OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

3 stylingové tipy pre rednúce vlasy

 • Obľúbené

Nie ste si istý, ako upravovať svoje vlasy? Podelíme sa s vami o odborné tipy a prezradíme vám, ako docieliť maximálny objem.

3 stylingové tipy pre rednúce vlasy

Tipy, ako na styling rednúcich vlasov


Špecialistka na vedeckú komunikáciu značky Vichy Laurie Jacquet v súvislosti so starostlivosťou o rednúce vlasy zdôrazňuje tri zásadné veci. Po prvé, správajte sa k svojím vlasom šetrne. Vyvarujte sa necitlivého česania a česania ihneď po umývaní: na rozčesávanie vlasov po použití kondicionéra použite radšej hrebeň a jemne z nich odstráňte nadbytočnú vodu, aby ste tak uľahčili proces sušenia.


Teplo môže rednúcim vlasom ešte viac uškodiť, preto nechajte svoje vlasy radšej prirodzene uschnúť na vzduchu a na fén zabudnite. Ak si vlasy umývate prevažne večer, môžete ich voľne zapliesť alebo dať do chvosta. Zabránite tak ich krepovateniu, vlasy získajú väčší objem a ráno sa vám navyše budú ľahšie upravovať. A pokiaľ sa bez fénu naozaj nezaobídete, pokúste sa z neho aspoň odstrániť násadu, aby došlo k väčšiemu rozptýleniu tepla.

Ako fingovať hustejšie vlasy

Pokiaľ máte jemné vlasy, ktoré majú tendenciu lámať sa, nemali by ste ich sušiť na najvyššom teplotnom stupni fénu. Pre extra objem sušte vlasy v predklone hlavou nadol a fén nastavte na nižšiu teplotu, vlasy budú vyzerať lepšie. Laurie tiež odporúča masáž hlavy pri korienkoch vlasov, pomôžete tým uľaviť vlasovému vláknu a zároveň podporíte cirkuláciu vo vnútri vlasovej pokožky, čím sa zlepší celkové zdravie folikulu. Pomôže to tiež narovnať korienok a vlasy získajú väčší objem.

Zmeňte účes

Dôležité je venovať pozornosť aj účesu. Pokiaľ chcete svojim vlasom okamžite dodať objem, skúste zmeniť miesto cestičky – prirodzené rozdelenie vlasov totiž môže prispieť k tomu, že pôsobia celkovo redšie. Vlasy nežehlite. Aby ste zdôraznili ich prirodzenú textúru, nechajte ich najskôr uschnúť a až potom aplikujte ľahký balzam či penu, aby ste im dodali tvar.

Vyššie uvedené tipy vám pomôžu zlepšiť vzhľad riedkych vlasov. Pokiaľ však často bojujete so stratou objemu a vašim vlasom chýba sila, vyskúšajte kúru Densi-Solutions z radu Dercos od Vichy, pri ktorej bolo preukázané, že pôsobí na vlasovú hmotu.[1] Vlasová hmota sa výrazne zlepšila už za šesť týždňov a 96 % testujúcich subjektov potvrdilo hustejšie vlasy.[2]

[1]
Clinical study, 79 women over six weeks.

[2] Consumer test, 138 women over six weeks using  the full Densi-Solutions routine.

Náš ikonický prípravok

 • Densi-Solutions - šampón pre hustejšie vlasy - obrázok výrobku

  DERCOS

  Densi-Solutions - šampón pre hustejšie vlasy

  Šampóny

  Tento šampón z radu pre obnovenie hustejších vlasov* pôsobí priamo na vlasovú pokožku, odstraňuje nečistoty a obnovuje vlasy od ich korienkov.

 • Densi-Solutions - Kúra podporujúca hustotu vlasov - obrázok výrobku

  DERCOS

  Densi-Solutions - Kúra podporujúca hustotu vlasov

  Starostlivosť o vlasy

  Fluidná konzistencia pre jednoduché nanášanie ku korienkom. Textúra sa rýchlo absorbuje a nezanecháva mastný film. Vďaka stylingovým zložkám vlasové vlákno drží a vlasy získávajú na objeme už od korienkov.

 • Densi-Solutions - obnovujúci balzam pre hustejšie vlasy - obrázok výrobku

  DERCOS

  Densi-Solutions - obnovujúci balzam pre hustejšie vlasy

  Pri aplikácii ucítite okamžitý pocit sviežosti na pokožke hlavy. S nízkym obsahom mastných zložiek, aby sa zabránilo zaťaženiu vlasov.

 • Najčítanejšie

  Fenomén URBAN AGEING

  SLOW LIFE

  Fenomén URBAN AGEING

  Aký vplyv má na pleť život v meste? Faktory, s ktorými sa v mestskom prostredí bežne stretávame, napr. fajčenie, smog a stres, spadajú pod hromadný pojem exposom a sú veľmi úzko spojené s predčasným starnutím pleti.

  Prečítať článok

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  SLOW LIFE

  Avokádo a čo nerobiť, aby vaša pleť vyzerala zdravo

  Avokádo je milované food bloggermi po celom svete a s viac ako 4,686,153 instagramovými postmi ( a áno, stále ich pribúda ) je dnes úplne základnou surovinou v kuchyni každého správneho labužníka. Čo je ale hlavnou výhodou tejto takzvanej zázračnej suroviny, ktorú máte na nákupnom zozname? Spýtali sme sa odborníkov Dr. Niny Roos a Raphaela Grumana, ako čo najlepšie využiť prínosy, ktoré môže avokádo ponúknuť našej pleti. Požiadali sme ich, aby nám objasnili tiež vedecké fakty.

  Prečítať článok

  go to top