OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Tajomstvo starostlivosti o pleť: skrytá sila minerálov

Je jedno, či ste tínedžer alebo máte rokov dvadsať, tridsať alebo viac. Minerály majú pre budúcnosť vašej pleti zásadnú úlohu.

Čítajte ďalej a zistite, prečo sú práve minerály dôležité na to, aby naše telo bolo v optimálnej kondícii.

Aké prínosy majú minerály pre vašu pleť?

Minerály tvoria úctyhodné 4 % našej telesnej hmoty a sú dôležité pre náš optimálny rast a vývoj. Množstvo minerálov v tele je navyše podstatné aj pre zdravie pleti – minerály pomáhajú udržať vyrovnanú hladinu pH pokožky (čo pomáha predchádzať rade kožných ochorení) a hrajú kľúčovú úlohu pri stavbe buniek. Chemické prvky ako napríklad lítium a stroncium pomáhajú zmierniť problémy so začervenaním, a to vďaka svojim protizápalovým účinkom. Bór a vápnik potom kožu hoja a chránia, zatiaľ čo magnézium a kremík prispievajú k správnej obnove buniek. Telo si však niektoré minerály nedokáže vyrobiť samo, a je teda na nás, aby sme mu dodali správne živiny. To je možné dosiahnuť prostredníctvom stravy, doplnkov stravy a v niektorých prípadoch prostredníctvom „topickej starostlivosti“.

Ako kompenzovať stratu minerálov v pleti

Pokiaľ si chcete zachovať mladistvý vzhľad svojej pleti, je vhodné vykonávať preventívne kroky. Podstatné je určité vitamíny a minerály aplikovať topicky, pretože niektoré dôležité živiny si telo nedokáže vyrobiť samé. Preto je dobré zaviesť komplexnú rutinu starostlivosti o pleť, vďaka ktorej pomôžete svojmu telu vyrovnať hladinu minerálov, aby z nich mohli ťažiť aj bunky. Ako starneme, naše telo ľahšie podlieha stresu a viac sa na ňom prejavuje poškodenie spôsobené vplyvom UV žiarenia. Mineralizujúca voda Vichy posilňuje pleť tak, že podporuje produkciu katalázy, ktorá pomáha bojovať proti negatívnym dopadom oxidácie spôsobenej každodenným vystavením vonkajším faktorom. To je dôležité najmä pre tých z nás, ktorí žijú v oblastiach s vysokým stupňom znečistenia alebo sú vystavení slnku.  

Redakcia

Náš ikonický prípravok

Mineralizujúca termálna voda - obrázok výrobku

Mineralizujúca termálna voda

Hypoalergénna, bez parfumu a konzervačných látok

( 3 názorov )

Minerálne micelárne mlieko - suchá pleť - obrázok výrobku

Minerálne micelárne mlieko - suchá pleť

go to top