OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Kyselina hyalurónová: cesta k žiarivej pleti

Pokiaľ chcete svoju pleť povzbudiť, mala by byť kyselina hyalurónová určite na vašom nákupnom zozname pleťových prípravkov! Vysvetlíme, ako táto mimoriadna hydratačná látka pôsobí na zvýšenie „faktora rozžiarenia" pleti pre sviežu a jasnejšiu pleť.

Kyselina hyalurónová: cesta k žiarivej pleti

Kyselina hyalurónová pomôže unavenej pleti


Cítite sa unavený, vystresovaný alebo vyčerpaný? Vaša pleť je pravdepodobne prvé miesto, na ktorom sa to prejaví. Úzkosť, únava a ďalšie príznaky stresu môžu mať na pleť veľký vplyv, čo ovplyvňuje jej schopnosť regenerácie, znižuje obnovu kožnej bariéry a sťahuje krvné cievy spôsobujúce bledý mdlý vzhľad.[1]
Pokiaľ ste si nedávno všimli, že vaša pleť vykazuje známky únavy, je dôležité zaistiť, aby bola pleť správne hydratovaná účinnými látkami, ako je kyselina hyalurónová pre pleť. Voda nielenže pomáha k väčšej elasticite pokožky, zvyšuje pružnosť a poddajnosť, ale chráni nás tiež pred škodlivými vonkajšími prvkami - od fajčenia, znečistenia a UV žiarenia po baktérie a infekciu. Vďaka tomu, že hydratovaná pleť môže správne plniť túto dôležitú ochrannú úlohu, nielen dobre vyzerá, ale aj sa dobre cíti - ahoj, žiarivá pleť!

[1] Altemus, M. ‘Stress-Induced Changes in Skin Barrier Function in Healthy Women’ (http://www.jidonline.org/article/S0022-202X(15)41329-6/fulltext)

Kyselina hyalurónová dokáže zadržať
1000 násobokvody voči svojej hmotnosti

Prečo je kyselina hyalurónová taká populárna?


Kyselinu hyalurónovú milujú odborníci na starostlivosť o pleť aj dermatológovia. Stáva sa jednou z najdiskutovanejších ingrediencií na blogoch o kráse a starostlivosti o pleť po celom svete. Poďme sa pozrieť na vedu. Molekuly kyseliny hyalurónovej majú významné hygroskopické vlastnosti, čo znamená, že sú schopné vtiahnuť a zadržať molekuly vody z okolitého prostredia. Štúdie v skutočnosti zistili, že kyselina hyalurónová dokáže vo vode udržať až 1 000-násobok svojej hmotnosti - čo vysvetľuje jej povesť jednej z najviac hydratačných látok na svete, ktorej sa nevyrovná ani aloe vera. Inými slovami, pokiaľ ide o hľadanie účinných, intenzívne hydratujúcich látok vhodných pre všetky typy pleti, je kyselina hyalurónová zásah do čierneho! Nie náhodou sa využívajú výplne kyselinou hyalurónovou aj v estetickej medicíne. Medzi najpopulárnejšie neinvazívne zákroky stále patrí zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou.

Náš ikonický prípravok

 • Posiľňujúci a vypĺňajúci Hyaluron-Booster 50 ml - obrázok výrobku
 • SUPREME - obrázok výrobku

   

  SUPREME

  Denné krémy

  Pre nepretržitú korekciu vrások a spevnenie pleti pre mladší vzhľad

 • MINÉRAL 89 PROBIOTIC FRACTIONS SÉRUM S PROBIOTICKÝMI ZLOŽKAMI - obrázok výrobku
 • Najčítanejšie

  Kolagén – všetko, čo potrebujete vedieť

  Ingrediencie

  Kolagén – všetko, čo potrebujete vedieť

  Čo ste počuli, je pravda. Vaša pleť je na ňom závislá.
  Pamätáte si dobu, kedy ste vôbec netušili, že je kolagén pre pleť dôležitý? Mali ste asi tak dvadsať rokov a produkcia kolagénu u vás bola taká vysoká (približne o 75 %  vyššia než s terajším postupujúcim vekom), že ste o ňom práve dvakrát nepremýšľali. Slovo kolagén ste niekde letmo započuli, vedeli ste, že ide o proteín a že nejakým spôsobom súvisí so štruktúrou pleti.

  Prečítať článok

  Peptidy: zoznámte sa s anti-ageingovou ingredienciou, ktorá mení všetko

  Ingrediencie

  Peptidy: zoznámte sa s anti-ageingovou ingredienciou, ktorá mení všetko

  Peptidy sú novou anti-ageingovou ingredienciou, po ktorej by ste sa rozhodne mali poobzerať.
  Retinol, antioxidanty, AHA kyseliny a vitamín C – všetky tieto zložky sú na zozname používaných kozmetických ingrediencií. Skoro by sa zdalo, že k nim každý mesiac pribudne nová superaktívna látka. Najnovšou senzáciou, o ktorej sa teraz v kozmetike hovorí, sú peptidy – krátke reťazce aminokyselín, z ktorých majú niektoré schopnosť opätovne obnoviť produkciu kolagénu a spomaliť tak proces starnutia. Vysvetlíme vám, prečo by ste túto anti-ageingovú ingredienciu mali poznať.

  Prečítať článok

  Viac než len hydratácia! Kyselina hyalurónová posúva anti-ageing na ďalšiu úroveň!

  Ingrediencie

  Viac než len hydratácia! Kyselina hyalurónová posúva anti-ageing na ďalšiu úroveň!

  Prečo je hydratujúca kyselina hyalurónová darom aj v starostlivosti proti starnutiu pokožky? 

  Kyselina hyalurónová, tajomstvo hydratovanej a vyplnenej pokožky. Najúčinnejšia hydratačná dermatologická aktívna látka. Ingrediencia, ktorá skrátka funguje. Nové technológie vstrebávania do pokožky ešte násobia jej účinky. Inovácie v procedúrach a inovácie v zložení ešte zvyšujú účinky na vyplnenie jemných liniek. Od mikroihličiek koncentrovanej kyseliny hyalurónovej pre difúziu do hlbšej vrstvy pokožky až po niekoľko jej foriem kombinovaných pre zvýšenie účinnosti, vitajte v ďalšej generácii kyseliny hyalurónovej.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4