OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

Zbavte se pupienkov a čiernych bodiek: Ako pleť najlepšie vyčistiť?

Už určite viete, že čistenie je pre mastnú pleť so sklonom k nedokonalostiam úplnou nevyhnutnosťou. Avšak důležité je myslieť i na to, že prílišné trenie tváre môže situáciu ešte zhoršiť. Vyskúšajte 3 jednoduché tipy, ktoré vám čistenie uľahčia.

Zbavte se pupienkov a čiernych bodiek: Ako pleť najlepšie vyčistiť?

Tip č. 1: Starostlivo sa odlíčte

Odličovanie býva pre mnohé ženy jednou z tých menej obľúbených činností. Každá z nás už však asi počula, že vynechať ho, je asi tým najväčším kozmetickým prešľapom, ktorého sa môžeme dopustiť. Odličovanie je dôležité pre zdravie a vitalitu pleti, a to najmä ak máte mastnú pleť so sklonom k akné. Farmaceutická špecialistka na pleť Loubna Id Said radí: "Ak používate len ľahký make-up, odličujte sa micelárnou vodou. Ide o výborný spôsob, ako odlíčiť tvár aj oči za pár sekúnd. "Ak máte odolnejšie make-up," siahnite po odličovacom mlieku. Aj na to však pozor! „Veľmi výživné prípravky môžu spôsobiť upchávanie pórov“, hovorí Loubna Id Said. Odličovací prípravok naneste na vatový tampón a jemne ním poklepávajte očné viečka aj tvár, bez toho aby ste pleť zbytočne treli. Make-up sa rozpustí a sám zmizne, čo pleti umožní počas noci dýchať a regenerovať sa.

Tip č. 2: Povedzte nie nadmernému peelingu

Každé ráno a večer je nutné pleť vyčistiť. Váš čistiaci prípravok by rozhodne mal byť jemný a k pleti šetrný. Ráno používajte peniaci gél pre normálnu pleť alebo micelárnu vodu, ktorá je "najlepším riešením pre citlivú pleť," dodáva Loubna. Večer potom na odlíčenie použite čistiace mlieko, následne na tvár nastriekajte termálnu vodu, ktorej prebytok jemne osušte čistým uterákom. Môžete siahnuť i po výživnejším penovom čistiacim prípravku, ale uistite sa, že neobsahuje mydlo a je hypoalergénny. A čo platí pre tie z nás, ktoré sa nelíčia? Aj v tomto prípade je dobré pleť večer vyčistiť pomocou micelárnej vody. Odstránite tak nečistoty ako maz, pot, alebo prach, ktoré sa na povrchu pleti môžu počas dňa nahromadiť.

Tip č. 3: Používajte starostlivosť proti pupienkom a pleť hydratujte

Akonáhle pleť vyčistíte, je dôležité pomôcť jej regenerovať sa a odstrániť z nej odumreté bunky, ktoré môžu upchávať póry. Používajte preto špeciálne určenú starostlivosť pre aknóznu pleť a uistite sa, že okrem iného pleť i hydratuje - aj mastná pleť totiž potrebuje svoju dávku hydratácie!

Náš ikonický prípravok

 • Micelárna voda 3v1 pre pleť s nedokonalosťami - obrázok výrobku

  NORMADERM

  Micelárna voda 3v1 pre pleť s nedokonalosťami

  Micelárne vody

  Čistí pleť od nečistôt, nadbytočného kožného mazu a odličuje make-up

 • Najčítanejšie

  Buďte v menopauze v pohode

  Pleť

  Buďte v menopauze v pohode

  Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4