OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Ako sa zobúdzať s krásnou pleťou?

Vedecké štúdie zamerané na prirodzené cirkadiánne rytmy ukázali, akú dôležitosť má hlboký spánok pre kvalitu pleti.

Ako sa zobúdzať s krásnou pleťou?

Chcete krajšiu pleť? V noci spite!

Naše telo má vnútorné hodiny, ktoré fungujú v 24-hodinových cykloch, ktorým vravíme „cirkadiánne rytmy“. Tieto rytmy riadi veľké množstvo biologických zmien vrátane výkyvov a normálneho fungovania buniek a hormonálnych hladín, ktoré ovplyvňujú nielen naše telo, ale aj kožu. Počas dňa sa pleť musí chrániť pred rôznymi agresormi z okolitého prostredia – vietor, slnko, zima či dokonca znečistenie. Keď nastane noc, je čas na to, aby sa koža regenerovala, obnovila a pripravila sa na ďalší deň. Nepravidelný alebo zlý spánok môže narušiť rovnováhu týchto cirkadiánnych rytmov a ovplyvniť kvalitu pleti. Následkom sú ochabnuté rysy, mdlá pleť a viditeľnejšie začervenanie.

Nočný život vašej pleti

Vedeli ste o tom? Nasledujúce pochody prebiehajú, keď spíte, a ovplyvňujú to, ako bude vaša pleť ráno vyzerať a ako sa budete cítiť.

1. Zintenzívňuje sa regenerácia buniek

Štúdie ukázali, že v priebehu noci dochádza k rýchlejšiemu deleniu buniek, ktoré dosahuje maximum v čase medzi polnocou a jednou hodinou ráno. Tento dôležitý proces regenerácie je pre zdravo vyzerajúcu a odolnejšiu pleť úplne zásadný.

2. Zrýchľuje sa mikrocirkulácia

Prietok krvi v koži sa v noci zvyšuje, čo je spôsobené vrcholom bunkovej výmeny, počas ktorej dochádza k prísunu živín alebo naopak odstráneniu toxínov. Tento proces nielen zvyšuje úroveň bunkovej energie, ale vedie aj k jednotnejšej pleti.

3. Zrýchľuje sa bunková prestavba

Vrchná vrstva epidermis je tvorená odumretými bunkami. Každých štyri až šesť týždňov sú z povrchu pokožky tieto bunky odstránené v priebehu procesu, ktorému vravíme deskvamácia. Štúdie preukázali, že k tomuto olupovaniu na povrchu kože dochádza prevažne v noci, čo dáva priestor hladšej pleti.

4. Dochádza k reparácii ochrannej kožnej bariéry

Proces intenzívnej nočnej regenerácie buniek zvyšuje priepustnosť kožnej bariéry, umožňuje pokožke eliminovať toxíny, ale vedie aj k zníženiu jej hydratácie. Zároveň dochádza k intenzívnejšiemu deleniu buniek, mikrocirkulácii a deskvamácii, aby sa pokožka mohla pripraviť na ďalší deň a obnoviť svoju ochrannú bariéru. Vďaka tomu potom bude pleť po celý deň odolnejšia a hydratovaná. Nie náhodou sa hovorí „vyspať sa do krásy“! Keď nabudúce vaša pleť stratí svoj jas, pamätajte na obnovujúce účinky kvalitného nočného spánku. A pokiaľ sem-tam zažijete bezsenné noci, môžete si byť istí, že vedci vytvorili kozmetické riešenie, aby napodobnili účinky kvalitného spánku a vaša pleť vyzerala oddýchnuto.

Redakcia

Náš ikonický prípravok

VICHY COLLAGEN SPECIALIST NOČNÝ - obrázok produktu

COLLAGEN SPECIALIST NOČNÝ
Komplexný nočný krém proti vráskam a znižovaniu kvality kolagénu v pleti

50 ml

( 1 názorov )

Post-menopause<br />Relipidačný spevňujúci nočný krém pre obdobie postmenopauzy

Post-menopause
Relipidačný spevňujúci nočný krém pre obdobie postmenopauzy

( 1 názorov )

Peri-Menopause<br />Vypľňajúci revitalizačný nočný krém pre obdobie perimenopauzy

Peri-Menopause
Vypľňajúci revitalizačný nočný krém pre obdobie perimenopauzy

go to top