Stiahnutie z trhu sa týka len nižšie uvedených výrobkov:

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULE 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Vzorka

Popis materiálu

ECH LIFT AMP Inter 1.8ml

EAN

30157880

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 30 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 30 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1.8ml x30 EN FR NL

EAN

3337875670630

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 10 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 10 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1,8ml x10 DE/FR (IT)

EAN

3337875702508

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa ampuliek LiftActiv Peptide-C, kontaktujte našu zákaznícku linku na čísle +421 233 215 662 alebo navštívte stránku www.vichy.sk. Pre vašu informáciu, k ampulkám LiftActiv Peptide-C je možné zakúpiť alternatívu: sérum Vichy Liftactiv Supreme Vitamín C, ktoré rieši rovnaké problémy pleti. Ponúka iný a jednoduchý spôsob aplikácie pomocou kvapkadla.

OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Je príčinou akné nezdravá strava?

Možno vás prekvapí, že navzdory všeobecne rozšírenému presvedčeniu nebýva nezdravá strava dôvodom vzniku akné. Čítajte ďalej a zistite pravdu o tom, aký vplyv môže mať váš jedálniček na pleť.

Je príčinou akné nezdravá strava?

Aký vplyv má náš jedálniček na akné


Na symptómy spojené s akné môže mať vplyv mnoho vonkajších faktorov vrátane znečistenia, teploty a - áno, nezdravej stravy. To ale neznamená, že občasné maškrtenie vašej obľúbenej čokolády stojí za zhoršením akné. Aj keď vám asi kedysi vaša babka tvrdila opak, medzi nezdravým jedlom a výsevom akné neexistuje žiadna preukázaná spojitosť. Závažný vplyv na pleť má však nedostatočná výživa, ktorá môže spôsobiť všetko od vitiliga až po dermatitídu. Neexistuje však dôkaz, ktorý by potvrdzoval, že konzumácia niektorých druhov potravín súvisí špecificky so vznikom akné.[1] Nevyvážená strava bez dostatočného prísunu ovocia a zeleniny však rozhodne bude mať dopad na stav vašej pleti. Preto je dôležité ustrážiť si, že denne zjete aspoň 5 kúskov ovocia a zeleniny.

Lifestylové tipy, ako mať akné pod kontrolou

Len správne hydratovaná pleť môže byť vyvážená. Pokiaľ teda chcete zlepšiť celkový stav svojej pleti, mal by pre vás byť prioritou príjem tekutín, a to predovšetkým vody. Ako sme už uviedli vyššie, neexistuje žiadna súvislosť medzi mastným jedlom alebo čokoládou a negatívnym dopadom na akné. Vyvážená strava je však to najlepšie, čo svojej pleti môžete dopriať. Zaistíte si tak dlhodobo jej zdravie.

Pokiaľ trpíte obzvlášť viditeľnými prejavmi akné, je dôležité naučiť sa zvládať stres. Akné totiž môže výrazne ovplyvniť naše sebavedomie a veľký stres symptómy spojené s akné zhoršuje[2], - nie je to síce jednoduché, ale pokiaľ sa naučíte mať stres spojený s akné pod kontrolou, z dlhodobého hľadiska to stavu vašej pleti prospeje.


Sources:
[1] K H Basavaraj, C Seemanthini, and R Rashmi, ‘Diet in Dermatology: Present Perspectives’ in Indian Journal of Dermatology (2010) 55 (3) : pp. 205–210
[2] G. Yosipovitch, M. Tang, A.G. Dawn, M. Chen, C.L. Goh, Y. Huak, L. Seng, ‘Study of psychological stress, sebum production and acne vulgaris in adolescents’ in Acta Derm Venereol (2007) 87 (2), pp. 135-9. Accessible at https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17340019

Náš ikonický prípravok

go to top