875670630

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 10 x 1.8ml

Dotčený výrobek

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 10 x 1.8ml

Popis kategorie výrobku

Hotový výrobek

Popis materiálu

LIFT AMP 1,8ml x10 DE/FR (IT)

EAN

3337875702508

Máte-li jakékoliv dotazy k přípravku LiftActiv Peptide-C Ampoules, kontaktujte prosím naši zákaznickou linku na čísle +421 233 215 662 anebo navštivte www.vichy.sk. Pro vaši informaci uvádíme, že je možné zakoupit alternativu k ampulím LiftActiv Peptide-C: sérum Vichy Liftactiv Supreme Vitamin C Serum, které řeší stejné problémy pleti. Nabízí jiný a snadný způsob aplikace pomocí kapátka.

OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Menopauza: dôležité obdobie, kedy je dobré zbaviť sa stresu

Menopauza môže znamenať koniec menštruácie, je ale tiež obdobím veľkej zmeny.

Menopauza: dôležité obdobie, kedy je dobré zbaviť sa stresu

Prechod so sebou koniec koncov prináša celý rad fyzických dôsledkov a má tiež značný dopad na psychiku, čo môže viesť k úzkosti a stresu. Pri akejkoľvek zmene je potrebný čas adaptovať sa na ňu. V prípade menopauzy a jej vplyvu na psychiku je potrebné starať sa o seba a zaujať pozitívny prístup. A to najdôležitejšie: zabrániť stresu.

5 skvelých spôsobov, ako si stres držať od tela

Meditujte!
Meditácia výborne funguje na úrovni mysle aj tela, vďaka nej ľahšie získate vnútorný pokoj. Tím vedcov nedávno preukázal, že pravidelná meditácia mindfulness zmierňuje stres a zápal, reguluje expresiu niektorých génov a spomaľuje bunkové starnutie. Už vďaka pätnástim minútam meditácie denne budete mať viac energie, upokojíte nervový systém a zmiernite úzkosť.

Cvičte
Cvičenie okrem fyzických benefitov uvoľňuje „dobré“ hormóny a tým bojuje proti stresu. Ideálne si teda dvakrát týždenne doprajte nejaký vytrvalostný šport v dĺžke 30 až 45 minút, aby ste nielen budovali svaly, ale aj spálili kalórie a posilnili srdce. Pre rovnováhu, pružnosť a tonizáciu svalov potom dve hodiny týždenne venujte cvičeniu jogy.

Vyskúšajte sofrológiu
Sofrológia je podobná hypnóze. Ide o rýchlu a účinnú metódu pre obnovu sebavedomia a radosti zo života! Vďaka pozitívnej vizualizácii a dychovým cvičeniam je možné preprogramovať myseľ na pozitivitu. Skvelý spôsob, ako bojovať proti úzkosti a následnému stresu!

Užite si terapiu smiechom
Výsledky prináša neuveriteľne rýchlo a je to zábava! Čo by ste na tom nemilovali? Vedeli ste, že lekári tvrdia, že 10 až 15 minút smiechu denne zlepšuje naše celkové zdravie? Na fyzickej úrovni smiech posilňuje imunitný systém, prispieva k lepšiemu okysličeniu buniek, znižuje krvný tlak, zlepšuje trávenie vďaka kontrakciám brucha a zmierňuje bolesť. Na mentálnej úrovni znižuje hladinu stresových hormónov a zvyšuje hormóny uľavujúce od úzkosti ako napr. endorfíny. Navyše posilňuje sebavedomie. Zbavte sa stresu vďaka smiechu, aby ste sa vo svojom tele aj mysli opäť cítili dobre…

Spite sladko
Depresia, stres a nedostatok spánku idú často ruka v ruke. Nedostatok spánku častokrát súvisí s nedostatkom motivácie, entuziazmu a energie a spôsobuje stres. Asociácia amerických psychológov uvádza, že „dospelí, ktorí v noci spia menej než osem hodín, sa stretávajú s vyššou mierou stresu než tí, ktorí spia aspoň osem hodín“. Počas menopauzy, kedy sa telo mení, je celkom zásadné odpočívať a plne využiť regeneračné benefity spánku.

Depresie a menopauza

Depresiami vo veku okolo päťdesiatky trpia tri zo štyroch žien, u mužov je to jeden zo štyroch. Známky depresie a určitá podráždenosť sa často objavujú práve v období perimenopauzy. Ženy často uvádzajú, že sa necítia vo svojej koži, majú sklon o všetkom premýšľať a všetko riešiť, stratili záujem o veci okolo seba a cítia sa nedocenené. Hoci to vyzerá, že spojitosť medzi týmito pocitmi a menopauzou je zrejmá, medzi poklesom estrogénov, depresiou, úzkosťou a podráždenosťou neexistuje žiadna vedecky preukázaná korelácia. Samotný pokles estrogénov najskôr za depresiou nestojí, ide však o faktor zhoršujúci existujúce predispozície. Hormonálne zmeny jednoducho odhaľujú a prehlbujú nepokoj a diskomfort. Menopauza je pre ženy míľnik, kedy bilancujú a hodnotia, čo v živote dosiahli. V závislosti od ich osobnosti potom aj to môže byť zdrojom úzkosti.

Menopauza je zlom: ide o rozhodujúci okamih Vášho príbehu. Je na každej z nás, ako si svoju kapitolu napíše.

Náš ikonický prípravok

Novinka

Post-Menopause <br />Relipidačný remodelačný denný krém pre obdobie postmenopauzy

Post-Menopause
Relipidačný remodelačný denný krém pre obdobie postmenopauzy

( 8 názorov )

Novinka

Post-menopause <br />Relipidačný spevňujúci nočný krém pre obdobie postmenopauzy

Post-menopause 
Relipidačný spevňujúci nočný krém pre obdobie postmenopauzy

( 0 názorov )

go to top