Stiahnutie z trhu sa týka len nižšie uvedených výrobkov:

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULE 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Vzorka

Popis materiálu

ECH LIFT AMP Inter 1.8ml

EAN

30157880

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 30 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 30 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1.8ml x30 EN FR NL

EAN

3337875670630

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 10 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 10 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1,8ml x10 DE/FR (IT)

EAN

3337875702508

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa ampuliek LiftActiv Peptide-C, kontaktujte našu zákaznícku linku na čísle +421 233 215 662 alebo navštívte stránku www.vichy.sk. Pre vašu informáciu, k ampulkám LiftActiv Peptide-C je možné zakúpiť alternatívu: sérum Vichy Liftactiv Supreme Vitamín C, ktoré rieši rovnaké problémy pleti. Ponúka iný a jednoduchý spôsob aplikácie pomocou kvapkadla.

OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Ako zvládnuť vypadávanie vlasov po pôrode

Väčšina novopečených mamičiek pozoruje niekoľko mesiacov po pôrode zjavný výpadok vlasov. K tomuto javu sa môže navyše pridružiť aj zvyčajné vypadávanie vlasov, ktoré bolo počas tehotenstva spomalené.

Ako zvládnuť vypadávanie vlasov po pôrode

Priemerne môže žene denne vypadnúť asi 100 vlasov, a to z celkového počtu približne 100 000 folikulov. Po pôrode ale možno máte pocit, že vám vypadáva omnoho viac vlasov. Ide o normálny dočasný stav, ktorému hovoríme popôrodné vypadávanie vlasov a ku ktorému dochádza vplyvom poklesu hladiny estrogénu v tele. Navyše sa pridáva aj normálny výpadok vlasov (vlasy v telogénnej fáze rastu), ktorý bol v dôsledku tehotenstva spomalený. Nakoniec, dajte si pozor na „škrtidlá“ vzniknuté práve z vlasov – vypadnutý vlas sa môže pevne obmotať okolo prstov vášho bábätka. Vaše vlasy by sa mali vrátiť úplne do normálu do jedného roka veku vášho dieťaťa či dokonca o niečo skôr. Do tej doby sa môžete pozrieť na niekoľko účinných spôsobov, ako sa s týmto druhom vypadávania vlasov vyrovnať:

Múdra voľba vlasovej starostlivosti

Pre vaše vlasy je zásadné nájsť ten správny šampón a kondicionér. Šampóny na objem sú skvelé, ale nadmerná aplikácia kondicionéru môže vlasy zaťažiť – a v dôsledku toho budú potom vlasy pôsobiť redšie. Domáce kúry (ako napríklad olivový olej pre výživu vlasovej pokožky) zase môžu vlasy zbytočne zamastiť. Kozmetické riešenie? Pokiaľ hľadáte účinnejšie riešenie, spýtajte sa na možnosti liečby svojho lekárnika. Jedným z prípravkov, ktoré vám môže odporučiť, je aj Aminexil Clinical 5 – kúra proti vypadávaniu vlasov vytvorená značkou Vichy.

Jemný styling

Vyhnite sa účesom, ktoré vlasy ťahajú a stresujú. Na pevné drdoly a zapletané vrkoče preto zabudnite. Pokiaľ sa fénujete, fén nastavte na chladnejší režim a mokré vlasy tiež radšej nečešte – majú tak väčší sklon sa lámať. Trochu opatrnosti počas stylingovej rutiny robí zázraky!

Výživa zvnútra

Jedzte veľké množstvo ovocia a zeleniny bohaté na vitamíny, flavonoidy a antioxidanty, aby vlasovým folikulom nechýbala výživa a vlasy rástli. Vitamín B, spoločne so zinkom a kremíkom, sú vo vhodných dávkach známymi doplnkami pre podporu zdravia vlasov. Vlasom zároveň pomôžu k vytúženému objemu.

Zbavte sa stresu

Nedostatok spánku a emocionálne vypätie súvisiace s bábätkom býva často veľmi stresujúce, čo môže problémy s popôrodným vypadávaním vlasov ešte zhoršiť. Asi nemáte každý deň čas na svoju meditačnú jogu, ale pozrite sa na YouTube na tutoriály techník dýchania do brucha, ktoré môžete praktizovať kedykoľvek – dokonca aj počas dojčenia!

Náš ikonický prípravok

go to top