Rozšírené póry, jazvy po akné a nerovnosti. Problematická pleť nemá len fyzické dôsledky, ale predovšetkým psychické. Ako s nimi bojovať? Prečítajte si inšpiratívne "odporúčanie" životnej mentorky Kamily Jetmarovej, ako si zdvihnúť a udržať sebavedomie.
Problémy s pleťou väčšinou začínajú v puberte, teda v dôležitom období, počas ktorého si ľudia budujú osobnosť. Každý sa chce páčiť, vyzerať dobre, ale pleť pokrytá pupienkami im v tom často bráni. Majú utkvelú predstavu, že jediné, čo okolie pri komunikácii s nimi zaujíma, je ich aknózna pleť. V týchto prípadoch nie je dobré uzatvárať sa do seba a prestať komunikovať. Je potrebné konať, navštíviť dermatológa a predovšetkým budovať si sebadôveru.
Tipy, ako sa vyrovnať s nízkym sebavedomím
Kamila Jetmárová
Kamila Jetmarová sa ako mentorka venuje duševnému rozvoju, meditačným a relaxačným technikám, ktoré ľuďom pomáhajú k dosiahnutiu duševného pokoja. Čo odporúča ľuďom, ktorých trápi problematická pleť a nízke sebavedomie?
1) Buďte k sebe dobrí a chváľte sa. Napíšte si každý večer 3 pozitívne veci, ktoré sa vám ten deň podarili. Vďaka tomu sa budete cítiť šťastnejší.
2) Buďte láskaví. Dobré skutky nerobia radosť len vášmu okoliu, ale aj vám. Dokonca miliardár Bill Gates často tvrdí, že to pravé šťastie dosiahol, až keď začal svoje milióny "rozdávať".
3) Prijmite sa takí, akí ste. Môžete začať jednoduchým ranným rituálom, kedy sa pozriete do zrkadla a prestanete si všímať to, čo je na vás "zlé". Sústreďte sa na vaše prednosti a chváľte sa!
Návaly tepla sú jedným z vedľajších účinkov hormonálnych zmien – ide o najznámejšie symptómy spojené s menopauzou. Prečo k návalom tepla dochádza a čo robiť, keď sa objavia.
S menopauzou prichádza aj množstvo nečakaných zmien, ktoré sa dotknú vašej pleti. Pokiaľ sa k tomuto životnému obdobiu práve blížite (alebo sa v ňom práve teraz nachádzate) a potrebujete pár SOS kozmetických rád, čítajte ďalej.
Menopauza sa objavuje typicky medzi 45. a 55. rokom života. Jej začiatok sa však u každej ženy líši – každá z nás je totiž jedinečná a jednotné pravidlo tak neexistuje.
Priemerná žena v menopauze má dnes 51 rokov. Ide však o postupnú hormonálnu zmenu, ku ktorej nedochádza cez noc, je to prechod začínajúci obdobím premenopauzy či perimenopauzy.
Je pravda, že väčšinou na túto zmenu nie sme pripravené. Zvyčajne nastupuje s celým radom fyzických prejavov, ktoré môže byť ťažké zvládnuť. Čím lepšie sa ale na túto zmenu pripravíme, tým lepšie jej dokážeme čeliť.
S menopauzou je spojených viac než 30 symptómov (1) a aj keď sa so všetkými nestretne každá žena, je pravdepodobné, že sa u vás vyskytnú aspoň niektoré. Predstavíme vám hlavné symptómy, s ktorými sa môžete počas menopauzy stretnúť – od nočného potenia až po bolesti pŕs.