OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Mandle - najkratšia prírodná cesta k žiarivej pleti

Mandle sú jedným jednou z najdôležitejších a najpopulárnejších potravín pre zdravie pleti, ročne sa ich vyprodukuje viac ako 1,24 milióna ton.

Mandle - najkratšia prírodná cesta k žiarivej pleti
Almonds the all-natural shortcut to glowing skin

V súvislosti s mandľami sa tak často objavuje veľa poloprávd či mýtov. Požiadali sme preto výživového poradcu Raphaela Grumana a dermatologičku Ninu Roos, aby sa s nami podelili o pár tipov, ako z tejto superpotraviny vyťažiť čo najviac. Spýtali sme sa ich tiež na špecifické benefity, ktoré majú mandle pre našu pleť.

Ako mandle pomáhajú pleti k tomu, aby bola hydratovaná

V súvislosti so žiarivou a zdravou pleťou sa dermatologička Dr. Nina Roos zmieňuje o dobrej povesti mandlí. Mandle totiž prirodzene obsahujú vysoký podiel antioxidantov, ktoré pomáhajú hydratovať pleť a posilňujú schopnosť buniek epidermy zadržiavať vlhkosť. To znamená, že prirodzená funkcia kožnej bariéry ďalej chráni vrchnú vrstvu buniek pleti a bojuje proti negatívnym vplyvom poškodenia spôsobeného vplyvom slnka či znečisteného vzduchu. Tak ako väčšina orechov, i mandle sú plné biotínu, ktorý pomáha stimulovať tvorbu keratínu. Keratín je pre zdravú pleť, vlasy a nechty nevyhnutný. Pre mdlé a lámavé vlasy a štiepiace sa nechty Nina odporúča pokrmy s vysokým obsahom vitamínu E – a pomôcť vám môže tiež topická aplikácia vitamínu E. Presne toto ospravedlnenie sme potrebovali k tomu, aby sme si dopriali ďalšie rozmaznávanie!

Mandle: skvelé raňajky pre zdravú pleť, vlasy a nechty

Mandle obsahujú veľké množstvo vlákniny a vitamínu E a sú ideálnym olovrantom okolo štvrtej hodiny popoludní, keď nám začne klesať hladina cukru v krvi – nevyberajte sladký alebo slaný variant (to isté platí pre pekanové orechy, arašidy a kešu oriešky). Podľa výživového poradcu Raphaela Grumana by sme sa mali zamerať na nedochucovanú formu mandlí, pokiaľ je naším cieľom mať zdravé vlasy, nechty a pleť. Pražené mandle môžeme použiť na všetko – od ovsenej kaše po šaláty či kura alebo rybu. Sú tiež skvelou alternatívou k praclíkom a arašidom, keď sa zídete s priateľmi a máte chuť niečo pojedať. Pre prípad ,že chystáte večierok, Raphael odporúča vymeniť hranolčeky a dípy za misku s mandľami alebo inými orechmi, ako sú vlašské orechy alebo para orechy, ktoré pleti prinášajú podobné benefity. Mandle sú chutné, chrumkavé a plné dobrôt. Hrsť mandlí (asi 15 kusov) je skvelý spôsob, ako sa zasýtiť , bez toho aby sme sa napchávali sladkosťami, ktoré si potom vyberú daň v oblasti brucha. Koniec koncov je predsa mnoho oveľa horších vecí, na ktorých si môžeme vypestovať závislosť, ako je miska so zmesou chrumkavých orieškov.

Mandle obsahujú veľké množstvo biotínu, ktorý stimuluje tvorbu keratínu. Keratín je nevyhnutný pre zdravú pleť, vlasy a nechty. Mandle sú tiež zdrojom vitamínu E, ktorý môže pomôcť zlepšiť suché vlasy a štiepiace sa nechty.

Náš ikonický prípravok

 • Best-seller

  Fluidný krém - obrázok výrobku

  SLOW ÂGE

  Fluidný krém

  Denné krémy

  Krém spomaľujúci prejavy starnutia pleti

 • Najčítanejšie

  Fenomén URBAN AGEING

  Slow life

  Fenomén URBAN AGEING

  Aký vplyv má na pleť život v meste? Faktory, s ktorými sa v mestskom prostredí bežne stretávame, napr. fajčenie, smog a stres, spadajú pod hromadný pojem exposom a sú veľmi úzko spojené s predčasným starnutím pleti.

  Prečítať článok

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Slow life

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Avokádo je milované food bloggermi po celom svete a s viac ako 4,686,153 instagramovými postmi ( a áno, stále ich pribúda ) je dnes úplne základnou surovinou v kuchyni každého správneho labužníka. Čo je ale hlavnou výhodou tejto takzvanej zázračnej suroviny, ktorú máte na nákupnom zozname? Spýtali sme sa odborníkov Dr. Niny Roos a Raphaela Grumana, ako čo najlepšie využiť prínosy, ktoré môže avokádo ponúknuť našej pleti. Požiadali sme ich, aby nám objasnili tiež vedecké fakty.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4