OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Anonymní vorkoholici: má vaša kariéra vplyv na vašu pleť?

Nie je náhoda, že so štartom novej kariéry začne trpieť aj vaša pleť. Čítajte ďalej a zistite, ako vám pomalšie pracovné tempo môže pomôcť (a cítiť sa lepšie).

Anonymní vorkoholici: má vaša kariéra vplyv na vašu pleť?

Read on to find out how taking things slower at work can help your skin to look - and feel - better.

Pracujúca žena: týmto zlozvykom sa radšej vyhnite

Všetci vieme, aký vplyv môže mať stresujúce pracovné prostredie na stav našej pleti. To ale neznamená, že by sme mali ignorovať kumulatívny dopad dlhodobej únavy a pretrvávajúceho stresu miernej intenzity. Dlhým, vyčerpávajúcim dochádzaním do práce môže naša pleť utrpieť poškodením vplyvom znečistenia, čo je kľúčový faktor podieľajúci sa na tvorbe jemných liniek a ďalších nedokonalostí. Znečistenie zároveň vedie k poškodeniu pleti v dôsledku UV žiarenia. Stresujúce pracovné prostredie či pravidelné ponocovanie môžu spôsobiť aj problémy so zdravými spánkovými návykmi a negatívne ovplyvniť schopnosť našej pleti regenerovať sa. To môže viesť k narušeniu hydratácie buniek a nesprávnemu prietoku krvi. Pleť potom môže vyzerať mdlo, zašednuto alebo sa na nej objavia aj opuchy.[1]

[1]
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3738045/

Zmeňte životný štýl, pomôžete tým svojej pleti

Zmena spôsobu, akým naše telo reaguje na stres a dôraz na dostatočne kvalitný spánok sú kľúčmi k zlepšeniu zdravia našej pleti a nastoleniu celkovej pohody organizmu. Pokiaľ máte aj na konci dňa veľa práce, cvičenie vám môže pomôcť odreagovať sa fyzicky aj psychicky a navyše telo pripraví na nočný odpočinok. Uistite sa, že po cvičení dodáte pleti dostatočnú dávku hydratácie, a tým zamedzíte jej vysušovaniu, ktoré býva s únavou často spojené. Mineralizujúca voda Vichy je preto ideálna nielen pre hydratáciu pleti po tréningu v telocvični, zároveň pomáha aj regenerácii epidermis.

Ako iste viete, nesprávna či nedostatočná výživa môže negatívne ovplyvniť kvalitu pleti. Je preto dôležité urobiť si na jedlo čas a nejesť pri pracovnom stole. Namiesto sendviča alebo nezdravej desiaty si dajte obed s veľkou porciou čerstvej zeleniny a ovocia. Pomôžete tak pleti doplniť antioxidanty, opraviť poškodenie spôsobené znečistením a UV žiarením a zároveň sa vyhnete popoludňajším chutiam na nezdravé potraviny v snahe doplniť chýbajúcu energiu. Dlhé hodiny pri počítači môžu zapríčiniť, že sa budete cítiť unavene a apaticky. Osviežte sa preto Mineralizujúcou vodou Vichy, kedykoľvek budete mať pocit, že na sebe pozorujete únavu. Koniec koncov platí – zdravé telo, zdravý duch.

Náš ikonický prípravok

 • Mineralizujúca termálna voda - obrázok výrobku

  MINERALIZUJÚCA TERMÁLNA VODA

  Mineralizujúca termálna voda 

  Termálna voda

  Hypoalergénna, bez parfumu a konzervačných látok

 • Najčítanejšie

  Fenomén URBAN AGEING

  Slow life

  Fenomén URBAN AGEING

  Aký vplyv má na pleť život v meste? Faktory, s ktorými sa v mestskom prostredí bežne stretávame, napr. fajčenie, smog a stres, spadajú pod hromadný pojem exposom a sú veľmi úzko spojené s predčasným starnutím pleti.

  Prečítať článok

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Slow life

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Avokádo je milované food bloggermi po celom svete a s viac ako 4,686,153 instagramovými postmi ( a áno, stále ich pribúda ) je dnes úplne základnou surovinou v kuchyni každého správneho labužníka. Čo je ale hlavnou výhodou tejto takzvanej zázračnej suroviny, ktorú máte na nákupnom zozname? Spýtali sme sa odborníkov Dr. Niny Roos a Raphaela Grumana, ako čo najlepšie využiť prínosy, ktoré môže avokádo ponúknuť našej pleti. Požiadali sme ich, aby nám objasnili tiež vedecké fakty.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4