OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Život v meste: čo to znamená pre vašu pleť?

 • Obľúbené

Ako v lete žiť, pracovať a užívať si mesto plnými dúškami bez toho, aby na to doplatila naša pleť?

Život v meste: čo to znamená pre vašu pleť?

Čítajte ďalej a zistite, ako zaistiť, aby sa vaša pleť dokázala brániť každodennému stresu, znečisteniu a únave v mestskom prostredí.

Starajte sa o budúcnosť svojej pleti

Život v meste môže byť vzrušujúci a zábavný. Každodenný stres spojený so životom v meste však môže mať však dlhodobo extrémne nepriaznivý vplyv na našu pleť. Externé faktory ako znečistenie, UV žiarenie a dokonca aj dochádzanie (to všetko označujeme termínom „exposom“) môžu zásadne ovplyvniť budúcnosť našej pleti a tiež môžu stáť za krátkodobými alebo opakujúcimi sa problémami so zanesenými pórmi, začervenaním a nezjednoteným odtieňom pleti. Štúdie spoločnosti L'Oréal v Cuernavace v Mexiku a v Šanghaji v Číne ukázali, že zlá kvalita ovzdušia má priamy vplyv na schopnosť pleti správne starnúť. Zistilo sa, že ľudia žijúci v extrémne znečistenom prostredí častejšie trpia zvýšenou dehydratáciou a nadmernou produkciou kožného mazu. Dlhé dochádzanie verejnou dopravu aj nedostatok spánku po víkende plnom nočných večierkov môžu prispieť k tomu, že pleť pôsobí mdlo, unavene a že sa na nej môžu častejšie tvoriť pupienky.

Nájdite si čas na starostlivosť o pleť

Čo teda robiť, aby sme zmiernili vplyv negatívnych vedľajších účinkov, ktoré so sebou prináša život v meste? Okrem aktívneho životného štýlu možno tieto vonkajšie podráždenia zmierniť účinnými kozmetickými prípravkami, ktoré pleti pomáhajú regenerovať a vyvažujú poškodenie spôsobené zmieneným exposomom. Mineralizujúca termálna voda Vichy s obsahom 15 nevyhnutných minerálov, z ktorých nie všetky sa prirodzene vyskytujú v ľudskom tele, pomáha bojovať proti negatívnym dopadom znečistenia a UV žiarenia a poskytuje stopové prvky pre posilnenie pleti. Mangán a fluór prispievajú k posilneniu prirodzenej antioxidačnej obranyschopnosti pleti, bojujú proti poškodeniu spôsobenému voľnými radikálmi, zatiaľ čo vápnik a draslík posilňujú funkciu kožnej bariéry, vďaka čomu je pokožka dlhšie schopná zadržiavať vlhkosť. Lítium a stroncium, známe svojimi protizápalovými účinkami, sú prospešné najmä pre pleť so sklonom k začervenaniu, pre pleť s nerovnomerným povrchom či pri únave alebo strese.

Urban living: taking care of your skin in the city

Náš ikonický prípravok

 • Mineralizujúca termálna voda - obrázok výrobku

  MINERALIZUJÚCA TERMÁLNA VODA

  Mineralizujúca termálna voda 

  Termálna voda

  Hypoalergénna, bez parfumu a konzervačných látok

 • Najčítanejšie

  Fenomén URBAN AGEING

  SLOW LIFE

  Fenomén URBAN AGEING

  Aký vplyv má na pleť život v meste? Faktory, s ktorými sa v mestskom prostredí bežne stretávame, napr. fajčenie, smog a stres, spadajú pod hromadný pojem exposom a sú veľmi úzko spojené s predčasným starnutím pleti.

  Prečítať článok

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  SLOW LIFE

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Avokádo je milované food bloggermi po celom svete a s viac ako 4,686,153 instagramovými postmi ( a áno, stále ich pribúda ) je dnes úplne základnou surovinou v kuchyni každého správneho labužníka. Čo je ale hlavnou výhodou tejto takzvanej zázračnej suroviny, ktorú máte na nákupnom zozname? Spýtali sme sa odborníkov Dr. Niny Roos a Raphaela Grumana, ako čo najlepšie využiť prínosy, ktoré môže avokádo ponúknuť našej pleti. Požiadali sme ich, aby nám objasnili tiež vedecké fakty.

  Prečítať článok

  go to top