OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Zbavte se pupienkov a čiernych bodiek: Ako pleť najlepšie vyčistiť?

Už určite viete, že čistenie je pre mastnú pleť so sklonom k nedokonalostiam úplnou nevyhnutnosťou. Avšak důležité je myslieť i na to, že prílišné trenie tváre môže situáciu ešte zhoršiť. Vyskúšajte 3 jednoduché tipy, ktoré vám čistenie uľahčia.

Zbavte se pupienkov a čiernych bodiek: Ako pleť najlepšie vyčistiť?

Tip č. 1: Starostlivo sa odlíčte

Odličovanie býva pre mnohé ženy jednou z tých menej obľúbených činností. Každá z nás už však asi počula, že vynechať ho, je asi tým najväčším kozmetickým prešľapom, ktorého sa môžeme dopustiť. Odličovanie je dôležité pre zdravie a vitalitu pleti, a to najmä ak máte mastnú pleť so sklonom k akné. Farmaceutická špecialistka na pleť Loubna Id Said radí: "Ak používate len ľahký make-up, odličujte sa micelárnou vodou. Ide o výborný spôsob, ako odlíčiť tvár aj oči za pár sekúnd. "Ak máte odolnejšie make-up," siahnite po odličovacom mlieku. Aj na to však pozor! „Veľmi výživné prípravky môžu spôsobiť upchávanie pórov“, hovorí Loubna Id Said. Odličovací prípravok naneste na vatový tampón a jemne ním poklepávajte očné viečka aj tvár, bez toho aby ste pleť zbytočne treli. Make-up sa rozpustí a sám zmizne, čo pleti umožní počas noci dýchať a regenerovať sa.

Tip č. 2: Povedzte nie nadmernému peelingu

Každé ráno a večer je nutné pleť vyčistiť. Váš čistiaci prípravok by rozhodne mal byť jemný a k pleti šetrný. Ráno používajte peniaci gél pre normálnu pleť alebo micelárnu vodu, ktorá je "najlepším riešením pre citlivú pleť," dodáva Loubna. Večer potom na odlíčenie použite čistiace mlieko, následne na tvár nastriekajte termálnu vodu, ktorej prebytok jemne osušte čistým uterákom. Môžete siahnuť i po výživnejším penovom čistiacim prípravku, ale uistite sa, že neobsahuje mydlo a je hypoalergénny. A čo platí pre tie z nás, ktoré sa nelíčia? Aj v tomto prípade je dobré pleť večer vyčistiť pomocou micelárnej vody. Odstránite tak nečistoty ako maz, pot, alebo prach, ktoré sa na povrchu pleti môžu počas dňa nahromadiť.

Tip č. 3: Používajte starostlivosť proti pupienkom a pleť hydratujte

Akonáhle pleť vyčistíte, je dôležité pomôcť jej regenerovať sa a odstrániť z nej odumreté bunky, ktoré môžu upchávať póry. Používajte preto špeciálne určenú starostlivosť pre aknóznu pleť a uistite sa, že okrem iného pleť i hydratuje - aj mastná pleť totiž potrebuje svoju dávku hydratácie!

Náš ikonický prípravok

INOVÁCIA

HYDRATAČNÝ KRÉM<br />S DVOJITOU KOREKCIOU

HYDRATAČNÝ KRÉM
S DVOJITOU KOREKCIOU

( 82 názorov )

PROBIO-BHA<br />SÉRUM PROTI<br />NEDOKONALOSTIAM PLETI

PROBIO-BHA
SÉRUM PROTI
NEDOKONALOSTIAM PLETI

Koriguje viditelnosť výsevu hormonálneho akné.

Čistiaca pena pre rozjasnenie pleti - obrázok výrobku

Čistiaca pena pre rozjasnenie pleti

Zbavuje pleť nečistôt, odhaľuje jej jas

go to top