OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Má váš pracovný život negatívny vplyv na vaše vlasy?

Medzi vypadávaním vlasov a stresom existuje súvislosť. Uviazli ste v začarovanom kruhu obrovského množstva práce a nedostatku spánku, chýba vám láska a máte tiež omnoho menej vlasov?

Má váš pracovný život negatívny vplyv na vaše vlasy?

V období stresu, keď toho máte v práci až nad hlavu, nestíhate rodinu, ste osamelí alebo frustrovaní, môžete na vankúši alebo hrebeni nachádzať väčšie chumáče vlasov než zvyčajne. Môže to byť varovným signálom, aby ste spomalili a našli harmóniu v prostredí, v ktorom žijete. Vyhnete sa tak aj ochoreniam, ktoré vyvoláva práve stres.

Začarovaný kruh pracovného stresu

Pokiaľ je vlasový výpadok viditeľný, dramaticky ovplyvňuje vaše sebavedomie, čo vedie k ďalšiemu stresu. To vám sťaží dosahovanie svojich osobných aj profesijných cieľov. Našťastie v prípade vypadávania vlasov (podobne ako pri ostatných symptómoch vzniknutých v dôsledku stresu – zápcha, bolesť hlavy, nespavosť, nedostatočné libido) ide o dočasný stav, pokúste sa preto si s týmto problémom príliš nelámať hlavu. Zamerajte sa na pozitívne zmeny, vďaka ktorým sa budete cítiť dobre, a vaše vlasy by sa mali opäť postupne obnoviť.

Skontrolujte svoj jedálniček

Pokiaľ obedovú pauzu trávite pri pracovnom stole – alebo pokiaľ obed dokonca úplne vynecháte – pripravujete telo o všetky živiny, ktoré potrebuje. A to sa viditeľne odrazí na stave vašej pleti a vlasoch. Doprajte si prestávku, zvýšite tým nielen svoju efektivitu, ale celkom určite zlepšíte aj svoj celkový zdravotný stav. Dajte si obed tvorený z kvalitných bielkovín (napríklad ryby), čerstvej zeleniny a tmavozelených listov plných železa. Vyhnite sa fast foodu a na olovrant siahnite po porcii nesolených orieškov. Vaše telo, a najmä vaše vlasy, vás budú milovať, pretože oriešky sú doslova nabité zdravými proteínmi a minerálmi.

Spánok by pre vás mal byť prioritou

Pokiaľ ste v noci hore kvôli pracovnému vyťaženiu, emocionálnemu vypätiu alebo starostiam o rodinu, tkanivá vášho tela sa neregenerujú správne. Vyskúšajte relaxačný kúpeľ, dajte si večer hrnček upokojujúceho rumančekového čaju – a bežte skoro spať.

Vyskúšajte kozmetické riešenie

Nový Aminexil Clinical 5 od Vichy bol vyvinutý ako kúra proti vypadávaniu vlasov. Pravidelná masáž a každodenná aplikácia účinok ešte zintenzívňujú.

go to top