Stiahnutie z trhu sa týka len nižšie uvedených výrobkov:

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULE 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Vzorka

Popis materiálu

ECH LIFT AMP Inter 1.8ml

EAN

30157880

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 30 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 30 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1.8ml x30 EN FR NL

EAN

3337875670630

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 10 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 10 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1,8ml x10 DE/FR (IT)

EAN

3337875702508

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa ampuliek LiftActiv Peptide-C, kontaktujte našu zákaznícku linku na čísle +421 233 215 662 alebo navštívte stránku www.vichy.sk. Pre vašu informáciu, k ampulkám LiftActiv Peptide-C je možné zakúpiť alternatívu: sérum Vichy Liftactiv Supreme Vitamín C, ktoré rieši rovnaké problémy pleti. Ponúka iný a jednoduchý spôsob aplikácie pomocou kvapkadla.

OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Previous

ŤAŽKOSTI
S VLASOVOU POKOŽKOU

A ICH RIEŠENIE POMOCOU KOZMETICKÝCH VÝROBKOV

Vlasová pokožka sa stretáva s poruchami a ochoreniami rovnako ako pokožka kdekoľvek na tele. U väčšiny z nich je potrebný dermatologický dohľad a voľba adekvátnych postupov. Podľa pôvodu či postihnutého tkaniva rozlišujeme celú škálu rôznych ťažkostí.
Najčastejšími medicínskymi problémami, s ktorými sa v súvislosti s vlasovou pokožkou stretávame, sú infekcie vlasovej pokožky (bakteriálne, plesňové), zápalové ochorenia (psoriáza, lupus erythematodes), benígne formy rakoviny kože atď. Najčastejším ochorením pokožky hlavy je však bezpochyby psoriáza, ktorú si je možné ľahko spliesť so závažným stavom lupín či seboroickej dermatitídy (rozšírené ochorenie podobné lupinám, ktoré sa objavuje na celej tvári). Psoriáza nie je práve estetickým ochorením (veľké šupiny vo vlasoch, začervenaná vlasová pokožka), navyše ale tiež značne ovplyvňuje kvalitu života pacientov (v USA psoriázou trpí okolo 5 miliónov osôb), pretože spôsobuje neustále svrbenie hlavy.
Na pokožke hlavy zasiahnutej psoriázou sa navyše tiež stretávame s alopéciou (psoriatická alopécia): na postihnutých miestach už nevyrastajú vlasy. Mnoho rodičov sa tiež často stretáva s ďalšími ťažkosťami, kedy je liečba síce úspešná, ale zdĺhavá, a tou sú vši (Pediculosus capitis) na vlasovej pokožke detí. S ohľadom na dané ochorenie vlasovej pokožky sa využívajú rôzne lieky (retinoidy, kortikoidy, ditranol, antimitotiká, psoralény, UVA, antibakteriálne a protiplesňové preparáty), tie však so sebou často nesú vedľajšie účinky (pocity diskomfortu, ťažkosti s úpravou vlasov, zafarbenie pokožky...). Kozmetické prípravky môžu v mnohých aspektoch pomôcť zlepšiť či obnoviť komfort a estetickú stránku takto skúšanej vlasovej pokožky, ku ktorej sú šetrné. A čo je dôležité nezabudnúť, na vlasovej pokožke môže u niektorých citlivých osôb dôjsť pri farbení vlasov k veľmi závažnej alergickej reakcii. Týmto nepríjemnostiam sa môžete vyhnúť, pokiaľ budete dodržiavať inštrukcie uvedené výrobcom.

O kozmetických prípravkoch si môžete zapamätať:

Kozmetické prípravky nie sú určené na liečbu. Môžu však byť cenným pomocníkom na riešenie všetkých vedľajších účinkov vyvolaných medicínskou liečbou. Šampóny, lotiá a masky s označením „šetrné k vlasovej pokožke" sú výbornými spojencami pre narušenú pokožku hlavy.

HUB_CONTENT_DHSC_CONTENT_57_SCALP_DISEASES_HELP_FROM_COSMETIC_PRODUCTS.jpg