OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

SKINCONSULTAI

Vaša osobná diagnostika starnutia pleti vyvinutá s dermatológmi s využitím umelej inteligencie.

Vyskúšať teraz
Skinconsult

Top masáže pre zdravú a rozjasnenú pleť

Vedeli ste, že pre aktiváciu pleťového prípravku je pri jeho nanášaní úplne zásadná technika?

Top masáže pre zdravú a rozjasnenú pleť

Prečítajte si naše top tipy, ako svoju rannú a večernú rutinu starostlivosti o pleť pozdvihnúť na novú úroveň. Poradíme vám tiež, ako maximalizovať účinok látok obsiahnutých v kozmetických prípravkoch.

Správna technika: benefity masáže tváre

Masáž tváre nie je len dokonalým spôsobom, ako zakončiť týždeň a uvoľniť nahromadené napätie, vhodná masáž môže zároveň premeniť vašu pleť. Masáž tváre (pokiaľ je robená správne) totiž pomáha zmierňovať vzhľad jemných liniek a vrások, spevňuje pleť, podporuje mikrocirkuláciu a zlepšuje prietok krvi v pleti, čo jej dodáva žiarivejší vzhľad. Masáž tváre navyše uľahčuje aktívnym látkam obsiahnutým v prípravku lepšie preniknúť do pleti a maximalizovať ich účinok na pleť. Čo na to poviete? Vyskúšate to?

Tipy pre masáž tváre: ako z kozmetických prípravkov vyťažiť čo najviac

Vieme, že je to jasné, ale pred masážou je najskôr nutné umyť si ruky a dôkladne pleť odlíčiť, aby sa baktérie z pleti nedostali do vašich kozmetických prípravkov. Pleť po vyčistení ešte jemne osušte uterákom a následne začnite s olejom alebo sérom. Je dôležité začať práve ľahšími prípravkami na báze oleja – vaše prsty budú po pleti lepšie kĺzať a látky obsiahnuté v pleťovom prípravku ľahšie a hlbšie preniknú dovnútra kože, čím sa následne ešte zvýši účinok hydratačného alebo denného krému, ktorého konzistencia väčšinou býva o niečo hustejšia. Ako bázu teda používajte ľahšie prípravky a až potom siahnite po výdatnejšom prípravku na báze vody.

Kto by potreboval chodiť na kozmetiku? Profesionálne masážne tipy, ktoré zvládnete aj doma

Končekmi prstov začnite vykonávať veľké krúživé pohyby na krku a pod bradou, postupujte smerom hore k tvári. Pozor na správny tlak: pokožka tváre je delikátnejšia než pokožka na zvyšku tela, takže príliš netlačte. Pokračujte smerom do strán k línii čeľuste a po stranách líc. Končekmi prstov pleť jemne pritláčajte smerom hore, podporíte tak mikrocirkuláciu. Dajte však pozor, aby ste pleť netlačili smerom dole. Nakoniec robte krúživé pohyby od spánkov smerom ku stredu čela a späť. Pleť pod očami jemne poklepte prstenníkom, aby ste zamedzili prípadným opuchom a pleť v okolí očí rozjasnili.

Náš ikonický prípravok

 • Krém pre normálnu a zmiešanú pleť - obrázok výrobku

  IDÉALIA

  Krém pre normálnu a zmiešanú pleť

  Denné krémy

  Vyhladzujúci a rozjasňujúci

 • Krém pre suchú pleť - obrázok výrobku

  IDÉALIA

  Krém pre suchú pleť

  Denné krémy

  Vyhladzujúci a rozjasňujúci

 • Najčítanejšie

  Buďte v menopauze v pohode

  Pleť

  Buďte v menopauze v pohode

  Menopauza je dôležité obdobie v živote každej ženy, kedy dochádza k poklesu tvorby hormónov, čo môže mať u každej ženy iný dôsledok. O menopauze existuje rad mýtov a falošných povier, ktoré môžu mať negatívny dopad na vnímanie tejto životnej fázy aj na samotnú psychiku žien. Preto vám prinášame rozhovor so psychologičkou a mentálnou koučkou Kamilou Velkovou, ktorá vám objasní, prečo sa nemusíte menopauzy báť.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4