Stažení se týká pouze níže uvedených výrobků:

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULE 1.8ml

Dotčený výrobek

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 1.8ml

Popis kategorie výrobku

Vzorek

Popis materiálu

ECH LIFT AMP Inter 1.8ml

EAN

30157880

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 30 x 1.8ml

Dotčený výrobek

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 30 x 1.8ml

Popis kategorie výrobku

Hotový výrobek

Popis materiálu

LIFT AMP 1.8ml x30 EN FR NL

EAN

3337875670630

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPOULES 10 x 1.8ml

Dotčený výrobek

LIFTACTIV PEPTIDE-C AMPULE 10 x 1.8ml

Popis kategorie výrobku

Hotový výrobek

Popis materiálu

LIFT AMP 1,8ml x10 DE/FR (IT)

EAN

3337875702508

Máte-li jakékoliv dotazy k přípravku LiftActiv Peptide-C Ampoules, kontaktujte prosím naši zákaznickou linku na čísle +421 233 215 662 anebo navštivte www.vichy.sk. Pro vaši informaci uvádíme, že je možné zakoupit alternativu k ampulím LiftActiv Peptide-C: sérum Vichy Liftactiv Supreme Vitamin C Serum, které řeší stejné problémy pleti. Nabízí jiný a snadný způsob aplikace pomocí kapátka.

OK

OK Cancel


Ďakujeme

Zavrieť

Rozhovor s dermatológom - Prejavy menopauzy a ako s nimi bojovať

Menopauza patrí k významným míľnikom života každej z nás. Ide o prirodzený stav, kedy dochádza k útlmu funkcie vaječníkov, v ktorého dôsledku sa znižuje tvorba hormónov estrogénu a progesterónu, ktoré majú vplyv na celý rad procesov v ženskom tele. Medzi najvýraznejšie prejavy patrí strata pevnosti a pružnosti pokožky, ktorá môže preto vyzerať oslabená a povädnutá, a teda staršia, ako je v skutočnosti. O týchto a ďalších prejavoch menopauzy a ako s nimi bojovať, sme sa rozprávali s dermatologičkou MUDr. Ivou Obstovou.

mudr_iva_obstova

Čo spôsobuje prípadné povädnutie kože počas menopauzy a ako je možné tomu predísť?

S vekom sa mení štruktúra aj fyziologické funkcie kože. Znižuje sa pevnosť a množstvo kolagénových aj elastických vláken, ubúda medzibunkové spojivo a kyselina hyalurónová, znižuje sa tvorba ceramidov a tukov a spomaľuje sa obnova kožných buniek. Výsledkom je suchšia a menej pružná koža a objavujú sa rozšírené žilky a pigmentácia. Pretože tieto zmeny nastávajú pozvoľne už od zhruba 30. roku veku, možno ich spomaliť pravidelnou starostlivosťou o pleť.

Aké vplyvy pôsobia na pleť? A ako je možné udržiavať ju v najlepšej kondícii?

Jednak je tu určitá genetická dispozícia, ktorá určuje nástup obdobia všetkých uvedených zmien. Ešte dôležitejšie sú však faktory životosprávy, t. j. strava, fajčenie, chronický stres, pobyt v znečistenom ovzduší, nadmerná expozícia UV žiarenia a pod. To všetko ovplyvňuje výsledný vzhľad pleti. Optimálne je teda upraviť tieto vonkajšie vplyvy a pridať vhodnú kozmetickú starostlivosť, ktorá uspokojí všetky potreby vašej pleti.

Ako pripraviť pleť na menopauzu?

Samotnej menopauze predchádza tzv. premenopauzálna fáza, kedy už dochádza v celom organizme k určitým mikroskopickým zmenám v štruktúre a vo funkciách tkanív. Na menopauzu sa teda nemusíme nijako zvlášť pripravovať, stačí si len všímať určité signály tela. Čo sa týka pleti, odporúčame postupne prejsť na krémy s hutnejšou textúrou, s obsahom antioxidantov, kyseliny hyalurónovej atď. Je vhodné vyvarovať sa agresívnejších foriem starostlivosti o pleť, napríklad aplikácii silnejších peelingov alebo tzv. dermarolerov.

Náš ikonický prípravok

Novinka

Peri-Menopause <br />Vypĺňajúci liftingový denný krém pre obdobie perimenopauzy

Peri-Menopause
Vypĺňajúci liftingový denný krém pre obdobie perimenopauzy

( 0 názorov )

Novinka

Peri-Menopause <br />Vypĺňajúci revitalizačný nočný krém pre obdobie perimenopauzy

Peri-Menopause
Vypĺňajúci revitalizačný nočný krém pre obdobie perimenopauzy

( 0 názorov )

go to top