OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

4 tipy, ako bojovať proti vypadávaniu vlasov u mužov

K dedičnému vypadávaniu vlasov môže dochádzať v rôznom rozsahu a v akomkoľvek veku. Vypadávanie vlasov môže dramaticky ovplyvniť vaše sebavedomie, a to najmä pokiaľ ste mladí alebo pokiaľ ste práve pod veľkým stresom.

4 tipy, ako bojovať proti vypadávaniu vlasov u mužov

„Vzorec mužskej plešatosti“ je spojený shormónmi a začína rednutím štice v prednej línii vlasov a na temene, môžu ním trpieť aj ženy.* Ďalšie príčiny vypadávania vlasov môžu byť sezónneho charakteru, môžu súvisieť s extrémnym stresom či s vaším celkovým zdravotným stavom. Kým teda začnete hľadať rôzne kúry proti vypadávaniu vlasov, je dobré zistiť konkrétnu príčinu, ktorá stojí za vypadávaním vlasov. Dobré je poradiť sa najskôr napríklad v lekárni. Tu sú štyri tipy pre všetky druhy vypadávania vlasov, ktoré môžu pomôcť tento znepokojujúci problém zmierniť:

1. Vyživujte svoje folikuly

Správna výživa a správne fungovanie žliaz s vnútornou sekréciou sú pre zdravie vlasových folikulov celkom zásadné. Expert na zdravie vlasov, Dr. Bergfeld**, poukazuje na to, že k rastu vlasov prispievajú bielkoviny, rovnako ako je to v prípade svalov po cvičení. Výborným zdrojom čistých bielkovín a dôležitých vitamínov B sú vajíčka. Pre zdravie vlasovej pokožky je dôležitý aj zinok a železo, takže zvážte ich užívanie vo forme potravinových doplnkov.

2. Buďte šetrní k vlasovej pokožke

Časté umývanie a farbenie vlasov môže viesť k poškodeniu vlasových folikulov – vlasy tak budú oslabené, krehké a lámavé. Vlasy nikdy nečešte, pokiaľ sú mokré a nikdy ich neťahajte. Pokiaľ si vlasy sušíte, radšej fén nastavte na nižšiu teplotu, aby ste zamedzili ich poškodeniu. Vlasovú pokožku nevystavujte ani silnému slnku, ktoré by ich mohlo vysušiť.

3. Viac spite

Mnoho klinických štúdií (vrátane štúdie vedenej Belgravia Centre) sa zhoduje na tom, že vypadávanie vlasov môže spôsobiť či urýchliť nedostatok spánku. Spánok totiž regeneruje celé telo a je nevyhnutný pre podporu imunitného systému, hormonálnu rovnováhu, výdrž a odolnosť proti stresu.

4. Menej sa stresujte

Čím viac sa stresujete, tým horší dopad to má na vaše zdravie a tiež vlasovú pokožku. Ľudia, ktorí trpia problémom vypadávania vlasov, si často kladú otázku, či ich ich partner bude stále milovať, iní sa dokonca stránia spoločnosti. Netrpte mlčky – hovorte o tom, čo vás trápi so svojimi najbližšími alebo vyhľadajte podporu on-line a zapojte sa do skupiny, v ktorej sa rieši vypadávanie vlasov.

*The Institute of Trichologists.
**published in Medical Daily

Náš ikonický prípravok

Densi-Solutions - Kúra podporujúca hustotu vlasov - obrázok výrobku

Densi-Solutions - Kúra podporujúca hustotu vlasov

Zvýšte množstvo svojich vlasov

( 1 názorov )

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pre mužov

AMINEXIL CLINICAL 5 kúra pre mužov

Best-seller

Energizujúci šampón

Energizujúci šampón

( 2 názorov )

Novinka

ENERGIZUJÚCI POSILŇUJÚCI KONDICIONÉR

ENERGIZUJÚCI POSILŇUJÚCI KONDICIONÉR

( 5 názorov )

go to top