OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Zachovajte pokoj! 3 momenty, kedy muži potrebujú hydratačný prípravok na pleť

Hydratácia je dôležitá pre dlhodobé zdravie pleti. Pozrime sa na tri kľúčové situácie, ako vám môže účinný hydratačný krém pomôcť v starostlivosti o pleť.

Zachovajte pokoj! 3 momenty, kedy muži potrebujú hydratačný prípravok na pleť

Po cvičení


Nie je nutné zdôrazňovať, že naše telo denne stráca vodu. K strate vody dochádza pri dýchaní a potení bez toho, aby sme si to príliš uvedomovali – toto množstvo sa pohybuje od 500 ml až po úctyhodných 10 l denne v závislosti od miery našej aktivity.[1] Spoločne s vodou strácame počas potenia aj nevyhnutné minerály a soli ako sodík a meď.[2]Štúdie ukázali, že muži vyžadujú väčšie množstvo vody než ženy, aby vyrovnali zvýšenú mieru potenia.[3] Hydratácia je u mužov preto zásadná nielen pri zlepšovaní fyzického výkonu, ale tiež v rámci unikátnych potrieb, ktoré vyžaduje starostlivosť o mužskú pleť.[4] Pokiaľ hľadáte okamžité osvieženie po cvičení, voľte hydratačný zvlhčujúci prípravok s chladivou gélovou textúrou, ktorá pleti dodá hydratáciu bez toho, aby ju presýtila alebo zamastila.

Vo verejnej doprave

Preľudnená verejná doprava či prostredie vykúrených kancelárií môžu byť príčinou väčšieho potenia. Rovnako tak klimatizácia alebo kolísanie okolitých teplôt môžu stáť za vysušovaním či dehydratáciou pleti. Ako sme už spomínali, potenie pleť nielen dehydratuje, ale zbavuje ju tiež minerálov. Tieto stopové prvky sú však dôležité na zaistenie zdravého fungovania pleti, preto sa radšej uistite, že váš hydratačný krém obsahuje tie správne ingrediencie, ktoré stratu minerálov vyvážia.

Pri extrémnych teplotách v zime a v lete

A na záver pripomeňme, že je dôležité zaistiť, aby bola pleť hydratovaná počas celého roka. Mnohí z nás uvádzajú, že sa počas leta vplyvom suchšieho počasia a vyšších teplôt potýka so suchšou pleťou. To isté platí v zime naopak pri poklese teplôt, kedy studený vietor odvádza krv z dermis, destabilizuje funkciu kožnej bariéry a umožňuje únik vody z pleti – tomuto procesu hovoríme aj transepidermálna strata vody.

Aby sme týmto negatívnym javom spojeným s extrémnymi teplotami zamedzili, je dôležité pleti zaistiť konštantnú úroveň hydratácie. Hydratačný prípravok pomôže zabrániť strate vody v dôsledku extrémneho tepla či chladu a umožní pokožke aj naďalej chrániť telo a vykonávať svoju funkciu bariéry. Čím silnejšia táto kožná bariéra bude, k tým menšej strate množstva vody dôjde, čo celkovo spomalí proces dehydratácie.

[1] Gisolfi, C. ‘Water Requirements During Exercise in the Heat’ in Applications for Military Personnel in Field Operations (1993) [Accessible at: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK236237/]
[2] Chinevere, T.D. et al, ‘Effect of heat acclimation on sweat minerals’ in Medicine and science in sports and exercise 40.5 (2008) pp. 886-891 [Accessible at:https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18408609]
[3] Institute of Medicine (US) Committee on Military Nutrition Research; Marriott BM, editor.Washington (DC):. 1993. (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK236237/)
[4] Maughan, R.J. ‘Fluid and electrolyte loss and replacement in exercise’. 1991. (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1895359)

Náš ikonický prípravok

 • Hydra Mag C+ - obrázok výrobku

  VICHY HOMME

  Hydra Mag C+

  Pleťový krém pre mužov

  Hydratačný krém proti známkam únavy na tvár a očné okolie

 • Najčítanejšie

  Fenomén URBAN AGEING

  Slow life

  Fenomén URBAN AGEING

  Aký vplyv má na pleť život v meste? Faktory, s ktorými sa v mestskom prostredí bežne stretávame, napr. fajčenie, smog a stres, spadajú pod hromadný pojem exposom a sú veľmi úzko spojené s predčasným starnutím pleti.

  Prečítať článok

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Slow life

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Avokádo je milované food bloggermi po celom svete a s viac ako 4,686,153 instagramovými postmi ( a áno, stále ich pribúda ) je dnes úplne základnou surovinou v kuchyni každého správneho labužníka. Čo je ale hlavnou výhodou tejto takzvanej zázračnej suroviny, ktorú máte na nákupnom zozname? Spýtali sme sa odborníkov Dr. Niny Roos a Raphaela Grumana, ako čo najlepšie využiť prínosy, ktoré môže avokádo ponúknuť našej pleti. Požiadali sme ich, aby nám objasnili tiež vedecké fakty.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4