OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

Ako sa zobúdzať s krásnou pleťou?

Vedecké štúdie zamerané na prirodzené cirkadiánne rytmy ukázali, akú dôležitosť má hlboký spánok pre kvalitu pleti.

Ako sa zobúdzať s krásnou pleťou?

Chcete krajšiu pleť? V noci spite!

Naše telo má vnútorné hodiny, ktoré fungujú v 24-hodinových cykloch, ktorým vravíme „cirkadiánne rytmy“. Tieto rytmy riadi veľké množstvo biologických zmien vrátane výkyvov a normálneho fungovania buniek a hormonálnych hladín, ktoré ovplyvňujú nielen naše telo, ale aj kožu. Počas dňa sa pleť musí chrániť pred rôznymi agresormi z okolitého prostredia – vietor, slnko, zima či dokonca znečistenie. Keď nastane noc, je čas na to, aby sa koža regenerovala, obnovila a pripravila sa na ďalší deň. Nepravidelný alebo zlý spánok môže narušiť rovnováhu týchto cirkadiánnych rytmov a ovplyvniť kvalitu pleti. Následkom sú ochabnuté rysy, mdlá pleť a viditeľnejšie začervenanie.

Nočný život vašej pleti

Vedeli ste o tom? Nasledujúce pochody prebiehajú, keď spíte, a ovplyvňujú to, ako bude vaša pleť ráno vyzerať a ako sa budete cítiť.

1. Zintenzívňuje sa regenerácia buniek

Štúdie ukázali, že v priebehu noci dochádza k rýchlejšiemu deleniu buniek, ktoré dosahuje maximum v čase medzi polnocou a jednou hodinou ráno. Tento dôležitý proces regenerácie je pre zdravo vyzerajúcu a odolnejšiu pleť úplne zásadný.

2. Zrýchľuje sa mikrocirkulácia

Prietok krvi v koži sa v noci zvyšuje, čo je spôsobené vrcholom bunkovej výmeny, počas ktorej dochádza k prísunu živín alebo naopak odstráneniu toxínov. Tento proces nielen zvyšuje úroveň bunkovej energie, ale vedie aj k jednotnejšej pleti.

3. Zrýchľuje sa bunková prestavba

Vrchná vrstva epidermis je tvorená odumretými bunkami. Každých štyri až šesť týždňov sú z povrchu pokožky tieto bunky odstránené v priebehu procesu, ktorému vravíme deskvamácia. Štúdie preukázali, že k tomuto olupovaniu na povrchu kože dochádza prevažne v noci, čo dáva priestor hladšej pleti.

4. Dochádza k reparácii ochrannej kožnej bariéry

Proces intenzívnej nočnej regenerácie buniek zvyšuje priepustnosť kožnej bariéry, umožňuje pokožke eliminovať toxíny, ale vedie aj k zníženiu jej hydratácie. Zároveň dochádza k intenzívnejšiemu deleniu buniek, mikrocirkulácii a deskvamácii, aby sa pokožka mohla pripraviť na ďalší deň a obnoviť svoju ochrannú bariéru. Vďaka tomu potom bude pleť po celý deň odolnejšia a hydratovaná. Nie náhodou sa hovorí „vyspať sa do krásy“! Keď nabudúce vaša pleť stratí svoj jas, pamätajte na obnovujúce účinky kvalitného nočného spánku. A pokiaľ sem-tam zažijete bezsenné noci, môžete si byť istí, že vedci vytvorili kozmetické riešenie, aby napodobnili účinky kvalitného spánku a vaša pleť vyzerala oddýchnuto.

Náš ikonický prípravok

 • Night Compensating Complex Nočný krém pre zrelú pleť - obrázok výrobku

  NEOVADIOL

  Night Compensating Complex Nočný krém pre zrelú pleť

  Nočné krémy

  Pomáha redukovať prejavy menopauzy na pleť a navracať jej mladistvý vzhľad

 • SUPREME NOČNÝ - obrázok výrobku

   

  SUPREME NOČNÝ

  Nočné krémy

  Proti vráskam a strate pevnosti pleti pre dlhotrvajúci liftingový efekt

 • Najčítanejšie

  Buďte v menopauze v pohode

  Pleť

  Buďte v menopauze v pohode

  Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4