OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

ALGORITMUS DIAGNOSTIKY STARNUTIA PLETI VYVINUTÝ S DERMATOLÓGMI*

Zdravý vzhľad pleti je výrazne ovplyvnený mnohými vonkajšími a vnútornými faktormi exposomu, stav pleti sa tiež zhoršuje v dôsledku ich kumulatívneho pôsobenia.

ZAČNITE TERAZ

7Známok starnutia scanujem…

Skin ageing algorithm logo
Skin ageing algorithm background

Najnovšie estetické trendy - rozhovor s odborníkom

MUDr. Hajnalka Méryová Faragó

Najnovším trendom modernej dermokozmetiky sú tzv. neinvazívne estetické procedúry, ktoré stimulujú biologické procesy prirodzene prebiehajúce v pleti za účelom udržania mladistvého vzhľadu. Tieto estetické procedúry inšpirovali červený rad pleťových prípravkov Vichy Liftactiv Specialist, ktorý ponúka komplexné riešenie každodennej starostlivosti o pleť v boji proti známkam starnutia - podporuje tvorbu kolagénu a kyseliny hyalurónovej v pleti. Znižuje viditeľnosť vrások, zvyšuje pevnosť pleti, dochádza k zjednoteniu jej tónu a vypnutiu kontúr tváre. Ďalej obsahuje ingrediencie ako peptidy, vitamín C alebo kyselinu hyalurónovú, ktorých účinnosť v boji proti starnutiu pleti je v dermatológii už dlho známa. Rad Vichy Liftactiv Specialist preto odporúčam všetkým ženám, ktoré chcú účinne a zároveň prirodzene bojovať proti známkam starnutia pleti, a to z pohodlia domova, hoci aj pre veľmi citlivú pleť.

LIFTACTIV Collagen Specialist bol inšpirovaný expertízou neinvazívnej estetickej dermatológie a pomáha prirodzenému fungovaniu pokožky.

POČIATOK STARNUTIA PLETI: STRATA KOLAGÉNU

„Kolagén je jednou z hlavných zložiek dermis a je kľúčový pre mladistvý vzhľad pleti. S pribúdajúcim vekom klesá produkcia kolagénu v pleti a známky starnutia sú viac viditeľné – tvoria sa vrásky, dochádza k strate pevnosti pleti a ochabovaniu kontúr tváre. Odtieň pleti sa môže zdať mdlý a nejednotný, so svetlými pigmentovými škvrnami.“

LIFTACTIV Collagen Specialist bol inšpirovaný expertízou neinvazívnej estetickej dermatológie a pomáha prirodzenému fungovaniu pokožky. LIFTACTIV Collagen Specialist obsahuje peptidy, čo sú proteíny tvorené aminokyselinami. Peptidy pomáhajú zvýšiť prirodzenú produkciu kolagénu v pleti a redukovať vrásky, pleť sa preto stáva pružnejšia a pevnejšia. Okrem peptidov obsahuje krém aj vitamín CG, aktívnu ingredienciu s veľkým významom v obore dermatológie a v boji proti pigmentácii a Mineralizujúcu termálnu vodu Vichy, ktorá vďaka obsahu vzácnych minerálov pomáha posilňovať funkciu kožnej bariéry.“

„Ako dermatologička a vyťažená žena vyžadujem od pleťového prípravku účinnosť a bezpečnosť, a to aj pre citlivú pleť. LIFTACTIV Collagen Specialist tieto požiadavky spĺňa a predstavuje významnú inováciu v domácej anti-age starostlivosti o pleť.

Peptidy

Estetická dermatológia. Mnohých ľudí tento pojem desí kvôli asociácii s bolesťou a dlhým procesom hojenia. Aká je však pravda?

Kdeže, dnes poznávame pravý opak invazívnych zákrokov proti starnutiu pleti. Estetická dermatológia prešla v posledných rokoch s príchodom neinvazívnych estetických procedúr výraznou zmenou. Nie je potrebné obávať sa veľkých ihiel a skalpelov, pretože podľa novej filozofie (ktorú tiež uznávam), musíme pracovať v súlade s kožou. To znamená, že usilujeme o prirodzene vyzerajúci výsledok, prispôsobujeme zákazníčkam ošetrenie na mieru. Chceme, aby sa žena postavila zo stoličky a pozrela sa do zrkadla na svoj odraz s mladistvou a krásnou pokožkou, nie s „unavenou pleťou“.

Čo presne znamená „pracovať v súlade s kožou“? Ako funguje nová generácia estetických procedúr?

Proces starnutia je z veľkej časti dôvodom straty kolagénu a elastických vlákien, ktoré poskytujú pleti elasticitu. Postupom času, približne od veku 25 - 30 rokov, stráca naša pleť každý rok 1 % kolagénu! To za sebou samozrejme necháva stopy: objavujú sa vrásky na očných viečkach, na čele, na koži, dochádza k viditeľnej strate pevnosti, vytrácajú sa kontúry a vznikajú pigmentové škvrny. Neinvazívne procedúry novej generácie preto podporujú tvorbu kolagénu tým, že povzbudzujú pleť, aby produkovala potrebné množstvo a kvalitu kolagénu pre pevnejšiu, plnšiu a hladšiu pokožku.

Čo by ste odporučili k spomaleniu alebo zastaveniu procesu starnutia pleti tým, ktorí stále váhajú, či tento typ procedúry využiť?

Okrem genetiky je starnutie pleti do značnej miery ovplyvnené aj vonkajšími agresormi ako je fajčenie, konzumácia alkoholu, stres, nedostatok spánku alebo nesprávne stravovacie návyky. Odporúčam smerovať k vyváženému, zdravému životnému štýlu a venovať pozornosť kvalite spánku. Mnoho mojich pacientov sa po zákroku pýta, aké sú ďalšie kroky? Vrátiť sa na ďalší zákrok o rok? Bohužiaľ, moja odpoveď znie nie. Na udržanie zdravo vyzerajúcej pokožky je potrebná správna rutina starostlivosti o pleť.

Aký druh starostlivosti o pleť teda odporúčate? Aké ingrediencie by sme mali vyhľadávať?

"Pokiaľ je vaším cieľom omladenie pleti, rozhodne odporúčam prípravky s vysoko účinnými aktívnymi ingredienciami.
Peptidy (stavebné kamene proteínov) sú v dermatológii známe pre svoje anti-ageingové účinky. Pokiaľ je zloženie obohatené práve o peptidy, stimuluje produkciu kolagénu a zaisťuje plnšiu, pevnejšiu pleť. Potom napríklad vitamín C, ktorý je veľmi známym antioxidantom a prípravky s jeho obsahom rozjasňujú pleť. Dehydratácia a unavená pleť môžu vyzerať ako starnúca pleť s vráskami, odporúčam preto zahrnúť prípravok s kyselinou hyalurónovou do vašej každodennej rutiny, ktorú je možné po stresujúcom dni nazvať núdzovým prípravkom."

Je vhodné používať anti-age krémy aj na citlivú pleť? Na čo je nutné dávať pozor?

Samozrejme! V tomto prípade je vhodná dermokozmetika z lekárne, ktorá je podporená klinickými štúdiami a pri správnom používaní je veľmi efektívna. Tieto prípravky sú vyvíjané v spolupráci s expertmi, dermatológmi, tak, aby boli vhodné práve pre spotrebiteľov s citlivou pleťou.

Náš ikonický prípravok

Best-seller

Collagen Specialist Denný krém

Collagen Specialist Denný krém

Koriguje viditeľné známky straty kolagénu

50ml

( 129 názorov )

VICHY COLLAGEN SPECIALIST NOČNÝ - obrázok produktu

COLLAGEN SPECIALIST NOČNÝ
Komplexný nočný krém proti vráskam a znižovaniu kvality kolagénu v pleti

50 ml

( 1 názorov )

Mineralizujúca termálna voda - obrázok výrobku

Mineralizujúca termálna voda

Hypoalergénna, bez parfumu a konzervačných látok

( 3 názorov )

Hyaluron-Booster Posilňujúca a obnovujúca pleťová maska - obrázok výrobku

Hyaluron-Booster Posilňujúca a obnovujúca pleťová maska

go to top