getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = SK Test : 'SK/'

OK

OKCancel


Ďakujeme

Zavrieť
mediacachable:1

Má váš pracovný život negatívny vplyv na vaše vlasy?

 • Obľúbené

Medzi vypadávaním vlasov a stresom existuje súvislosť. Uviazli ste v začarovanom kruhu obrovského množstva práce a nedostatku spánku, chýba vám láska a máte tiež omnoho menej vlasov?

Má váš pracovný život negatívny vplyv na vaše vlasy?

V období stresu, keď toho máte v práci až nad hlavu, nestíhate rodinu, ste osamelí alebo frustrovaní, môžete na vankúši alebo hrebeni nachádzať väčšie chumáče vlasov než zvyčajne. Môže to byť varovným signálom, aby ste spomalili a našli harmóniu v prostredí, v ktorom žijete. Vyhnete sa tak aj ochoreniam, ktoré vyvoláva práve stres.

Začarovaný kruh pracovného stresu

Pokiaľ je vlasový výpadok viditeľný, dramaticky ovplyvňuje vaše sebavedomie, čo vedie k ďalšiemu stresu. To vám sťaží dosahovanie svojich osobných aj profesijných cieľov. Našťastie v prípade vypadávania vlasov (podobne ako pri ostatných symptómoch vzniknutých v dôsledku stresu – zápcha, bolesť hlavy, nespavosť, nedostatočné libido) ide o dočasný stav, pokúste sa preto si s týmto problémom príliš nelámať hlavu. Zamerajte sa na pozitívne zmeny, vďaka ktorým sa budete cítiť dobre, a vaše vlasy by sa mali opäť postupne obnoviť.

Skontrolujte svoj jedálniček

Pokiaľ obedovú pauzu trávite pri pracovnom stole – alebo pokiaľ obed dokonca úplne vynecháte – pripravujete telo o všetky živiny, ktoré potrebuje. A to sa viditeľne odrazí na stave vašej pleti a vlasoch. Doprajte si prestávku, zvýšite tým nielen svoju efektivitu, ale celkom určite zlepšíte aj svoj celkový zdravotný stav. Dajte si obed tvorený z kvalitných bielkovín (napríklad ryby), čerstvej zeleniny a tmavozelených listov plných železa. Vyhnite sa fast foodu a na olovrant siahnite po porcii nesolených orieškov. Vaše telo, a najmä vaše vlasy, vás budú milovať, pretože oriešky sú doslova nabité zdravými proteínmi a minerálmi.

Spánok by pre vás mal byť prioritou

Pokiaľ ste v noci hore kvôli pracovnému vyťaženiu, emocionálnemu vypätiu alebo starostiam o rodinu, tkanivá vášho tela sa neregenerujú správne. Vyskúšajte relaxačný kúpeľ, dajte si večer hrnček upokojujúceho rumančekového čaju – a bežte skoro spať.

Vyskúšajte kozmetické riešenie

Nový Aminexil Clinical 5 od Vichy bol vyvinutý ako kúra proti vypadávaniu vlasov. Pravidelná masáž a každodenná aplikácia účinok ešte zintenzívňujú.

Náš ikonický prípravok

 • Aminexil Clinical 5 - muži

  DERCOS

  Aminexil Clinical 5 - muži

  Multiúčelová kúra proti vypadávaniu vlasov

 • Aminexil Clinical 5 - pre ženy

  DERCOS

  Aminexil Clinical 5 - pre ženy

  Starostlivosť o vlasy

  Viacúčelová kůra proti vypadávaniu vlasov

 • Najčítanejšie

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  SLOW LIFE

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Avokádo je milované food bloggermi po celom svete a s viac ako 4,686,153 instagramovými postmi ( a áno, stále ich pribúda ) je dnes úplne základnou surovinou v kuchyni každého správneho labužníka. Čo je ale hlavnou výhodou tejto takzvanej zázračnej suroviny, ktorú máte na nákupnom zozname? Spýtali sme sa odborníkov Dr. Niny Roos a Raphaela Grumana, ako čo najlepšie využiť prínosy, ktoré môže avokádo ponúknuť našej pleti. Požiadali sme ich, aby nám objasnili tiež vedecké fakty.

  Prečítať článok

  Fenomén URBAN AGEING

  SLOW LIFE

  Fenomén URBAN AGEING

  Aký vplyv má na pleť život v meste? Faktory, s ktorými sa v mestskom prostredí bežne stretávame, napr. fajčenie, smog a stres, spadajú pod hromadný pojem exposom a sú veľmi úzko spojené s predčasným starnutím pleti.

  Prečítať článok

  go to top