OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Ako zvládnuť vypadávanie vlasov po pôrode

Väčšina novopečených mamičiek pozoruje niekoľko mesiacov po pôrode zjavný výpadok vlasov. K tomuto javu sa môže navyše pridružiť aj zvyčajné vypadávanie vlasov, ktoré bolo počas tehotenstva spomalené.

Ako zvládnuť vypadávanie vlasov po pôrode

Priemerne môže žene denne vypadnúť asi 100 vlasov, a to zcelkového počtu približne 100 000 folikulov. Po pôrode ale možno máte pocit, že vám vypadáva omnoho viac vlasov. Ide o normálny dočasný stav, ktorému hovoríme popôrodné vypadávanie vlasov a ku ktorému dochádza vplyvom poklesu hladiny estrogénu v tele. Navyše sa pridáva aj normálny výpadok vlasov (vlasy v telogénnej fáze rastu), ktorý bol v dôsledku tehotenstva spomalený. Nakoniec, dajte si pozor na „škrtidlá“ vzniknuté práve z vlasov – vypadnutý vlas sa môže pevne obmotať okolo prstov vášho bábätka. Vaše vlasy by sa mali vrátiť úplne do normálu do jedného roka veku vášho dieťaťa či dokonca o niečo skôr. Do tej doby sa môžete pozrieť na niekoľko účinných spôsobov, ako sa s týmto druhom vypadávania vlasov vyrovnať:

Múdra voľba vlasovej starostlivosti

Pre vaše vlasy je zásadné nájsť ten správny šampón a kondicionér. Šampóny na objem sú skvelé, ale nadmerná aplikácia kondicionéru môže vlasy zaťažiť – a v dôsledku toho budú potom vlasy pôsobiť redšie. Domáce kúry (ako napríklad olivový olej pre výživu vlasovej pokožky) zase môžu vlasy zbytočne zamastiť. Kozmetické riešenie? Pokiaľ hľadáte účinnejšie riešenie, spýtajte sa na možnosti liečby svojho lekárnika. Jedným z prípravkov, ktoré vám môže odporučiť, je aj Aminexil Clinical 5 – kúra proti vypadávaniu vlasov vytvorená značkou Vichy.

Jemný styling

Vyhnite sa účesom, ktoré vlasy ťahajú a stresujú. Na pevné drdoly a zapletané vrkoče preto zabudnite. Pokiaľ sa fénujete, fén nastavte na chladnejší režim a mokré vlasy tiež radšej nečešte – majú tak väčší sklon sa lámať. Trochu opatrnosti počas stylingovej rutiny robí zázraky!

Výživa zvnútra

Jedzte veľké množstvo ovocia a zeleniny bohaté na vitamíny, flavonoidy a antioxidanty, aby vlasovým folikulom nechýbala výživa a vlasy rástli. Vitamín B, spoločne so zinkom a kremíkom, sú vo vhodných dávkach známymi doplnkami pre podporu zdravia vlasov. Vlasom zároveň pomôžu k vytúženému objemu.

Zbavte sa stresu

Nedostatok spánku a emocionálne vypätie súvisiace s bábätkom býva často veľmi stresujúce, čo môže problémy s popôrodným vypadávaním vlasov ešte zhoršiť. Asi nemáte každý deň čas na svoju meditačnú jogu, ale pozrite sa na YouTube na tutoriály techník dýchania do brucha, ktoré môžete praktizovať kedykoľvek – dokonca aj počas dojčenia!

Redakcia

Náš ikonický prípravok

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pre ženy

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pre ženy

( 5 názorov )

Best-seller

Energizujúci šampón

Energizujúci šampón

( 86 názorov )

ENERGIZUJÚCI POSILŇUJÚCI KONDICIONÉR

ENERGIZUJÚCI POSILŇUJÚCI KONDICIONÉR

( 36 názorov )

Densi-Solutions - Kúra podporujúca hustotu vlasov - obrázok výrobku

Densi-Solutions - Kúra podporujúca hustotu vlasov

Zvýšte množstvo svojich vlasov

( 2 názorov )

Densi-Solutions - Šampón pre hustejšie vlasy - obrázok výrobku

Densi-Solutions - Šampón pre hustejšie vlasy

Zvýšte hustotu svojich vlasov

( 3 názorov )

go to top