Stiahnutie z trhu sa týka len nižšie uvedených výrobkov:

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULE 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Vzorka

Popis materiálu

ECH LIFT AMP Inter 1.8ml

EAN

30157880

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 30 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 30 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1.8ml x30 EN FR NL

EAN

3337875670630

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 10 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 10 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1,8ml x10 DE/FR (IT)

EAN

3337875702508

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa ampuliek LiftActiv Peptide-C, kontaktujte našu zákaznícku linku na čísle +421 233 215 662 alebo navštívte stránku www.vichy.sk. Pre vašu informáciu, k ampulkám LiftActiv Peptide-C je možné zakúpiť alternatívu: sérum Vichy Liftactiv Supreme Vitamín C, ktoré rieši rovnaké problémy pleti. Ponúka iný a jednoduchý spôsob aplikácie pomocou kvapkadla.

OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Menopauza: čo robiť s vaginálnou suchosťou?

V období menopauzy prechádzate mnohými zmenami, jednou z nich je aj vaginálna suchosť. Je potrebné tento problém liečiť alebo sám zmizne? Existujú dočasné riešenia aj štandardné liečebné postupy. Poďme sa na to pozrieť.

Menopauza: čo robiť s vaginálnou suchosťou?

Je vaginálna suchosť iba otázka menopauzy?

Príčiny vaginálnej suchosti sa rôznia. Vaginálna suchosť je spôsobená fyziologickými faktormi, ako sú hormonálne zmeny či vedľajší účinok užívania liekov. Objaviť sa môže ale tiež v dôsledku emocionálnych zmien, nedostatku sexuálnej túžby a úzkosti.  Našťastie pre Vás máme riešenie. Najdôležitejšie však je o tomto probléme hovoriť a nájsť zdroj nepríjemných pocitov.

Prečo sa vaginálna suchosť objavuje počas menopauzy?

S týmito symptómami sa stretáva
25 až 50 % žien. Vaginálna suchosť negatívne ovplyvňuje kvalitu ich života a sexuálny apetít, s vyhľadaním lekára však ženy často váhajú (1).

Vaginálna suchosť je u žien v menopauze veľmi častý symptóm. Vaginálny hlien citlivo reaguje na pokles hormónu estrogénu, postupne slabne a stráca svoju elasticitu v dôsledku straty kolagénu a tukového tkaniva. Vaginálna suchosť sa s vekom zhoršuje, výsledkom je pálenie, podráždenie a bolesť počas sexu. Objavujú sa aj vaginálne zápaly a urologické ťažkosti.


25 až 50 % žien sa v období menopauzy stretáva s vaginálnou suchosťou

Existujú rôzne riešenia: pokiaľ Vám bola predpísaná hormonálna liečba, pomôže to aj s vaginálnou suchosťou. Účinné môžu byť aj lokálne prostriedky na báze estradiolu ako čapíky, vaginálne krúžky alebo krémy. Pokiaľ si neprajete podstúpiť hormonálnu estrogénovú liečbu (alebo pokiaľ je pre Vás táto liečba nežiaduca), symptómy môžu dočasne zmierniť lubrikanty a vaginálne hydratačné prípravky. Nedávno sa na zmiernenie vaginálnej suchosti začal odporúčať aj vitamín E. Je však potrebné si pamätať, že v tomto prípade ide iba o dočasné riešenie, ktoré prestane fungovať, hneď ako pacientka prípravky vysadí.

Vaginálna suchosť je častým a pomerne frustrujúcim problémom, diskomfort je však možné zmierniť. Pokiaľ máte vplyvom nedostatočnej lubrikácie bolesti pri sexe, neváhajte a poraďte sa o možnostiach liečby so svojím lekárom.


Na zapamätanie

  • Pravda: Vaginálna suchosť je v období menopauzy štandardným problémom.
  • Tipy: Hormonálna liečba, lubrikanty a prípravky pre hydratáciu vagíny sú Vašimi najlepšími priateľmi. Mali by ste ich užívať na dennej báze a dlhodobo.

ZDROJ:


1. Pastore LM, Carter RA, Hulka BS, Wells E. Self-reported urogenital symptoms in postmenopausal women: Women’s Health initiative. Maturitas. 2004; 49(4):292-303.

go to top