OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Základné informácie o očnom kréme: prečo klasický hydratačný krém na tvár nestačí

Keď máme málo času, robíme to samozrejme všetci – rýchle nanesenie klasického hydratačného krému na tvár ale v okolí očí ničomu nepomôže.

Základné informácie o očnom kréme: prečo klasický hydratačný krém na tvár nestačí

Čítajte ďalej a my vám vysvetlíme, prečo je také dôležité sa o túto delikátnu oblasť starať pomocou špeciálneho prípravku.

Prečo kontúry očí vyžadujú špeciálnu starostlivosť?

Okolie očí síce nezaberá práve veľkú plochu, aj tak však ide o najviac namáhanú časť našej tváre. Vedeli ste napríklad, že za deň priemerne žmurkneme až 10 000-krát? Delikátna pokožka v okolí očí je navyše veľmi citlivá na slnečné svetlo a poškodenie vyvolané UV žiarením, a to preto, že je tu pokožka veľmi tenká. Z toho dôvodu sa práve v okolí očí objavujú prvé známky starnutia.

Pleť v okolí očí je asi o tri až päť milimetrov tenšia než pleť na zvyšku tváre, chýbajú jej totiž tukové bunky, ktoré našej tvári spravidla dodávajú plný a mladistvý vzhľad. Na rozdiel od ostatných častí tela tu hypodermis (najhlbšia vrstva kože, v ktorej je skladovaný tuk vypĺňajúci našu tvár a telo) nemá žiadne vlastné tukové bunky, a to znamená, že pleť v očnom okolí stráca objem rýchlejšie, než je to pri ostatných častiach tváre.

V kocke? Pleť okolo očí je citlivejšia, krehkejšia a má väčšiu tendenciu podliehať poškodeniam spôsobeným vonkajšími faktormi. Pokiaľ sa o okolie očí nebudeme správne starať, je pravdepodobné, že bude pôsobiť ochabnutým a/alebo prepadnutým dojmom. V porovnaní s ostatnými časťami tváre majú kontúry očí iné potreby a váš bežný hydratačný krém preto túto jemnú oblasť tak úplne nezachráni.

Prečo očný krém rozhodne prekoná váš klasický hydratačný krém

Prečo je očný krém taký dôležitý? Začneme tým, že si vysvetlíme, čo nerobiť, keď do svojej kozmetickej rutiny zapojíte aj očný krém.  

Väčšina z nás volí prípravky starostlivosti o pleť podľa toho, aký konkrétny problém s pleťou rieši. Boli by ste ale prekvapení, koľkí z nás sa domnievajú, že bežný denný alebo nočný krém je vhodný aj na okolie očí. Tvár by ste si najskôr tiež neumyli sprchovacím gélom (aspoň dúfame), a z rovnakého dôvodu nie je ani extra vrstva denného krému pod oči rovnako účinná ako aplikácia očného krému s cieleným účinkom. Ak sa stretávate s drobnými šupinkami na lícach, môžu pre vás byť prípravky navrhnuté pre zadržiavanie vlhkosti v pleti v zime ideálne, pokiaľ ale máte ráno napuchnuté oči, môže zloženie týchto produktov viesť k uzavretiu vody v pleti.
Ako teda zvládnuť túto veľmi tenkú hranicu medzi prílišnou a nedostatočnou mierou hydratácie? Pri výbere očného krému, ktorý bude účinne pôsobiť na najbežnejšie problémy, s ktorými sa v okolí očí stretávate (napr. vačky, tmavé kruhy pod očami alebo jemné linky), je dôležité správne zvoliť ingrediencie. A to predovšetkým preto, že problémy spojené s okolím očí sú špecifické. Hľadajte ľahké gélové alebo krémové textúry a nenanášajte ich vo veľkom množstve – tajomstvo je aplikovať ich v malom množstve a často. Skvelý spôsob, ako predísť tvorbe jemných liniek a vrások a ako si pomôcť pri občasnom opuchnutí očí, je spojiť účinný očný krém (v ideálnom prípade s obsahom aktívnych látok) s pravidelnou masážou tváre.

Redakcia

Náš ikonický prípravok

Hyaluron-Booster Očný 15 ml - obrázok výrobku

Hyaluron-Booster Očný 15 ml

Každodenní dávka síly pro vaše oční okolí

( 2 názorov )

Prípravok na okolie očí a pier

Prípravok na okolie očí a pier

go to top