OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Kyselina hyalurónová: cesta k žiarivej pleti

Pokiaľ chcete svoju pleť povzbudiť, mala by byť kyselina hyalurónová určite na vašom nákupnom zozname pleťových prípravkov! Vysvetlíme, ako táto mimoriadna hydratačná látka pôsobí na zvýšenie „faktora rozžiarenia" pleti pre sviežu a jasnejšiu pleť.

Kyselina hyalurónová: cesta k žiarivej pleti

Kyselina hyalurónová pomôže unavenej pleti


Cítite sa unavený, vystresovaný alebo vyčerpaný? Vaša pleť je pravdepodobne prvé miesto, na ktorom sa to prejaví. Úzkosť, únava a ďalšie príznaky stresu môžu mať na pleť veľký vplyv, čo ovplyvňuje jej schopnosť regenerácie, znižuje obnovu kožnej bariéry a sťahuje krvné cievy spôsobujúce bledý mdlý vzhľad.[1]
Pokiaľ ste si nedávno všimli, že vaša pleť vykazuje známky únavy, je dôležité zaistiť, aby bola pleť správne hydratovaná účinnými látkami, ako je kyselina hyalurónová pre pleť. Voda nielenže pomáha k väčšej elasticite pokožky, zvyšuje pružnosť a poddajnosť, ale chráni nás tiež pred škodlivými vonkajšími prvkami - od fajčenia, znečistenia a UV žiarenia po baktérie a infekciu. Vďaka tomu, že hydratovaná pleť môže správne plniť túto dôležitú ochrannú úlohu, nielen dobre vyzerá, ale aj sa dobre cíti - ahoj, žiarivá pleť!

[1] Altemus, M. ‘Stress-Induced Changes in Skin Barrier Function in Healthy Women’ (http://www.jidonline.org/article/S0022-202X(15)41329-6/fulltext)

Kyselina hyalurónová dokáže zadržať
1000 násobokvody voči svojej hmotnosti

Prečo je kyselina hyalurónová taká populárna?


Kyselinu hyalurónovú milujú odborníci na starostlivosť o pleť aj dermatológovia. Stáva sa jednou z najdiskutovanejších ingrediencií na blogoch o kráse a starostlivosti o pleť po celom svete. Poďme sa pozrieť na vedu. Molekuly kyseliny hyalurónovej majú významné hygroskopické vlastnosti, čo znamená, že sú schopné vtiahnuť a zadržať molekuly vody z okolitého prostredia. Štúdie v skutočnosti zistili, že kyselina hyalurónová dokáže vo vode udržať až 1 000-násobok svojej hmotnosti - čo vysvetľuje jej povesť jednej z najviac hydratačných látok na svete, ktorej sa nevyrovná ani aloe vera. Inými slovami, pokiaľ ide o hľadanie účinných, intenzívne hydratujúcich látok vhodných pre všetky typy pleti, je kyselina hyalurónová zásah do čierneho! Nie náhodou sa využívajú výplne kyselinou hyalurónovou aj v estetickej medicíne. Medzi najpopulárnejšie neinvazívne zákroky stále patrí zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou.

Redakcia

Náš ikonický prípravok

Hyaluron-Booster Posilňujúca a obnovujúca pleťová maska - obrázok výrobku

Hyaluron-Booster Posilňujúca a obnovujúca pleťová maska

Hyaluron-Booster Očný 15 ml - obrázok výrobku

Hyaluron-Booster Očný 15 ml

Každodenní dávka síly pro vaše oční okolí

( 2 názorov )

go to top