OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Drdol, chvost, vrkoč… Môže byť príčinou vypadávania vlasov váš účes?

Ktorým účesom sa vyhnúť v prípade, že vás trápi vypadávanie alebo rednutie vlasov? Vyspovedali sme špecialistku na vedeckú komunikáciu značky Vichy Laurie Jacquet, ktorá Vám zároveň prezradí tie najlepšie tipy, ako sa starať o krehké vlasy.

Drdol, chvost, vrkoč… Môže byť príčinou vypadávania vlasov váš účes?

Čo spôsobuje vypadávanie vlasov?

Trápi vás vypadávanie vlasov? Nepanikárte. Problém najskôr nebude vo vašej závislosti na zapletaní francúzskych vrkočov. Hlavná príčina vypadávania vlasov totiž súvisí spokožkou hlavy. Kolagén hromadiaci sa okolo vlasového korienka postupne tvrdne, v dôsledku čoho potom dochádza k stuhnutiu a scitliveniu vlasového puzdra – spomaľuje sa výživa vlasu a životný cyklus vlasu sa drasticky skracuje. Výsledný tlak na vlasový folikul spôsobuje, že krehké vlasy vypadávajú omnoho ľahšie, čo následne vedie k predčasnému vypadávaniu vlasov.

Každodenné nosenie chvosta alebo drdolu samozrejme nie je tým hlavným dôvodom, prečo vlasy vypadávajú. Pokiaľ ste však zaznamenali, že vám vlasy vypadávajú viac než zvyčajne, môže byť ten pravý čas na zmenu vašej stylingovej rutiny (aspoň pokiaľ sa problém nevyrieši). Zmena spôsobu, akým upravujete svoje vlasy, dá oddýchnuť vlasovým vláknam od ťahu rovnakým smerom, minimalizuje riziko ich lámania a zmierni aj ďalší extra stres kladený na už tak scitlivené vlasy.

Pokiaľ ste si pri česaní či umývaní hlavy všimli, že vám vypadáva viac vlasov než zvyčajne, vyhnite sa prílišnej úpravy vlasov kefou, ktorá môže vlasy ťahať.

Tipy, ako sa starať o krehké vlasy

Požiadali sme odborníčku Laurie Jacquet, aby sa s nami podelila o svoje tipy, ako sa starať o jemné vlasy so sklonom k rednutiu či vypadávaniu. Po prvé, správajte sa k svojim vlasom šetrne. Laurie tvrdí: „Pokiaľ ste si pri česaní či umývaní hlavy všimli, že vám vypadáva viac vlasov než zvyčajne, vyhnite sa prílišnej úpravy vlasov kefou, ktorá môže vlasy ťahať. Buďte tiež šetrní pri nanášaní šampónu a vždy následne použite balzam alebo kondicionér v spreji, aby sa vlasy pri rozčesávaní nemotali.“ Posilňujúci šampón Dercos je obohatený o Aminexil, patentovanú molekulou Vichy pôsobiacu proti vypadávaniu vlasov, u ktorej bolo preukázané, že pomáha zastaviť hromadenie kolagénu pri korienkoch vlasov.
Čomu by ste sa mali radšej vyhnúť? Vyvarujte sa nešetrného farbenia a tepelného ošetrenia vlasov, ako sú napríklad trvalá či fúkaná. Vlasy by ste tiež nemali príliš pevne sťahovať do chvosta a vrkočov. Laurie odporúča vlasy nechať čo najčastejšie voľne rozpustené, čím predídete ťahaniu už tak oslabených prameňov. Pokiaľ do práce nosíte pokrývku hlavy alebo helmu, stiahnite vlasy ideálne látkovou alebo plastovou gumičkou. Zmiernite tak tlak na pokožku hlavy a predídete lámaniu a štiepeniu vlasov. Pravidelne tiež obmieňajte účes a miesto cestičky, môže to pomôcť zmierniť tlak na jemné vlasy.

Redakcia

Náš ikonický prípravok

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pre ženy

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pre ženy

( 5 názorov )

Best-seller

Energizujúci šampón

Energizujúci šampón

( 86 názorov )

ENERGIZUJÚCI POSILŇUJÚCI KONDICIONÉR

ENERGIZUJÚCI POSILŇUJÚCI KONDICIONÉR

( 36 názorov )

go to top