OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

Zdravé návyky: prečo podpora hydratácie prospieva vašej pleti

Pokiaľ ste si na Nový rok tiež predsavzali, že budete piť viac vody, máme pre vás potrebnú dávku motivácie! Čítajte ďalej a zistite pár dôležitých informácií o tom, akým spôsobom vašej pleti pomáha optimálna hydratácia. Toto ste ešte možno nevedeli.

Zdravé návyky: prečo podpora hydratácie prospieva vašej pleti

Prečo je hydratácia taká zásadná pre zdravú pleť?

Všetci sme už asi počuli, že pitie dostatočného množstva vody pleti dodá zdravý jas. Čo sa ale skutočne deje pod povrchom kým sa snažíme telo hydratovať? Pleť je každodenne vystavovaná poškodeniu vplyvom exposomu (vonkajšie faktory ako znečistenie a UV žiarenie majú tendenciu pleť poškodzovať), ktorý narúša funkciu bariéry epidermis. Už vieme, aký dopad môže mať dehydratácia na celkový stav našej pokožky – pleť pôsobí mdlo, môže byť suchá či dokonca popraskaná. Pokiaľ pleti dodávame dostatok hydratácie zvnútra, dochádza k posilneniu tejto bariéry, prevencii vzniku poškodenia v dôsledku exposomu a znižovaniu schopnosti niektorých baktérií a alergénov preniknúť do pokožky. Čo to v praxi znamená? Pleť nielen lepšie vyzerá, ale tiež sa lepšie cíti a je schopná účinnejšie vykonávať svoju úlohu ochrany.

Ako svoje telo lepšie hydratovať: tipy na každý deň

Už sme zistili, ako pokožke pomáha správna hydratácia zvnútra. Je teda načase pozrieť sa na to, čo môžeme urobiť preto, aby sme maximalizovali účinok hydratácie na pleti zvonka. Hydratácia pleti zvnútra ide ruka v ruke s hydratáciou pleti zvonka, preto hľadajte prípravky starostlivosti o pleť s obsahom ingrediencií, ktoré maximalizujú zadržiavanie vody ako glycerín a kyselina hyalurónová.   Pomôžu totiž v pleti uzamknúť potrebnú vlhkosť – najmä vtedy, keď je vonku príliš teplo, alebo naopak zima. 

Aby ste svoj ranný rituál starostlivosti o pleť začali správne, je dôležité najskôr použiť booster alebo sérum – ich jemnejšia textúra je navrhnutá tak, aby prenikla hlboko do epidermálnych vrstiev.   Boosterové sérum Minéral 89 od Vichy s obsahom iba 11 ultrahydratačných ingrediencií získalo svoj názov vďaka svojej neuveriteľne vysokej koncentrácii Mineralizujúcej vody Vichy, presne 89 % (teda o závratných 69 % viac než v akomkoľvek inom zložení). Následne odporúčame použiť hutnejší denný krém, napríklad Vichy Aqualia Thermal, ktorý podporí predchádzajúci krok a pleti poskytne ochrannú a intenzívne zvlhčujúcu vrstvu. 

Nezabudnite pleť hydratovať pravidelne. Dôležité je to predovšetkým po cvičení, kedy dochádza nielen k dehydratácii, ale taktiež ku strate minerálov. Počas obdobia, kedy by sa pleť mohla dehydratovať, jej doprajte aj osvieženie v podobe Mineralizujúcej vody Vichy. 

Náš ikonický prípravok

 • Mineralizujúca termálna voda - obrázok výrobku

  MINERALIZUJÚCA TERMÁLNA VODA

  Mineralizujúca termálna voda 

  Termálna voda

  Hypoalergénna, bez parfumu a konzervačných látok

 • Posiľňujúci a vypĺňajúci Hyaluron-Booster 50 ml - obrázok výrobku
 • Najčítanejšie

  Buďte v menopauze v pohode

  Pleť

  Buďte v menopauze v pohode

  Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4