OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Leto v meste: chráňte svoju pleť doma aj v zahraničí

 • Obľúbené

Pokiaľ sa v lete rozhodnete vymeniť dovolenku pri mori za mesto, nezabudnite, že aj tu je potrebné mierne pozmeniť svoju kozmetickú rutinu.

Leto v meste: chráňte svoju pleť doma aj v zahraničí

Či už zostanete doma alebo si doprajete aspoň krátky odpočinkový víkend, prinášame vám pár tipov, ako počas leta v mestskej džungli ochrániť svoju pleť.

Leto v meste: upravte svoje rituály

Vaša pleť sa počas roka mení rovnako ako počasie! Univerzálne celoročné riešenie preto pre vašu pleť nemusí byť to najlepšie, a to najmä v období, keď sa oteplí. Vplyvom vyšších teplôt totiž u mastnej pleti so sklonom k nedokonalostiam dochádza k nadmernej tvorbe mazu, väčšiemu poteniu a častokrát aj k zhoršeniu stavu pupienkov. Úplne zásadné je preto pleť dôkladne čistiť a predísť tak upchávaniu pórov. Penové čistiace prípravky s obsahom adstringentných zložiek (napr. kyselina salicylová) sú skvelé na odstránenie nadmerného mazu a ľahšie gélové hydratačné prípravky pleť v lete nezaťažia. Pri suchej pleti je hydratácia počas teplejších mesiacov ešte dôležitejšia. Nadmerná expozícia slnečnému žiareniu môže zvýšiť stratu vody a oslabiť funkciu kožnej bariéry. Vieme, že 20 minút strávených na slnku môže zapríčiniť až 25% stratu hydratácie pokožky.1 Nezabudnite preto pokožku tela aj tváre dostatočne hydratovať, aby netrpela vysušujúcimi účinkami slnka.

Cestujte štýlovo a nezabudnite na svoju pleť

Hoci už je vaša kozmetická rutina najlepšia, cestovanie s ňou predsa len zakaždým trochu zatočí. Pri úprave kozmetických zvykov na cestách je dôležité vziať do úvahy všetky možné faktory, ktoré môžu stav pleti ovplyvniť. Znečistené ovzdušie, striedanie teplôt, suchý vzduch alebo klimatizácia sú len jednými z nich. Objavovať nové mesto je vždy zábava, pokiaľ ale plánujete tráviť čas v hromadnej doprave, nezabúdajte na ďalší faktor, ktorým je UV žiarenie. To totiž preniká aj cez sklo a dopadá na vašu pokožku aj keď je pod mrakom alebo je vonku smog.

Zároveň sa hromadí oxidačný stres, ktorý v spojení so znečistením a UV lúčmi poškodzuje pokožku. Tento jav býva označovaný ako foto-znečistenie[1]. Kozmetické prípravky s SPF faktorom a ochranou proti dlhovlnnému UVA žiareniu obohatené antioxidačnými zložkami (napríklad Osviežujúci sprej na tvár Idéal Soleil) môžu pomôcť bojovať proti poškodeniu voľnými radikálmi, ktoré je spôsobené väčším narušením expozomu.

Ak sa domnievate, že účinnosť opaľovacieho prípravku sa znižuje len vtedy, pokiaľ sa dlhší čas kúpete v mori alebo bazéne, buďte v pozore! V letných mesiacoch sa viac potíme a vplyvom neustáleho otierania, ale aj vyzliekania a obliekania vrstiev oblečenia, môže dôjsť k stieraniu opaľovacieho krému. Vaše nohy a paže môžu tak byť chránené menej, ako by ste čakali.
[1] Pham, D.-M., B. Boussouira, D. Moyal, and Q.l. Nguyen. "Oxidization of squalene, a human skin lipid: a new and reliable marker of environmental pollution studies." International Journal of Cosmetic Science 37.4 (2015): 357-65. Web.

Náš ikonický prípravok

 • Osviežujúci sprej na tvár SPF 50

  CAPITAL SOLEIL

  Osviežujúci sprej na tvár SPF 50

  Ochranné spreje

  Neviditeľný jemný sprej chráni pred poškodením UV žiarením

 • Najčítanejšie

  UV lúče a ich „odrazový efekt“

  PLEŤ

  UV lúče a ich „odrazový efekt“

  Aj keď si to mnohí z nás neuvedomujú, UV žiarenie pôsobí na pokožku 365 dní v roku bez ohľadu na ročné obdobie. Pokožku je nutné pred vplyvom škodlivých lúčov chrániť počas celého roka, s blížiacim sa letom však potreba ochrany ešte rastie.

  Prečítať článok

  Slnko: najhorší nepriateľ?

  OCHRANA PRED SLNKOM

  Slnko: najhorší nepriateľ?

  Slnko by na lete malo byť to najlepšie a nie niečo, kvôli čomu by ste sa mali trápiť. Chráňte a hydratujte svoju pokožku, aby ste sa mohli pochváliť svojím novým žiarivým vzhľadom.

  Prečítať článok

  go to top