Stažení se týká pouze níže uvedených výrobků:

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULE 1.8ml

Dotčený výrobek

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 1.8ml

Popis kategorie výrobku

Vzorek

Popis materiálu

ECH LIFT AMP Inter 1.8ml

EAN

30157880

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 30 x 1.8ml

Dotčený výrobek

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 30 x 1.8ml

Popis kategorie výrobku

Hotový výrobek

Popis materiálu

LIFT AMP 1.8ml x30 EN FR NL

EAN

3337875670630

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 10 x 1.8ml

Dotčený výrobek

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 10 x 1.8ml

Popis kategorie výrobku

Hotový výrobek

Popis materiálu

LIFT AMP 1,8ml x10 DE/FR (IT)

EAN

3337875702508

Máte-li jakékoliv dotazy k přípravku LiftActiv Peptide-C Ampoules, kontaktujte prosím naši zákaznickou linku na čísle +421 233 215 662 anebo navštivte www.vichy.sk. Pro vaši informaci uvádíme, že je možné zakoupit alternativu k ampulím LiftActiv Peptide-C: sérum Vichy Liftactiv Supreme Vitamin C Serum, které řeší stejné problémy pleti. Nabízí jiný a snadný způsob aplikace pomocí kapátka.

OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Previous

Popôrodné vypadávanie vlasov

Typické symptómy sprevádzajúce vypadávanie vlasov

Približne 90 % mamičiek sa v období troch mesiacov po pôrode stretáva s náhlou stratou vlasov. Doba medzi pôrodom a vypadávaním vlasov korešponduje s dĺžkou pokojovej (telogénnej) fázy rastu vlasov: toto obdobie trvá od jedného do šiestich mesiacov, priemerne potom práve spomínané tri mesiace. Toto dočasné vypadávanie vlasov, ktoré označujeme termínom telogénne eflúvium, je difúzne a objavuje sa predovšetkým na temene hlavy.

Počas tohto obdobia ženy strácajú až 30 % svojich vlasov. A vlasy, ktoré nevypadnú, vyzerajú mdlo a lámu sa. Lámanie vlasov a rozštiepené končeky sú tak jedným z popôrodných neduhov, ktoré sa objavujú pomerne často. Tento typ vypadávania vlasov môže pretrvávať až niekoľko mesiacov, ide však o prirodzený jav. U väčšiny žien postupne dochádza k obnove rastového cyklu vlasov, a to do šiestich mesiacov alebo najneskôr do dvanástich mesiacov po pôrode.

Na vypadávanie vlasov majú zásadný vplyv hormóny

Obrovské množstvo estrogénov produkovaných ženským telom v období tehotenstva zabraňuje vlasom prejsť do telogénnej fázy, čo znamená, že vlasy sú „uväznené“ v rastovej (anagénnej) fáze. Ženy počas tehotenstva zaznamenávajú, že im vlasy rastú výrazne rýchlejšie a vlasy sú celkovo silnejšie a plnšie.
Obnova hormonálnej rovnováhy po pôrode (hladina estrogénu a ďalších hormónov rapídne klesá na úroveň pred pôrodom) je spúšťačom masívneho prechodu do telogénnej fázy, čo vedie k výraznému padaniu a slabnutiu vlasov. Ide o popôrodné vypadávanie vlasov.

Okrem spomínanej hormonálnej nerovnováhy sa na vypadávaní vlasov po pôrode môže podieľať aj nedostatok spánku, potenciálne aj problémy s výživou a nároky na starostlivosť o novorodenca. Prípadný stres má na vypadávanie vlasov tiež značný vplyv. Ďalším dôvodom vypadávania vlasov po pôrode môže byť aj nedostatok železa a vitamínov.

Popôrodná alopécia je dočasná

Vo väčšine prípadov je našťastie popôrodné vypadávanie vlasov alebo ich lámanie a rednutie iba dočasné, vlasy opäť dorastú. Popôrodné vypadávanie vlasov zvyčajne nevyžaduje žiadnu špeciálnu liečbu, stratu vlasov však môže pomôcť spomaliť strava s vysokým obsahom železa a vitamínov.

Pokiaľ ťažkosti s vypadávaním vlasov pretrvávajú dlhšie než rok, odporúčame navštíviť dermatológa, aby určil príčinu vypadávania vlasov.

Jednou z príčin vypadávania vlasov u žien je pôrod. Asi tri mesiace po pôrode dochádza
k náhlemu
a výraznému vypadávaniu vlasov.