Stažení se týká pouze níže uvedených výrobků:

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULE 1.8ml

Dotčený výrobek

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 1.8ml

Popis kategorie výrobku

Vzorek

Popis materiálu

ECH LIFT AMP Inter 1.8ml

EAN

30157880

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 30 x 1.8ml

Dotčený výrobek

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 30 x 1.8ml

Popis kategorie výrobku

Hotový výrobek

Popis materiálu

LIFT AMP 1.8ml x30 EN FR NL

EAN

3337875670630

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 10 x 1.8ml

Dotčený výrobek

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 10 x 1.8ml

Popis kategorie výrobku

Hotový výrobek

Popis materiálu

LIFT AMP 1,8ml x10 DE/FR (IT)

EAN

3337875702508

Máte-li jakékoliv dotazy k přípravku LiftActiv Peptide-C Ampoules, kontaktujte prosím naši zákaznickou linku na čísle +421 233 215 662 anebo navštivte www.vichy.sk. Pro vaši informaci uvádíme, že je možné zakoupit alternativu k ampulím LiftActiv Peptide-C: sérum Vichy Liftactiv Supreme Vitamin C Serum, které řeší stejné problémy pleti. Nabízí jiný a snadný způsob aplikace pomocí kapátka.

OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Každodenný stres a jeho podiel na vypadávaní vlasov

Môže sa zdať, že stres je aktuálne nevyhnutnou súčasťou nášho života – máme pracovné starosti a stresuje nás aj mnoho drobných nepríjemností, ktoré so sebou prináša život v meste. Ako ale môže stres ovplyvniť vaše vlasy?

Každodenný stres a jeho podiel na vypadávaní vlasov

Čo spôsobuje vypadávanie vlasov?

Vypadávanie vlasov má niekoľko príčin a jednou z nich (ktorej sme vystavení všetci) je práve stres. American Institute of Stress ako obvyklé symptómy nadmerného stresu uvádza problémy so spánkom, úzkosť a zvýšenú chuť do jedla. Tieto faktory si následne vyberajú svoju daň na celom organizme – vlasy nevynímajúc. Úplne zásadný je kvalitný nočný odpočinok, kedy počas spánku dochádza k prirodzenej regenerácii pleti. Nedostatok spánku spoločne s nadbytkom kortizolu oslabuje obranyschopnosť pokožky. Podľa Trichologickej spoločnosti môže byť vypadávanie vlasov známkou nedostatku vitamínov – pre zdravie vlasov je preto vyvážený jedálniček úplne nevyhnutný.

Zvládanie stresu pre zdravšie vlasy

Odborníci sa zhodujú, že zlepšenie schopnosti zvládať stres je v prípade vypadávania vlasov veľmi dôležité a problém v podstate rieši. Okrem lepšieho jedálnička si preto nájdite techniku odbúravania stresu, ktorá bude sedieť vašej osobnosti – skvelou voľbou je napríklad joga, ktorá kombinuje fyzické cvičenie a meditáciu. Alebo vyskúšajte napríklad box – dostanete tak zo seba zvyšky stresu a navyše si doprajete účinné kardiovaskulárne cvičenie! Lifestylové a športové časopisy často odporúčajú druh cvičenia pravidelne meniť, aby ste sa vyhli stagnácii. Pre extra účinok do svojho tréningu pokojne zaraďte aj zdvíhanie činiek. Výbornou alternatívou sú aj tímové športy, môžete tak tráviť čas s priateľmi a stresu sa zbavíte spoločne. Techniky dýchania založené na metóde mindfulness (všímavosť) vám tiež môžu pomôcť oslobodiť sa od zdroja stresu a zmierniť jeho dopad na vašu fyzickú a mentálnu pohodu. Môžete začať tým, že si prezriete internetové stránky venujúce sa tematike mindfulness. Pokiaľ zlepšíte svoju odolnosť voči stresu, porazíte nielen vypadávanie vlasov, ale zlepšíte aj svoj celkový zdravotný stav a budete spokojnejší!

Náš ikonický prípravok

go to top