OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Život v meste: čo to znamená pre vašu pleť?

Ako v lete žiť, pracovať a užívať si mesto plnými dúškami bez toho, aby na to doplatila naša pleť?

Život v meste: čo to znamená pre vašu pleť?

Čítajte ďalej a zistite, ako zaistiť, aby sa vaša pleť dokázala brániť každodennému stresu, znečisteniu a únave v mestskom prostredí.

Starajte sa o budúcnosť svojej pleti

Život v meste môže byť vzrušujúci a zábavný. Každodenný stres spojený so životom v meste však môže mať však dlhodobo extrémne nepriaznivý vplyv na našu pleť. Externé faktory ako znečistenie, UV žiarenie a dokonca aj dochádzanie (to všetko označujeme termínom „exposom“) môžu zásadne ovplyvniť budúcnosť našej pleti a tiež môžu stáť za krátkodobými alebo opakujúcimi sa problémami so zanesenými pórmi, začervenaním a nezjednoteným odtieňom pleti. Štúdie spoločnosti L'Oréal v Cuernavace v Mexiku a v Šanghaji v Číne ukázali, že zlá kvalita ovzdušia má priamy vplyv na schopnosť pleti správne starnúť. Zistilo sa, že ľudia žijúci v extrémne znečistenom prostredí častejšie trpia zvýšenou dehydratáciou a nadmernou produkciou kožného mazu. Dlhé dochádzanie verejnou dopravu aj nedostatok spánku po víkende plnom nočných večierkov môžu prispieť k tomu, že pleť pôsobí mdlo, unavene a že sa na nej môžu častejšie tvoriť pupienky.

Nájdite si čas na starostlivosť o pleť

Čo teda robiť, aby sme zmiernili vplyv negatívnych vedľajších účinkov, ktoré so sebou prináša život v meste? Okrem aktívneho životného štýlu možno tieto vonkajšie podráždenia zmierniť účinnými kozmetickými prípravkami, ktoré pleti pomáhajú regenerovať a vyvažujú poškodenie spôsobené zmieneným exposomom. Mineralizujúca termálna voda Vichy s obsahom 15 nevyhnutných minerálov, z ktorých nie všetky sa prirodzene vyskytujú v ľudskom tele, pomáha bojovať proti negatívnym dopadom znečistenia a UV žiarenia a poskytuje stopové prvky pre posilnenie pleti. Mangán a fluór prispievajú k posilneniu prirodzenej antioxidačnej obranyschopnosti pleti, bojujú proti poškodeniu spôsobenému voľnými radikálmi, zatiaľ čo vápnik a draslík posilňujú funkciu kožnej bariéry, vďaka čomu je pokožka dlhšie schopná zadržiavať vlhkosť. Lítium a stroncium, známe svojimi protizápalovými účinkami, sú prospešné najmä pre pleť so sklonom k začervenaniu, pre pleť s nerovnomerným povrchom či pri únave alebo strese.

Urban living: taking care of your skin in the city

Náš ikonický prípravok

Mineralizujúca termálna voda - obrázok výrobku

Mineralizujúca termálna voda

Hypoalergénna, bez parfumu a konzervačných látok

( 3 názorov )

go to top