OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

3 zdravé tipy pre vystresovanú pleť

Cítite sa zničení životom a začína to byť vidieť? O všetko sa postaráme.

3 zdravé tipy pre vystresovanú pleť

Aj keby ste dnes mali urobiť len tri veci, riaďte sa týmito praktickými tipmi proti stresu – nepotrebujete extra čas ani peniaze, iba trochu úsilia. Dôverujte nám, výsledky budú stáť za to.

Nezabudnite sa o seba starať

Nemáte ani minútu navyše? Chápeme. Ale žiť rýchlo neznamená žiť zle. Nezabudnite sa po dlhom dni v práci odlíčiť, zrelaxovať v teplej sprche alebo si dopriať vaňu s bublinkami. Svoju pleť následne rozmaznávajte hydratačným krémom s mnohými hydratačnými účinkami, je to rovnako dôležité ako venovať pozornosť svojmu jedálničku a pravidelnému cvičeniu. Nakoniec, vy – a vaša pleť – si to zaslúžite.

Žijete rýchlo? Pribrzdite


Pokiaľ svoj život päť dní v týždni žijete závratnou rýchlosťou, je načase dupnúť na brzdu – a to nielen cez víkend. Aspoň raz týždenne sa pokúste naplánovať si voľný večer a robiť niečo, čo vás bude tešiť (a navyše vás to donúti odísť z kancelárie včas). Galéria umenia, zraz s priateľmi, večer strávený v kine (či už o samote alebo s priateľmi) – je jedno, že sa vám nechce medzi ľudí, voľný čas vám z dlhodobého hľadiska môže priniesť samé pozitíva. Pokiaľ budete žiť len cez víkend, bude to viesť len k ďalšiemu stresu, keď v nedeľu večer pomaly začnete pociťovať príliv starostí. Takže pokiaľ si chcete udržať zdravú rovnováhu medzi prácou a svojím súkromným životom (work-life balance), je voľný čas počas pracovného týždňa úplne nevyhnutný.

Pozor na tech neck

Nesledujete svoj telefón až príliš často? Je to trošku šokujúce, ale nedávna štúdia skúmajúca používanie smartfónov zistila, že mladí dospelí kontrolujú svoj telefón až 85-krát za deň – teda takmer 5-krát za hodinu. Výsledky štúdie* tiež ukázali, že na telefóne trávime takmer dvojnásobne viac času, než sa domnievame – a to je znepokojujúce. Čas od času všetci scrollujeme kvôli načítaniu nových príspevkov na sociálnych sieťach, ale nadmerné používanie mobilného telefónu môže narušiť aj náš spánkový režim, v dôsledku čoho potom bude aj naša pleť vyzerať unavene a vyčerpane. A čo viac, neustálym pozeraním na telefón nám vznikajú vrásky na krku a spôsobujeme si tzv. „tech neck“. Kvôli nadmernému používaniu smartfónu môžeme byť tiež ešte unavenejší – najmä tí, ktorí svoj pracovný deň trávia pri počítači. Pokiaľ sa v tomto texte poznávate, zvážte skrátenie času, ktorý trávite on-line: zákaz sociálnych sietí môže byť vedomým krokom k tomu, ako zmierniť stres.

* Andrews S, Ellis DA, Shaw H, Piwek L (2015) Beyond Self-Report: Tools to Compare Estimated and Real-World Smartphone Use. PLoS ONE 10(10): e0139004. doi:10.1371/journal.pone.0139004

Náš ikonický prípravok

 • Krém pre normálnu a zmiešanú pleť - obrázok výrobku

  IDÉALIA

  Krém pre normálnu a zmiešanú pleť

  Denné krémy

  Vyhladzujúci a rozjasňujúci

 • Krém pre suchú pleť - obrázok výrobku

  IDÉALIA

  Krém pre suchú pleť

  Denné krémy

  Vyhladzujúci a rozjasňujúci

 • Najčítanejšie

  Fenomén URBAN AGEING

  Slow life

  Fenomén URBAN AGEING

  Aký vplyv má na pleť život v meste? Faktory, s ktorými sa v mestskom prostredí bežne stretávame, napr. fajčenie, smog a stres, spadajú pod hromadný pojem exposom a sú veľmi úzko spojené s predčasným starnutím pleti.

  Prečítať článok

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Slow life

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Avokádo je milované food bloggermi po celom svete a s viac ako 4,686,153 instagramovými postmi ( a áno, stále ich pribúda ) je dnes úplne základnou surovinou v kuchyni každého správneho labužníka. Čo je ale hlavnou výhodou tejto takzvanej zázračnej suroviny, ktorú máte na nákupnom zozname? Spýtali sme sa odborníkov Dr. Niny Roos a Raphaela Grumana, ako čo najlepšie využiť prínosy, ktoré môže avokádo ponúknuť našej pleti. Požiadali sme ich, aby nám objasnili tiež vedecké fakty.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4