OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Čo je pleťová kúra?

Určite ste už počuli o pleťových krémoch, maskách alebo peelingu – poznáte ale pleťové kúry? Poďme sa pozrieť na najnovšie cielené prípravky, ktoré sú určené na povzbudenie pleti.

Čo je pleťová kúra?

Čo to vlastne je pleťová kúra?

Beauty blogerky a experti v starostlivosti o pleť v poslednej dobe neustále hovoria o účinkoch pleťových kúr. Ale o čo vlastne ide? Pleťové kúry – aktuálne najhorúcejšia téma vo svete kozmetiky – sľubujú cielené riešenie pre pleť, ktorá je vo väčšom strese než zvyčajne, či už príčinou ponocovania alebo nie úplne ideálneho jedálnička. Mnoho pleťových kúr sľubuje rýchle, efektívne výsledky, vďaka ktorým bude pleť opäť vyzerať sviežejšie, vyhladenejšie a zjednotenejšie. To znie sľubne. Čím sa však tieto kúry líšia od tradičných foriem starostlivosti o pleť, akými sú masky či krémy? Pleťové kúry nie sú iba rýchlym riešením pre unavenú pleť, ale sú navrhnuté tak, aby posilnili účinok vašej súčasnej rutiny starostlivosti o pleť. Inými slovami, prinášajú intenzívne a cielené pôsobenie.

Ako efektívne používať pleťovú kúru

Aj keď sa textúra väčšiny pleťových kúr podobá séru (je ľahká, fluidná a ľahko preniká do pleti), kúry nie sú určené na to, aby sa stali každodennou súčasťou vašej rutiny starostlivosti o pleť. Bývajú často zamieňané s boostermi, tie sa ale používajú na doplnenie používanej kozmetickej starostlivosti a pridávajú sa napríklad do denného či nočného krému.
Na rozdiel od týchto boosterov sú pleťové kúry samostatnými produktmi, používajú sa iba krátku dobu a sú adaptované pre špecifické problémy s pleťou. Nie sú však náhradou krému či séra, ktoré používate.   Intenzívna antioxidačná kúra proti únave od Vichy napríklad cieli na známky únavy, podporuje rozjasnenie pleti a vyhladzuje jemné vrásky pre rozžiarenejšiu a zjednotenejšiu pleť, ktorú dosiahnete už za desať dní.[1] Čo sa aplikácie týka, ideálne je kúru zopakovať každé tri mesiace (alebo častejšie, podľa toho, ako veľmi vaša pleť podlieha stresu). Berte to ako pravidelnú terapiu pre vašu pleť!

Sources:
[1] Vichy LiftActiv Fresh Shot, tested on 40 women in clinical conditions. 83% reported a brighter complexion. 73% reported skin that feels boosted, fresher. 71% reported smoother-looking skin

go to top