OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

Ako sa v horúcich dňoch starať o mastnú pleť? Poradíme vám!

Ako sa starať o mastnú pleť v teplom počasí? Tento typ pleti potrebuje špecifickú starostlivosť, ktorá ju dobre ochráni a zbytočne nezaťaží, nezhorší akné a ideálne aj zmatní.

Ako sa v horúcich dňoch starať o mastnú pleť? Poradíme vám!

Pokiaľ má vaša pleť sklon k nadmernej produkcii séba, potom sú tieto tipy práve pre vás!

Na pláži: starostlivosť o pleť s nedokonalosťami počas dovolenky

Pre väčšinu z nás je leto synonymom tepla, slnka, mora a piesku. Ak však máte pleť so sklonom k nadmernej produkcii séba, tak pleť vyžaduje počas letných mesiacov dôkladnejšiu starostlivosť – predovšetkým, ak práve vyrážate na pláž. Mastná pleť musí byť na slnku správne chránená, pretože slnko je pre osoby s akné a mastiacou sa pleťou akýmsi falošným priateľom. Pravdou je, že zvýšenie teploty o obyčajný 1 °C zvyšuje produkciu kožného mazu až o 10 %[[1]. Niektoré lieky predpisované na akné navyše môžu zvýšiť aj citlivosť pleti na slnko a potenciálne vedú k väčšiemu poškodeniu pleti vplyvom UV žiarenia. Pokiaľ sa chcete vyhnúť jazvám a hyperpigmentáciám, ktoré sú spojené so slnečnými spáleninami, tak je účinná ochrana pokožky počas dovolenky úplne zásadná. Rozhodne preto nešetrite ochranným opaľovacím prípravkom s vysokým SPF. Pre mastnú pleť sa ideálne hodia prípravky so zložením na báze gélu či vody.


Ochranná starostlivosť pre pleť s nedokonalosťami

Ochrana pred UV žiarením je zásadná počas celého roka. V prípade problematickej a mastnej pleti je potrebné siahnuť po čo najšetrnejšom a najľahšom prípravku. Osviežujúci sprej na tvár Idéal Soleil s SPF 50 vám zaistí spoľahlivú ochranu pred slnečným žiarením a zároveň vašu pleť zbytočne nezaťaží. Stačí ho nastriekať na tvár, a to pokojne aj cez make-up. Starostlivosť o pleť môžete doplniť o ďalší krok – masku. Skúste svoje póry dôkladne vyčistiť. A teraz si môžete užiť dovolenku na pláži bez toho, aby ste si museli robiť starosti s tým, čo to urobí s vašou pleťou!

[1] Cunliffe, W. J., Burton, J. L., & SHUSTER, S. (1970). The effect of local temperature variations on the sebum excretion rate. British Journal of Dermatology, 83(6), 650-654.

Náš ikonický prípravok

 • Osviežujúci sprej na tvár SPF 50 - obrázok výrobku

  CAPITAL SOLEIL

  Osviežujúci sprej na tvár SPF 50

  Ochranné spreje

  Neviditeľný jemný sprej chráni pred poškodením UV žiarením

 • Najčítanejšie

  Buďte v menopauze v pohode

  Pleť

  Buďte v menopauze v pohode

  Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4