OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

Čo je pleťová kúra?

Určite ste už počuli o pleťových krémoch, maskách alebo peelingu – poznáte ale pleťové kúry? Poďme sa pozrieť na najnovšie cielené prípravky, ktoré sú určené na povzbudenie pleti.

Čo je pleťová kúra?

Čo to vlastne je pleťová kúra?

Beauty blogerky a experti v starostlivosti o pleť v poslednej dobe neustále hovoria o účinkoch pleťových kúr. Ale o čo vlastne ide? Pleťové kúry – aktuálne najhorúcejšia téma vo svete kozmetiky – sľubujú cielené riešenie pre pleť, ktorá je vo väčšom strese než zvyčajne, či už príčinou ponocovania alebo nie úplne ideálneho jedálnička. Mnoho pleťových kúr sľubuje rýchle, efektívne výsledky, vďaka ktorým bude pleť opäť vyzerať sviežejšie, vyhladenejšie a zjednotenejšie. To znie sľubne. Čím sa však tieto kúry líšia od tradičných foriem starostlivosti o pleť, akými sú masky či krémy? Pleťové kúry nie sú iba rýchlym riešením pre unavenú pleť, ale sú navrhnuté tak, aby posilnili účinok vašej súčasnej rutiny starostlivosti o pleť. Inými slovami, prinášajú intenzívne a cielené pôsobenie.

Ako efektívne používať pleťovú kúru

Aj keď sa textúra väčšiny pleťových kúr podobá séru (je ľahká, fluidná a ľahko preniká do pleti), kúry nie sú určené na to, aby sa stali každodennou súčasťou vašej rutiny starostlivosti o pleť. Bývajú často zamieňané s boostermi, tie sa ale používajú na doplnenie používanej kozmetickej starostlivosti a pridávajú sa napríklad do denného či nočného krému.
Na rozdiel od týchto boosterov sú pleťové kúry samostatnými produktmi, používajú sa iba krátku dobu a sú adaptované pre špecifické problémy s pleťou. Nie sú však náhradou krému či séra, ktoré používate.   Intenzívna antioxidačná kúra proti únave od Vichy napríklad cieli na známky únavy, podporuje rozjasnenie pleti a vyhladzuje jemné vrásky pre rozžiarenejšiu a zjednotenejšiu pleť, ktorú dosiahnete už za desať dní.[1] Čo sa aplikácie týka, ideálne je kúru zopakovať každé tri mesiace (alebo častejšie, podľa toho, ako veľmi vaša pleť podlieha stresu). Berte to ako pravidelnú terapiu pre vašu pleť!

Sources:
[1] Vichy LiftActiv Fresh Shot, tested on 40 women in clinical conditions. 83% reported a brighter complexion. 73% reported skin that feels boosted, fresher. 71% reported smoother-looking skin

Náš ikonický prípravok

 • Antioxidačná intenzívna kúra proti únave pleti - obrázok výrobku

   

  Antioxidačná intenzívna kúra proti únave pleti

  Séra na tvár

  Bojuje proti známkam starnutia a únavy, tonizuje a zlepšuje jas pleti

 • Najčítanejšie

  Buďte v menopauze v pohode

  Pleť

  Buďte v menopauze v pohode

  Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4