OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Slnko: najhorší nepriateľ?

Slnko by na lete malo byť to najlepšie a nie niečo, kvôli čomu by ste sa mali trápiť. Chráňte a hydratujte svoju pokožku, aby ste sa mohli pochváliť svojím novým žiarivým vzhľadom.

Slnko: najhorší nepriateľ?

Nie je pochýb o tom, že si v lete pripadáme atraktívnejší. Farmaceutická laborantka Loubna Id Said ale vysvetľuje, že slnko môže byť pre našu pleť skrytým nepriateľom. Tu je niekoľko dôvodov, prečo je to tak.

Slnko kryje nedokonalosti len dočasne

Opálenie nevyrieši vašu mdlú pleť – len ju schová za žiarivý závoj. Čo je príčinou zašednutej pleti? Jedným z dôvodov je nevhodná rutina starostlivosti, ktorá pleti neprináša adekvátnu hydratáciu. K nežiaducemu vzhľadu pleti môžu však prispievať aj lúče dlhovlnného UVA žiarenia. Podľa Loubny Id Said existuje „iba jedno riešenie – používať pod opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom (SPF 50+ pre svetlú alebo citlivú pokožku) hydratačný denný krém.“

Hrubšia pokožka a pupienky – na vine je slnko

Aby sa pokožka ochránila pred škodlivým pôsobením UV žiarenia, produkuje melanín (ten spôsobuje jej opálenie) a stáva sa hrubšou. Keď sa však vrátite z prázdnin, často sa vám na pleti urobí množstvo pupienkov, čo označujeme ako takzvaný „rebound efekt“. Takže čo robiť, aby boli škody čo najmenšie? Pleť je nevyhnutné chrániť opaľovacím prípravkom s vysokým SPF faktorom. „UV žiarenie môže problematické partie vysušiť, ale tiež upcháva póry, spôsobuje nahromadenie kožného mazu a pokožka je vďaka nemu hrubšia,“ hovorí Loubna Id Said. „Peeling tváre si počas prázdnin nerobte častejšie než raz týždenne. Pokiaľ máte pleť so sklonom k nedokonalostiam, používajte krém s obsahom kyseliny salicylovej.“

Pokiaľ túžite po rovnomernom opálení, na slnko sa nespoliehajte

Čakáte, že vám slnko zaistí dokonalé opálenie? Tak to si určite počkáte. Existujú pre to dva dôvody: „Pleť na tvári má rôznu hrúbku,“ hovorí Loubna Id Said. „Slnko je pre oblasti s tenkou pleťou agresívnejšie, a to vedie k rýchlejšej tvorbe pigmentových škvŕn. Je teda dôležité chrániť si tvár a výstrih účinným opaľovacím prípravkom a v prípade krehkejších partií tváre aplikáciu pravidelne opakovať. „Niektoré časti tela – ako napríklad vaše nohy – sú slnku vystavené menej. Pokiaľ túžite po jednotnom vzhľade pokožky po celom tele, doplňte opaľovací prípravok ešte samoopaľovacím krémom.

Najčítanejšie

Starnutie pleti a tmavé škvrny možno riešiť

Pleť

Starnutie pleti a tmavé škvrny možno riešiť

Tmavé škvrny patria medzi najčastejšie problémy, ktoré ženy okrem vrások od určitého veku riešia. Pigmentové škvrny sa prejavujú predovšetkým na tvári, výstrihu a chrbtoch rúk. Často býva používaný výraz „starecké škvrny“, pretože kvôli nim pokožka vyzerá staršia.

Prečítať článok

UV lúče a ich „odrazový efekt“

Pleť

UV lúče a ich „odrazový efekt“

Aj keď si to mnohí z nás neuvedomujú, UV žiarenie pôsobí na pokožku 365 dní v roku bez ohľadu na ročné obdobie. Pokožku je nutné pred vplyvom škodlivých lúčov chrániť počas celého roka, s blížiacim sa letom však potreba ochrany ešte rastie.

Prečítať článok

Leto v meste: chráňte svoju pleť doma aj v zahraničí

Ochrana pred slnkom

Leto v meste: chráňte svoju pleť doma aj v zahraničí

Pokiaľ sa v lete rozhodnete vymeniť dovolenku pri mori za mesto, nezabudnite, že aj tu je potrebné mierne pozmeniť svoju kozmetickú rutinu. Či už zostanete doma alebo si doprajete aspoň krátky odpočinkový víkend, prinášame vám pár tipov, ako počas leta v mestskej džungli ochrániť svoju pleť.

Prečítať článok

go to top