OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

Je príčinou akné nezdravá strava?

Možno vás prekvapí, že navzdory všeobecne rozšírenému presvedčeniu nebýva nezdravá strava dôvodom vzniku akné. Čítajte ďalej a zistite pravdu o tom, aký vplyv môže mať váš jedálniček na pleť.

Je príčinou akné nezdravá strava?

Aký vplyv má náš jedálniček na akné


Na symptómy spojené s akné môže mať vplyv mnoho vonkajších faktorov vrátane znečistenia, teploty a - áno, nezdravej stravy. To ale neznamená, že občasné maškrtenie vašej obľúbenej čokolády stojí za zhoršením akné. Aj keď vám asi kedysi vaša babka tvrdila opak, medzi nezdravým jedlom a výsevom akné neexistuje žiadna preukázaná spojitosť. Závažný vplyv na pleť má však nedostatočná výživa, ktorá môže spôsobiť všetko od vitiliga až po dermatitídu. Neexistuje však dôkaz, ktorý by potvrdzoval, že konzumácia niektorých druhov potravín súvisí špecificky so vznikom akné.[1] Nevyvážená strava bez dostatočného prísunu ovocia a zeleniny však rozhodne bude mať dopad na stav vašej pleti. Preto je dôležité ustrážiť si, že denne zjete aspoň 5 kúskov ovocia a zeleniny.

Lifestylové tipy, ako mať akné pod kontrolou

Len správne hydratovaná pleť môže byť vyvážená. Pokiaľ teda chcete zlepšiť celkový stav svojej pleti, mal by pre vás byť prioritou príjem tekutín, a to predovšetkým vody. Ako sme už uviedli vyššie, neexistuje žiadna súvislosť medzi mastným jedlom alebo čokoládou a negatívnym dopadom na akné. Vyvážená strava je však to najlepšie, čo svojej pleti môžete dopriať. Zaistíte si tak dlhodobo jej zdravie.

Pokiaľ trpíte obzvlášť viditeľnými prejavmi akné, je dôležité naučiť sa zvládať stres. Akné totiž môže výrazne ovplyvniť naše sebavedomie a veľký stres symptómy spojené s akné zhoršuje[2], - nie je to síce jednoduché, ale pokiaľ sa naučíte mať stres spojený s akné pod kontrolou, z dlhodobého hľadiska to stavu vašej pleti prospeje.


Sources:
[1] K H Basavaraj, C Seemanthini, and R Rashmi, ‘Diet in Dermatology: Present Perspectives’ in Indian Journal of Dermatology (2010) 55 (3) : pp. 205–210
[2] G. Yosipovitch, M. Tang, A.G. Dawn, M. Chen, C.L. Goh, Y. Huak, L. Seng, ‘Study of psychological stress, sebum production and acne vulgaris in adolescents’ in Acta Derm Venereol (2007) 87 (2), pp. 135-9. Accessible at https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17340019

Náš ikonický prípravok

 • Novinka

  Normaderm Phytosolution - Krém s dvojitým účinkom pre korekciu nedokonalostí pleti so sklonom k akné - obrázok výrobku
 • Prípravok na čistenie pleti 3v1 - obrázok výrobku

  NORMADERM

  Prípravok na čistenie pleti 3v1

  Prípravky na čistenie pleti

  Pleť je dokonale čistá, svieža, s pocitom komfortu

 • Best-seller

  Micelárna voda 3v1 pre pleť s nedokonalosťami - obrázok výrobku

  NORMADERM

  Micelárna voda 3v1 pre pleť s nedokonalosťami

  Micelárne vody

  Čistí pleť od nečistôt, nadbytočného kožného mazu a odličuje make-up

 • Najčítanejšie

  Buďte v menopauze v pohode

  Pleť

  Buďte v menopauze v pohode

  Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4