Stiahnutie z trhu sa týka len nižšie uvedených výrobkov:

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULE 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Vzorka

Popis materiálu

ECH LIFT AMP Inter 1.8ml

EAN

30157880

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 30 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 30 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1.8ml x30 EN FR NL

EAN

3337875670630

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 10 x 1.8ml

Príslušný výrobok

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 10 x 1.8ml

Popis kategórie výrobku

Hotový výrobok

Popis materiálu

LIFT AMP 1,8ml x10 DE/FR (IT)

EAN

3337875702508

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa ampuliek LiftActiv Peptide-C, kontaktujte našu zákaznícku linku na čísle +421 233 215 662 alebo navštívte stránku www.vichy.sk. Pre vašu informáciu, k ampulkám LiftActiv Peptide-C je možné zakúpiť alternatívu: sérum Vichy Liftactiv Supreme Vitamín C, ktoré rieši rovnaké problémy pleti. Ponúka iný a jednoduchý spôsob aplikácie pomocou kvapkadla.

OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Previous

Ako sa stravovať po pôrode?

Popôrodné vypadávanie a rednutie vlasov je časté

Počas tehotenstva naše telo produkuje obrovské množstvo estrogénu, vlasy tak neprechádzajú do telogénnej fázy a zostávajú v anagénnej (rastovej) fáze, preto vyzerajú bohatšie a krajšie. Po pôrode dochádza k hormonálnej nerovnováhe (poklesu hladiny estrogénov) a prechodu do masívnej telogénnej fázy, kedy 2 - 3 mesiace po pôrode prichádza viditeľné vypadávanie vlasov. S týmto javom sa stretáva zhruba 90 % mamičiek.
Popôrodná alopécia u žien, ako býva toto vypadávanie vlasov označované, môže trvať niekoľko mesiacov. Ide o jednu z príčin vypadávania a rednutia vlasov u žien, nie je však potrebné znepokojovať sa, pretože ide o normálny a dočasný stav.

Jednou z príčin vypadávania vlasov môže byť strava

Hlavným dôvodom vypadávania vlasov po pôrode sú hormóny. Často ale môžu k vypadávaniu vlasov prispieť aj ďalšie faktory, s ktorými sa ženy po narodení dieťaťa stretávajú - stres, nedostatok spánku, zmena stravy atď.

Pre zdravie vlasov je výživa veľmi dôležitá, strava telu dodáva prvky (proteíny, vitamíny, minerály) nevyhnutné pre rast vlasov. Nevyvážená strava a redukčná diéta, ku ktorým sa po pôrode mnoho mamičiek uchyľuje, môžu viesť k nedostatočnej výžive tela a popôrodné vypadávanie vlasov ešte zhoršiť.

Najlepšia strava pre zamedzenie vypadávania vlasov

Vo väčšine prípadov vlasy bežne dorastajú 6 - 8 mesiacov po pôrode, preto nie je liečba popôrodného vypadávania vlasov zvyčajne nutná. Vhodná strava však môže prispieť k spomaleniu tohto typu vypadávania vlasov. Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov je dobré vyhnúť sa maškrteniu (napr. sladkostiam a tortám) a dodržiavať zdravý a vyvážený jedálniček, najmä pokiaľ sa po pôrode snažíte zbaviť tehotenských kíl. Mali by ste teda v dostatočnom množstve konzumovať nasledujúce živiny:

 • Bielkoviny (ryby, mäso, vajcia a strukoviny);
 • Sacharidy (cereálie a celozrnné výrobky);
 • Lipidy (napr. olivový olej);
 • Železo (červené mäso a niektoré druhy rýb).

Vitamíny proti vypadávaniu vlasov
po pôrode

Medzi vitamínmi pre podporu zdravia vlasov dominujú vitamíny skupiny B:

 • Vitamín B3: podporuje cirkuláciu krvi vo vlasových korienkoch. Je obsiahnutý v mandliach, hubách, špargli, avokáde, fazuliach, reďkovke, petržlene a keli;
 • Vitamín B5 (alebo aj kyselina pantoténová): podporuje rast vlasov. Je obsiahnutý v zeleri, karfiole, lieskových a vlašských orechoch, cesnaku a avokáde;
 • Vitamín B6: posilňuje účinok ostatných vitamínov a pomáha posilniť vlasové vlákno. Je obsiahnutý v hydinovom mäse, sušených banánoch, slnečnicových semienkach, kapuste, špenáte a paradajkách;
 • Vitamín B8: reguluje produkciu kožného mazu na pokožke hlavy. Je obsiahnutý v pivných kvasniciach, hubách, strukovinách, keli, mandliach, paradajkách a naklíčených semienkach;
 • Vitamín B12: stimuluje obnovu vlasového folikulu. Je obsiahnutý v mäse, vnútornostiach, rybách, hydinovom mäse a riase spirulina.
 • Po pôrode je potrebné pri vypadávaní vlasov doplniť aj vitamín D. Je obsiahnutý v oleji z tresčej pečene, mastných rybách, vnútornostiach, vajciach a mliečnych výrobkoch.

  Pokiaľ u vás napriek dodržiavaniu zdravého a vyváženého jedálnička vypadávanie vlasov pretrváva, odporúčame obrátiť sa na lekára. Lekár vám predpíše doplnky stravy či vlasové prípravky, prípadne odporučí inú liečbu adaptovanú pre váš typ popôrodného vypadávania vlasov.

MARION_NIELSEN_585_400

Dr. Marion NIELSEN

Medzinárodná vedecká riaditeľka Laboratórií VICHY

Vypadávanie vlasov po pôrode je bežné. Nazývame ho termínom telogénne eflúvium a tento stav je vratný. Pomôcť môže strava na podporu zdravých vlasov, ktorá tento fenomén obmedzí.

HUB_CONTENT_DHSC_CONTENT_15_What_diet_to_adopt_after_delivery.jpg