Stiahnutie z trhu sa týka len nižšie uvedených výrobkov:

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULE 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Vzorka

Popis materiálu

ECH LIFT AMP Inter 1.8ml

EAN

30157880

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 30 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 30 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1.8ml x30 EN FR NL

EAN

3337875670630

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 10 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 10 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1,8ml x10 DE/FR (IT)

EAN

3337875702508

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa ampuliek LiftActiv Peptide-C, kontaktujte našu zákaznícku linku na čísle +421 233 215 662 alebo navštívte stránku www.vichy.sk. Pre vašu informáciu, k ampulkám LiftActiv Peptide-C je možné zakúpiť alternatívu: sérum Vichy Liftactiv Supreme Vitamín C, ktoré rieši rovnaké problémy pleti. Ponúka iný a jednoduchý spôsob aplikácie pomocou kvapkadla.

OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Ako sa zobúdzať s krásnou pleťou?

Vedecké štúdie zamerané na prirodzené cirkadiánne rytmy ukázali, akú dôležitosť má hlboký spánok pre kvalitu pleti.

Ako sa zobúdzať s krásnou pleťou?

Chcete krajšiu pleť? V noci spite!

Naše telo má vnútorné hodiny, ktoré fungujú v 24-hodinových cykloch, ktorým vravíme „cirkadiánne rytmy“. Tieto rytmy riadi veľké množstvo biologických zmien vrátane výkyvov a normálneho fungovania buniek a hormonálnych hladín, ktoré ovplyvňujú nielen naše telo, ale aj kožu. Počas dňa sa pleť musí chrániť pred rôznymi agresormi z okolitého prostredia – vietor, slnko, zima či dokonca znečistenie. Keď nastane noc, je čas na to, aby sa koža regenerovala, obnovila a pripravila sa na ďalší deň. Nepravidelný alebo zlý spánok môže narušiť rovnováhu týchto cirkadiánnych rytmov a ovplyvniť kvalitu pleti. Následkom sú ochabnuté rysy, mdlá pleť a viditeľnejšie začervenanie.

Nočný život vašej pleti

Vedeli ste o tom? Nasledujúce pochody prebiehajú, keď spíte, a ovplyvňujú to, ako bude vaša pleť ráno vyzerať a ako sa budete cítiť.

1. Zintenzívňuje sa regenerácia buniek

Štúdie ukázali, že v priebehu noci dochádza k rýchlejšiemu deleniu buniek, ktoré dosahuje maximum v čase medzi polnocou a jednou hodinou ráno. Tento dôležitý proces regenerácie je pre zdravo vyzerajúcu a odolnejšiu pleť úplne zásadný.

2. Zrýchľuje sa mikrocirkulácia

Prietok krvi v koži sa v noci zvyšuje, čo je spôsobené vrcholom bunkovej výmeny, počas ktorej dochádza k prísunu živín alebo naopak odstráneniu toxínov. Tento proces nielen zvyšuje úroveň bunkovej energie, ale vedie aj k jednotnejšej pleti.

3. Zrýchľuje sa bunková prestavba

Vrchná vrstva epidermis je tvorená odumretými bunkami. Každých štyri až šesť týždňov sú z povrchu pokožky tieto bunky odstránené v priebehu procesu, ktorému vravíme deskvamácia. Štúdie preukázali, že k tomuto olupovaniu na povrchu kože dochádza prevažne v noci, čo dáva priestor hladšej pleti.

4. Dochádza k reparácii ochrannej kožnej bariéry

Proces intenzívnej nočnej regenerácie buniek zvyšuje priepustnosť kožnej bariéry, umožňuje pokožke eliminovať toxíny, ale vedie aj k zníženiu jej hydratácie. Zároveň dochádza k intenzívnejšiemu deleniu buniek, mikrocirkulácii a deskvamácii, aby sa pokožka mohla pripraviť na ďalší deň a obnoviť svoju ochrannú bariéru. Vďaka tomu potom bude pleť po celý deň odolnejšia a hydratovaná. Nie náhodou sa hovorí „vyspať sa do krásy“! Keď nabudúce vaša pleť stratí svoj jas, pamätajte na obnovujúce účinky kvalitného nočného spánku. A pokiaľ sem-tam zažijete bezsenné noci, môžete si byť istí, že vedci vytvorili kozmetické riešenie, aby napodobnili účinky kvalitného spánku a vaša pleť vyzerala oddýchnuto.

Náš ikonický prípravok

go to top