OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Čo vám o rodičovstve nikto nepovie!

Keď sa stanete rodičom, ide o úžasnú udalosť spojenú s veľkou radosťou. Počas prvých mesiacov však môže rodičovstvo zmeniť niektoré vaše doterajšie rutiny.

Čo vám o rodičovstve nikto nepovie!

V ústrety neznámemu

S niektorými vecami vám môžu pomôcť knihy o rodičovstve, ale je pravdepodobné, že sa v nich nedozviete všetko! Pripravte sa na to byť v strehu a počítať s nečakaným. Každé dieťa je iné a je dôležité k svojmu potomkovi pristupovať tak, aby to čo najlepšie zodpovedalo jeho osobnosti.

Krátke noci

Potreba nepretržitého kŕmenia vášho dieťatka môže u dospelých narušiť spánkové fázy. Pozrite sa preto na odborné rady, ako môžete svojmu drobčekovi pomôcť zaspať. Pred spaním vyskúšajte napríklad jemnú dojčenskú masáž, ale nezabúdajte ani sami na seba. Vaša rodina vás potrebuje, takže sa v noci pri bábätku striedajte s manželom alebo naberte silu krátkym posilňujúcim spánkom počas dňa, zatiaľ čo vaše dieťa postráži partner!

Problémy s pleťou

Školiace a výskumné zariadenie The International Dermal Institute uvádza, že u 10 -15 % tehotných žien sa rozvinie melazma – miesto na tvári s tmavšou pigmentáciou. Melazma po pôrode zvyčajne zmizne, ale vy sa môžete stretnúť s inými kožnými problémami: môžu sa objavovať strie, akné, kŕčové žily, suchosť a zvýšená citlivosť pleti spôsobená vyrovnávaním rozkolísaných hormonálnych hladín. Tieto ťažkosti však našťastie netrvajú dlhšie než niekoľko mesiacov. Vyhýbajte sa priamemu slnku, používajte ochranné krémy s vysokým SPF a ochranné telové prípravky proti striám.

Zvýšené vypadávanie vlasov

Medzi tretím a šiestym mesiacom po pôrode veľmi často dochádza k popôrodnému vypadávaniu vlasov. Pokiaľ v sprche alebo na svojom hrebeni nachádzate chumáče vlasov, nerobte paniku. Ide iba o dočasný jav vyvolaný masívnym poklesom estrogénu vo vašom tele. Dojčenie vypadávanie vlasov nespôsobuje, takže odstavenie dieťaťa nie je riešením. Môžete ale vyskúšať šetrné prípravky na vlasy z lekárne a aj zmenu účesu. Pri dlhých vlasoch je totiž problém s vypadávajúcimi vlasmi o niečo zjavnejší – zmena účesu mladej mamičke prospeje a zároveň pomôže bojovať s množstvom vlasov všade po byte.

Za tú trauma to stojí

Buď ak buď, rodičovstvo je vzrušujúce a na všetky malé prekvapenia, ktoré so svojím dieťaťom zažijete, budete určite raz radi spomínať. Doprajte si poludňajší spánok, pusťte si nejakú hudbu, ponorte sa do chaosu a robte to tak, ako najlepšie dokážete. S deťmi sa zasmejete viac než kedykoľvek predtým!

Najčítanejšie

Menopauza: v akom veku dochádza k tejto „životnej zmene“?

Pleť

Menopauza: v akom veku dochádza k tejto „životnej zmene“?

Menopauza sa objavuje typicky medzi 45. a 55. rokom života. Jej začiatok sa však u každej ženy líši – každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo tak neexistuje.

Priemerná žena v menopauze má dnes 51 rokov. Ide však o postupnú hormonálnu zmenu, ku ktorej nedochádza cez noc, je to prechod začínajúci obdobím premenopauzy či perimenopauzy.

Je pravda, že väčšinou na túto zmenu nie sme pripravené. Zvyčajne nastupuje s celým radom fyzických prejavov, ktoré môže byť ťažké zvládnuť. Čím lepšie sa ale na túto zmenu pripravíme, tým lepšie jej dokážeme čeliť.

Prečítať článok

go to top

Skinconsult

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

1 minúta
na analýzu
Vašej pleti

Urobte si selfie

Vyplňte informácie o svojom profile

Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

v_woman-2.jpg
Jemné linkyVaša silná stránka
Vrásky pod
očami
Vaša priorita
Strata pevnosti pleti

Objavte
SkinconsultAI

circle1circle2circle3circle4