OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Drdol, chvost, vrkoč… Môže byť príčinou vypadávania vlasov váš účes?

Ktorým účesom sa vyhnúť v prípade, že vás trápi vypadávanie alebo rednutie vlasov? Vyspovedali sme špecialistku na vedeckú komunikáciu značky Vichy Laurie Jacquet, ktorá Vám zároveň prezradí tie najlepšie tipy, ako sa starať o krehké vlasy.

Drdol, chvost, vrkoč… Môže byť príčinou vypadávania vlasov váš účes?

Čo spôsobuje vypadávanie vlasov?

Trápi vás vypadávanie vlasov? Nepanikárte. Problém najskôr nebude vo vašej závislosti na zapletaní francúzskych vrkočov. Hlavná príčina vypadávania vlasov totiž súvisí s pokožkou hlavy. Kolagén hromadiaci sa okolo vlasového korienka postupne tvrdne, v dôsledku čoho potom dochádza k stuhnutiu a scitliveniu vlasového puzdra – spomaľuje sa výživa vlasu a životný cyklus vlasu sa drasticky skracuje. Výsledný tlak na vlasový folikul spôsobuje, že krehké vlasy vypadávajú omnoho ľahšie, čo následne vedie k predčasnému vypadávaniu vlasov.

Každodenné nosenie chvosta alebo drdolu samozrejme nie je tým hlavným dôvodom, prečo vlasy vypadávajú. Pokiaľ ste však zaznamenali, že vám vlasy vypadávajú viac než zvyčajne, môže byť ten pravý čas na zmenu vašej stylingovej rutiny (aspoň pokiaľ sa problém nevyrieši). Zmena spôsobu, akým upravujete svoje vlasy, dá oddýchnuť vlasovým vláknam od ťahu rovnakým smerom, minimalizuje riziko ich lámania a zmierni aj ďalší extra stres kladený na už tak scitlivené vlasy.

Pokiaľ ste si pri česaní či umývaní hlavy všimli, že vám vypadáva viac vlasov než zvyčajne, vyhnite sa prílišnej úpravy vlasov kefou, ktorá môže vlasy ťahať.

Tipy, ako sa starať o krehké vlasy

Požiadali sme odborníčku Laurie Jacquet, aby sa s nami podelila o svoje tipy, ako sa starať o jemné vlasy so sklonom k rednutiu či vypadávaniu. Po prvé, správajte sa k svojim vlasom šetrne. Laurie tvrdí: „Pokiaľ ste si pri česaní či umývaní hlavy všimli, že vám vypadáva viac vlasov než zvyčajne, vyhnite sa prílišnej úpravy vlasov kefou, ktorá môže vlasy ťahať. Buďte tiež šetrní pri nanášaní šampónu a vždy následne použite balzam alebo kondicionér v spreji, aby sa vlasy pri rozčesávaní nemotali.“ Posilňujúci šampón Dercos je obohatený o Aminexil, patentovanú molekulou Vichy pôsobiacu proti vypadávaniu vlasov, u ktorej bolo preukázané, že pomáha zastaviť hromadenie kolagénu pri korienkoch vlasov.
Čomu by ste sa mali radšej vyhnúť? Vyvarujte sa nešetrného farbenia a tepelného ošetrenia vlasov, ako sú napríklad trvalá či fúkaná. Vlasy by ste tiež nemali príliš pevne sťahovať do chvosta a vrkočov. Laurie odporúča vlasy nechať čo najčastejšie voľne rozpustené, čím predídete ťahaniu už tak oslabených prameňov. Pokiaľ do práce nosíte pokrývku hlavy alebo helmu, stiahnite vlasy ideálne látkovou alebo plastovou gumičkou. Zmiernite tak tlak na pokožku hlavy a predídete lámaniu a štiepeniu vlasov. Pravidelne tiež obmieňajte účes a miesto cestičky, môže to pomôcť zmierniť tlak na jemné vlasy.

Najčítanejšie

Rôzne druhy lupín – aké trápia vás?

Vlasy

Rôzne druhy lupín – aké trápia vás?

Trápia vás lupiny a nemôžete sa ich aj napriek všetkým snahám zbaviť? Možno je čas zmeniť starostlivosť o vlasovú pokožku. Poradíme vám, ako sa zbaviť suchých a mastných lupín, a vysvetlíme, aký je medzi nimi vlastne rozdiel.

Prečítať článok

Densi-Solutions: 3 kroky pre obnovu hustoty vlasov

Vlasy

Densi-Solutions: 3 kroky pre obnovu hustoty vlasov

Na vlasy v dnešnej dobe pôsobí stále viac negatívnych faktorov. UV žiarenie, znečistenie, fénovanie, farbenie atď. To všetko má za následok poškodenie štruktúry vlasu, ktorý je potom slabý, unavený a má väčší sklon k vypadávaniu. Laboratóriá Vichy a DERCOS preto vyvinuli kompletný regeneračný rad 3 prípravkov DENSI-SOLUTIONS!

Prečítať článok

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

1 minúta
na analýzu
Vašej pleti

Urobte si selfie

Vyplňte informácie o svojom profile

Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaša silná stránka
Vrásky pod
očami
Vaša priorita
Strata pevnosti pleti

Objavte
SkinconsultAI

circle1circle2circle3circle4