OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Život v meste: čo to znamená pre vašu pleť?

Ako v lete žiť, pracovať a užívať si mesto plnými dúškami bez toho, aby na to doplatila naša pleť?

Život v meste: čo to znamená pre vašu pleť?

Čítajte ďalej a zistite, ako zaistiť, aby sa vaša pleť dokázala brániť každodennému stresu, znečisteniu a únave v mestskom prostredí.

Starajte sa o budúcnosť svojej pleti

Život v meste môže byť vzrušujúci a zábavný. Každodenný stres spojený so životom v meste však môže mať však dlhodobo extrémne nepriaznivý vplyv na našu pleť. Externé faktory ako znečistenie, UV žiarenie a dokonca aj dochádzanie (to všetko označujeme termínom „exposom“) môžu zásadne ovplyvniť budúcnosť našej pleti a tiež môžu stáť za krátkodobými alebo opakujúcimi sa problémami so zanesenými pórmi, začervenaním a nezjednoteným odtieňom pleti. Štúdie spoločnosti L'Oréal v Cuernavace v Mexiku a v Šanghaji v Číne ukázali, že zlá kvalita ovzdušia má priamy vplyv na schopnosť pleti správne starnúť. Zistilo sa, že ľudia žijúci v extrémne znečistenom prostredí častejšie trpia zvýšenou dehydratáciou a nadmernou produkciou kožného mazu. Dlhé dochádzanie verejnou dopravu aj nedostatok spánku po víkende plnom nočných večierkov môžu prispieť k tomu, že pleť pôsobí mdlo, unavene a že sa na nej môžu častejšie tvoriť pupienky.

Nájdite si čas na starostlivosť o pleť

Čo teda robiť, aby sme zmiernili vplyv negatívnych vedľajších účinkov, ktoré so sebou prináša život v meste? Okrem aktívneho životného štýlu možno tieto vonkajšie podráždenia zmierniť účinnými kozmetickými prípravkami, ktoré pleti pomáhajú regenerovať a vyvažujú poškodenie spôsobené zmieneným exposomom. Mineralizujúca termálna voda Vichy s obsahom 15 nevyhnutných minerálov, z ktorých nie všetky sa prirodzene vyskytujú v ľudskom tele, pomáha bojovať proti negatívnym dopadom znečistenia a UV žiarenia a poskytuje stopové prvky pre posilnenie pleti. Mangán a fluór prispievajú k posilneniu prirodzenej antioxidačnej obranyschopnosti pleti, bojujú proti poškodeniu spôsobenému voľnými radikálmi, zatiaľ čo vápnik a draslík posilňujú funkciu kožnej bariéry, vďaka čomu je pokožka dlhšie schopná zadržiavať vlhkosť. Lítium a stroncium, známe svojimi protizápalovými účinkami, sú prospešné najmä pre pleť so sklonom k začervenaniu, pre pleť s nerovnomerným povrchom či pri únave alebo strese.

Urban living: taking care of your skin in the city

Náš ikonický prípravok

 • Mineralizujúca termálna voda - obrázok výrobku

  MINERALIZUJÚCA TERMÁLNA VODA

  Mineralizujúca termálna voda 

  Termálna voda

  Hypoalergénna, bez parfumu a konzervačných látok

 • Najčítanejšie

  Fenomén URBAN AGEING

  Slow life

  Fenomén URBAN AGEING

  Aký vplyv má na pleť život v meste? Faktory, s ktorými sa v mestskom prostredí bežne stretávame, napr. fajčenie, smog a stres, spadajú pod hromadný pojem exposom a sú veľmi úzko spojené s predčasným starnutím pleti.

  Prečítať článok

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Slow life

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Avokádo je milované food bloggermi po celom svete a s viac ako 4,686,153 instagramovými postmi ( a áno, stále ich pribúda ) je dnes úplne základnou surovinou v kuchyni každého správneho labužníka. Čo je ale hlavnou výhodou tejto takzvanej zázračnej suroviny, ktorú máte na nákupnom zozname? Spýtali sme sa odborníkov Dr. Niny Roos a Raphaela Grumana, ako čo najlepšie využiť prínosy, ktoré môže avokádo ponúknuť našej pleti. Požiadali sme ich, aby nám objasnili tiež vedecké fakty.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4