OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Tajomstvo starostlivosti o pleť: skrytá sila minerálov

Je jedno, či ste tínedžer alebo máte rokov dvadsať, tridsať alebo viac. Minerály majú pre budúcnosť vašej pleti zásadnú úlohu.

Čítajte ďalej a zistite, prečo sú práve minerály dôležité na to, aby naše telo bolo v optimálnej kondícii.

Aké prínosy majú minerály pre vašu pleť?

Minerály tvoria úctyhodné 4 % našej telesnej hmoty a sú dôležité pre náš optimálny rast a vývoj. Množstvo minerálov v tele je navyše podstatné aj pre zdravie pleti – minerály pomáhajú udržať vyrovnanú hladinu pH pokožky (čo pomáha predchádzať rade kožných ochorení) a hrajú kľúčovú úlohu pri stavbe buniek. Chemické prvky ako napríklad lítium a stroncium pomáhajú zmierniť problémy so začervenaním, a to vďaka svojim protizápalovým účinkom. Bór a vápnik potom kožu hoja a chránia, zatiaľ čo magnézium a kremík prispievajú k správnej obnove buniek. Telo si však niektoré minerály nedokáže vyrobiť samo, a je teda na nás, aby sme mu dodali správne živiny. To je možné dosiahnuť prostredníctvom stravy, doplnkov stravy a v niektorých prípadoch prostredníctvom „topickej starostlivosti“.

Ako kompenzovať stratu minerálov v pleti

Pokiaľ si chcete zachovať mladistvý vzhľad svojej pleti, je vhodné vykonávať preventívne kroky. Podstatné je určité vitamíny a minerály aplikovať topicky, pretože niektoré dôležité živiny si telo nedokáže vyrobiť samé. Preto je dobré zaviesť komplexnú rutinu starostlivosti o pleť, vďaka ktorej pomôžete svojmu telu vyrovnať hladinu minerálov, aby z nich mohli ťažiť aj bunky. Ako starneme, naše telo ľahšie podlieha stresu a viac sa na ňom prejavuje poškodenie spôsobené vplyvom UV žiarenia. Mineralizujúca voda Vichy posilňuje pleť tak, že podporuje produkciu katalázy, ktorá pomáha bojovať proti negatívnym dopadom oxidácie spôsobenej každodenným vystavením vonkajším faktorom. To je dôležité najmä pre tých z nás, ktorí žijú v oblastiach s vysokým stupňom znečistenia alebo sú vystavení slnku.  

Náš ikonický prípravok

 • Mineralizujúca termálna voda - obrázok výrobku

  MINERALIZUJÚCA TERMÁLNA VODA

  Mineralizujúca termálna voda 

  Termálna voda

  Hypoalergénna, bez parfumu a konzervačných látok

 • Najčítanejšie

  Kolagén – všetko, čo potrebujete vedieť

  Ingrediencie

  Kolagén – všetko, čo potrebujete vedieť

  Čo ste počuli, je pravda. Vaša pleť je na ňom závislá.
  Pamätáte si dobu, kedy ste vôbec netušili, že je kolagén pre pleť dôležitý? Mali ste asi tak dvadsať rokov a produkcia kolagénu u vás bola taká vysoká (približne o 75 %  vyššia než s terajším postupujúcim vekom), že ste o ňom práve dvakrát nepremýšľali. Slovo kolagén ste niekde letmo započuli, vedeli ste, že ide o proteín a že nejakým spôsobom súvisí so štruktúrou pleti.

  Prečítať článok

  Peptidy: zoznámte sa s anti-ageingovou ingredienciou, ktorá mení všetko

  Ingrediencie

  Peptidy: zoznámte sa s anti-ageingovou ingredienciou, ktorá mení všetko

  Peptidy sú novou anti-ageingovou ingredienciou, po ktorej by ste sa rozhodne mali poobzerať.
  Retinol, antioxidanty, AHA kyseliny a vitamín C – všetky tieto zložky sú na zozname používaných kozmetických ingrediencií. Skoro by sa zdalo, že k nim každý mesiac pribudne nová superaktívna látka. Najnovšou senzáciou, o ktorej sa teraz v kozmetike hovorí, sú peptidy – krátke reťazce aminokyselín, z ktorých majú niektoré schopnosť opätovne obnoviť produkciu kolagénu a spomaliť tak proces starnutia. Vysvetlíme vám, prečo by ste túto anti-ageingovú ingredienciu mali poznať.

  Prečítať článok

  Viac než len hydratácia! Kyselina hyalurónová posúva anti-ageing na ďalšiu úroveň!

  Ingrediencie

  Viac než len hydratácia! Kyselina hyalurónová posúva anti-ageing na ďalšiu úroveň!

  Prečo je hydratujúca kyselina hyalurónová darom aj v starostlivosti proti starnutiu pokožky? 

  Kyselina hyalurónová, tajomstvo hydratovanej a vyplnenej pokožky. Najúčinnejšia hydratačná dermatologická aktívna látka. Ingrediencia, ktorá skrátka funguje. Nové technológie vstrebávania do pokožky ešte násobia jej účinky. Inovácie v procedúrach a inovácie v zložení ešte zvyšujú účinky na vyplnenie jemných liniek. Od mikroihličiek koncentrovanej kyseliny hyalurónovej pre difúziu do hlbšej vrstvy pokožky až po niekoľko jej foriem kombinovaných pre zvýšenie účinnosti, vitajte v ďalšej generácii kyseliny hyalurónovej.

  Prečítať článok

  go to top

  Skinconsult

  ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI

  1 minúta
  na analýzu
  Vašej pleti

  Urobte si selfie

  Vyplňte informácie o svojom profile

  Získajte odporúčanie pre Vašu pleť na mieru

  v_woman-2.jpg
  Jemné linkyVaša silná stránka
  Vrásky pod
  očami
  Vaša priorita
  Strata pevnosti pleti

  Objavte
  SkinconsultAI

  circle1circle2circle3circle4